سهم 96 درصدی رانندگان قدیمی در تصادفات جاده‌ای نوروز!

فهرست مطالب

اگر هنگام سفرهای جاده‌ای از نحوه رانندگی خودرویی شاکی شدید و طبق یک کلیشه قدیمی تصور کردید که «حتماً تازه گواهینامه گرفته است!»، سخت در اشتباهید؛ چون تحلیل‌های آمار تصادفات جاده‌ای نوروز 1403 خلاف این موضوع را ثابت کرده است!

بر اساس تحلیل‌های آماری پلیس راهور، افرادی که کمتر از یک سال از دریافت گواهینامه آن‌ها می‌گذرد در این تصادفات هیچ نقشی نداشته‌اند و سهم آن‌ها صفر درصد بوده است؛ درحالی‌که افراد دارای سابقه رانندگی یک تا 2 سال در 4 درصد و رانندگان قدیمی (با سابقه رانندگی بالای 2 سال) نیز در نزدیک به 96 درصد تصادفات جاده‌ای نوروز 1403 نقش داشته‌اند. پلیس راهور تاکید دارد که در تصادفات نوروز 1403 سهم رانندگان با سابقه رانندگی کمتر از یک سال «صفر مطلق» است.

این موضوع نشان می‌دهد که متأسفانه اعتماد به نفس کاذب ناشی از بالارفتن سابقه رانندگی منجر به رانندگی خطرناک می‌شود و برخلاف تصور عموم، رانندگان تازه‌کار احتیاط بیشتری به خرج می‌دهند. این در حالی است که عموم جامعه و رانندگان قدیمی به نحوه برگزاری دوره‌های آموزش رانندگی، آزمون‌های تئوری و عملی و کم و کیف آن‌ها انتقاد دارند و بر این عقیده‌اند که در صدور گواهینامه سخت‌گیری‌های لازم انجام نمی‌شود.

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها