رکود مطلق بازار خودرو؛ قیمت خودروهای داخلی 5 درصد افت کرده‌ است

فهرست مطالب


به گزارش همراه مکانیک، طبق آمار موجود و نظرات متخصصین حوزه بازار خودرو ایران، به نظر می‌رسد که رکود این بازار که با شروع سال جدید آغاز شده بود، کماکان از بین نرفته است و حرکت نزولی آن ادامه دارد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران بیان کرد که نه سانحه اخیر برای رئیس‌جمهور و نه حتی واردات انجام‌شده، هیچ‌کدام بر بازار خودرو تاثیری نداشته است؛ بلکه صرفا نوسانات دلاری به کاهش قیمت خودروهای داخلی در این چند روز منتهی شده است.

اسد کرمی با اشاره به تاثیر نوسانات قیمت ارز بر بازار خودرو، اظهار کرد: با کاهش قیمت دلار به 57 هزار تومان، شاهد افت 5 تا 6 درصدی قیمت خودروهای داخلی به خصوص مدل‌های پرطرفدار مانند 206 و پرشیا بوده‌ایم. رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر وضعیت خرید و فروش خودرو در بازار، اظهار داشت: در حال حاضر بازار خودرو در رکود مطلق به سر می‌برد و تقاضایی برای خرید خودرو وجود ندارد. این رکود از شب عید آغاز شده و تاکنون ادامه دارد.

ثبات بازار، کلید رونق دوباره

کرمی معتقد است ثبات در بازار خودرو و عدم انتشار اخبار ضد و نقیض از سوی مسئولان، می‌تواند به رونق دوباره این بازار کمک کند. وی با بیان اینکه نوسانات قیمت ارز و عدم ثبات در بازار، باعث بی‌اعتمادی مردم شده است، گفت: تا زمانی که این شرایط ادامه داشته باشد، شاهد رونق در بازار خودرو نخواهیم بود. رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران در خصوص وضعیت نمایشگاه‌های خودرو نیز اشاره کرد: در حال حاضر بسیاری از نمایشگاه‌های خودرو با مشکلاتی مانند عدم وجود مشتری و عدم تناسب هزینه‌ها با درآمد روبرو هستند.

کرمی در مورد تاثیر واردات خودروهای لوکس بر بازار خودرو نیز اظهار کرد: با توجه به تعداد محدود و قیمت بالای این خودروها، به نظر نمی‌رسد واردات آن‌ها تاثیری بر روند کلی بازار خودرو داشته باشد. رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با اشاره به شرایط فعلی بازار، چشم‌اندازی مبهم برای آینده این بازار پیش‌بینی کرد. وی در همین خصوص بیان کرد: با توجه به عدم ثبات در بازار و بی‌اعتمادی مردم، نمی‌توان به طور دقیق پیش‌بینی کرد که چه زمانی شاهد رونق دوباره در این بازار خواهیم بود.

نظر شما در خصوص وضعیت بازار خودرو ایران در روزهای باقی‌مانده از سال 1403 چیست؟

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها