اگر اشتباهی جریمه شدیم چه کنیم؟

فهرست مطالب


معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس تهران در جدیدترین گفت‌وگوی خود، توضیحاتی در خصوص چگونگی اعتراض به جرائم رانندگی اشتباهی ارائه کرد. سرهنگ فیروز کشیر در خصوص خطای سامانه‌های نظارتی پلیس در ثبت تخلفات گفت: دوربین‌ها و سامانه‌های نظارتی به هنگام ثبت تخلفات، حدودا 5 درصد خطا دارند. پلیس راهور جهت اطمینان از اینکه هیچ حقی از افراد زائل نشود، یک مرکز خدمات ترافیکی و اجرائیات راه‌اندازی کرده است که در آن، به افراد امکان اعتراض به جریمه‌هایشان داده شده است.

پلیس راهور تهران بزرگ برای رسیدگی به جرائم رانندگی اشتباه، مرکزی به نام مرکز اجرائیات راه‌اندازی کرده است. رانندگان می‌توانند در صورت اعتراض به جریمه خود، ظرف 60 روز به این مرکز مراجعه و اعتراض خود را ثبت کنند. مرکز اجرائیات پلیس راهور، روزانه پذیرای حدود 1500 خودرو و 200 موتورسیکلت است که برای رسیدگی به امور مختلف از جمله ترخیص خودرو و موتورسیکلت توقیفی، اعتراض به جریمه رانندگی، رسیدگی به شکایات پوشش پلاک و رسیدگی به شکایات دو تخلف همزمان به این مرکز مراجعه می‌کنند.

مرکز اجرائیات در مناطق 8، 14، 16، 20، 21 و 22 تهران واقع شده است و به صورت حضوری به رانندگان خدمات ارائه می‌دهد. علاوه بر مراجعه حضوری، رانندگان می‌توانند از طریق مراجعه غیرحضوری نیز نسبت به ترخیص خودرو و موتورسیکلت توقیفی خود اقدام کنند. برای این کار کافی است از طریق سامانه پلیس من یا مراکز پلیس +10 اقدام کنند.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه 88 درصد از ترخیص‌ها به صورت غیرحضوری انجام می‌شود، از رانندگان خواست تا برای سهولت کار خود و صرفه‌جویی در زمان، از روش‌های غیرحضوری برای ترخیص خودرو و موتورسیکلت خود استفاده کنند.

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها