هشدار پلیس فتا به تهرانی‌ها: مراقب پیامک جعلی توقیف خودرو باشید!

فهرست مطالب


به گزارش همراه مکانیک، به نظر می‌رسد که کلاهبرداری جدیدی در کمین رانندگان تهرانی است و پلیس فتا نیز امروز در خصوص آن هشدارهایی به رانندگان داد.

پلیس فتا شهر تهران از شهروندان پایتخت خواست مراقب پیامک‌های جعلی با عنوان «توقیف خودرو» باشند. این پیامک‌ها که از سوی مجرمان سایبری با نام «راهور ۱۲۰» ارسال می‌شوند، حاوی لینکی هستند که در صورت کلیک بر روی آن، کاربر به یک وب‌سایت جعلی هدایت می‌شود. هدف از این اقدام، سرقت اطلاعات بانکی و خالی کردن حساب کاربر است.

پلیس فتا به شهروندان تهرانی اکیدا توصیه می‌کند که به هیچ عنوان بر روی لینک موجود در این پیامک‌ها کلیک نکنند. در صورت مشاهده چنین پیامکی، بهترین اقدام، عدم توجه و حذف آن است. در هنگام مواجهه با این شکل از کلاهبرداری‌ها، عدم کلیک روی لینک و گزارش آن به پلیس توسط پلیس فتا توصیه می‌شود. پلیس فتا ضمن هشدار مجدد به شهروندان در خصوص عدم توجه به پیامک‌های جعلی، از همگان می‌خواهد با ارتقای دانش سایبری خود و به اشتراک گذاشتن این هشدار با دیگران، در پیشگیری از اینگونه کلاهبرداری‌ها یاری رسانند.

در صورت مشاهده هرگونه تخلف در فضای مجازی، از جمله کلاهبرداری‌های اینترنتی، برنامه‌های جعلی و سایت‌هایی با محتوای مجرمانه، شهروندان می‌توانند از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir و یا تماس با شماره ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان پلیس فتا در ارتباط باشند.

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها