فوری؛ خودرو X55 پرو تا اطلاع ثانوی پلاک نمی‌شود!

فهرست مطالب


پس از حادثه اخیر خودرو X55 در جاده مواصلاتی قم-کاشان، شرکت مدیران خودرو فراخوانی را جهت بررسی سلامت و عملکرد اکسل خودرو X55 پرو صادر کرد، اما جدیدترین تغییر در روندهای پس از این حادثه، توقف شماره‌گذاری این محصول شرکت مدیران خودرو است.

در پی اطلاعیه‌های شرکت مدیران خودرو مبنی بر بررسی سلامت خودرو X55، سازمان ملی استاندارد، با تاکید بر ضرورت تعلیق شدن اعتبار تایید این خودروها، در یک نامه به راهور ناجا مخابره کرد که شماره‌گذاری برای خودرو X55 تا اطلاع ثانوی متوقف شود. این تصمیم در پی تصادف یک دستگاه خودروی X55 پرو در اتوبان قم رخ داده است؛ تصادفی که به دلیل ایرادات فنی در اکسل عقب این خودرو صورت گرفت و در اثر این ایراد فنی، در 7 اردیبهشت ماه سال جاری، با پنج سرنشین واژگون شد. گزارش شده است که سرنشینان در سلامت هستند و مشکل جدی‌ای در خصوص سلامت آن‌ها وجود ندارد.

گزارش پلیس از این حادثه به ما می‌گوید که خشک بودن آب‌وهوا در کنار اشکال فنی اکسل عقب خودرو منجر به این اتفاق شده است. تصادفات مشابه به دلیل همین نقص فنی در اکسل عقب و عمدتا مشکلی در جوش اکسل، مسئله‌ای رایج و نگران‌کننده است. از آنجایی که شرکت مدیران خودرو فراخوان بررسی اکسل عقب را داده بود، سازمان ملی استاندارد برای پیشگیری از اتفاقات ناگوار بیشتر، تا اطلاع ثانوی پلاک شدن خودرو X55 را متوقف کرد.

سازمان ملی استاندارد امروز در اطلاعیه‌ای جدید، نقص فنی خودرو X55 پرو را مورد تایید ندانست و اعتبار تایید این خودرو را تعلیق کرد. بر اساس این اطلاعیه، هرگونه شماره‌گذاری این خودروی شرکت مدیران خودرو، تا اطلاع ثانوی متوقف می‌شود. در اطلاعیه مذکور آمده است:

«به علت نقص فنی در برخی خودروهای X55 پرو تولید شرکت مدیران‌خودرو، تا اطلاع ثانوی، شماره‌گذاری این خودرو متوقف می‌شود.»

در همین راستا، مهدی انگورج، مدیر کل دفتر تخصصی ارزیابی انطباق صنایع، حمل و نقل و ماشین‌آلات سازمان ملی استاندارد، در یک نامه به پلیس راهور ناجا اعلام داشت: «بررسی‌های فنی این خودرو به عمل آمده، و با توجه به مفاد استاندارد ملی ایران (به شماره ۶۹۲۴ در خصوص داشتن نقص ایمنی بحرانی)، ضمن تعلیق اعتبار تایید نوع خودرو X55، ضروری است که شماره‌گذاری آن نیز متوقف شود.»

نظر شما در خصوص این تصمیم چیست؟

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
2 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
کامی
1403-02-22 15:56

کافی یه بار برید همین جایی. که ماشین دچار مشکل شده اسفالتش اسمش فقط آسفالته از جاده خاکی بدتره. پیاده هم بری اکسل می‌بری چه برسه با ماشین شیشه ماشین من هم تو همین خراب شده سنگ خوردش فقط عوارضی گرفتنشون خوبه

مقداد
1403-02-19 16:56

به نظر من آب و هوا رو تر کنیم که دیگه اکسل MVM در نره!