نصف مشتریان پژو پارس انصراف دادند!

فهرست مطالب


به گزارش همراه مکانیک، پژو پارس به دلیل عدم تطابق با استانداردهای ۸۵ گانه، از پایان خرداد ۱۴۰۳ دیگر تولید نخواهد شد. ایران خودرو سه گزینه سورن پلاس، ۲۰۷ و تارا را به عنوان جایگزین به مشتریان پارس معرفی کرده و مشوق‌هایی مانند وام بدون بهره 100 میلیون و تخفیف 15 میلیونی برای آن‌ها در نظر گرفته است.

با وجود همه تسهیلات و مشوق‌های ایران خودرو، آمارها نشان می‌دهد که تاکنون بیش از ۵۰ درصد مشتریان پژو پارس از این خودرو انصراف داده و به سراغ گزینه‌های جایگزین رفته‌اند. با وجود این، برخی همچنان اصرار به دریافت پژو پارس دارند، در حالی که ایران خودرو به طور قطع اعلام کرده که دیگر پژو پارس تولید نخواهد شد. تاخیر در انتخاب خودرو جایگزین توسط مشتریان، فرآیند تحویل را به تعویق می‌اندازد؛ به همین دلیل به متقاضیان پژو پارس توصیه می‌شود که سریع‌تر در مورد انتخاب خودروی جایگزین تصمیم‌گیری کنند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که سورن پلاس، ۲۰۷ و تارا نه‌تنها از نظر اقتصادی و فنی برتری‌هایی نسبت به پژو پارس دارند، بلکه از نظر ایمنی و کیفیت نیز در سطح بالاتری قرار دارند. این سه خودرو در مقایسه با پژو پارس، از آپشن‌های بیشتری نیز برخوردار هستند. علاوه بر این، قیمت کارخانه این سه خودرو نسبت به قیمت بازار آن‌ها پایین‌تر است، که این موضوع می‌تواند یک مزیت برای خریداران باشد. اگرچه پژو پارس در دو دهه گذشته خودروی محبوبی بوده، اما زمان آن فرا رسیده که جای خود را به خودروهای جدیدتر و باکیفیت‌تر بدهد. سورن پلاس، ۲۰۷ و تارا می‌توانند جایگزین‌های مناسبی برای پژو پارس باشند و نیازهای طیف وسیعی از مشتریان را برآورده کنند.

خروج پژو پارس از خط تولید ایران خودرو، فرصتی برای ارتقای صنعت خودرو ایران است. با وجود انتقاداتی که به کیفیت خودروهای داخلی وجود دارد، خودروسازان در سال‌های اخیر تلاش‌هایی برای بهبود ایمنی و کیفیت محصولات خود انجام داده‌اند. ایران خودرو در سال گذشته 8 خودرو جدید را به سبد محصولات خود اضافه کرده و قرار است مدل‌های برقی را نیز روانه بازار کند. به نظر می‌رسد در بازار خودرو آینده، جایی برای خودروهای پرمصرف و ناامن باقی نخواهد ماند و مشتریان کم‌کم نظرشان را راجع به خودروهایی که هموراره سوار می‌شدند عوض خواهند کرد.

نظر شما درباره کنار رفتن پژو پارس چیست؟

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
1 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
کامران
1403-03-26 00:09

همه ماشینهای ایران خودرو حتی انواع پژوت،تماما قطعات چینی و ایرانی که اعتباری ندارند و کیفیت مطلوبی ندارند و حتی ماشینهای چینی که ظاهری اجغ وجغ دارند و کیفیت مطلوبی برای جاده ها وبنزین ایران و جاده های خاکی روستایی ندارند،انشاالله که مسئولین از سودهای فراوانی که بجیب میزنند و کشور چین را از ورشکستگی با نفت مجانی وبجایش ماشینهای بی‌کیفیت با چندبرابر قیمت برای بیچاره کردن ملت اسلام وارد میکنند یا به راه راست هدایت ویا راه راست را بستم ایشان هدایت کند!آمین یا رب العالمین!! خدا نظام اسلامی ورهبرفهیم وتیزبین ما را از شرسودجویان وچینی ها وروسها و… بیشتر »