پس از التهاب‌های به وجود آمده در ماه‌های ابتدایی سال جاری (سال 97) و افزایش قیمت انواع خودرو داخلی، به نظر می‌رسد توجه مصرف کنندگان به خودروهای وارداتی و خارجی بیش از پیش شده است.

سایت همراه مکانیک به عنوان مرجع تخصصی خدمات خودرو در ایران با توجه به بازدیدهای صورت گرفته از جانب مخاطبان خود، به بررسی پرتقاضاترین خودروهای وارداتی کشور پرداخته است. پس از التهاب‌های به وجود آمده در ماه‌های ابتدایی سال جاری (سال 97) و افزایش قیمت انواع خودرو داخلی، به نظر می‌رسد توجه مصرف کنندگان به خودروهای وارداتی و خارجی بیش از پیش شده است.

طبق آمارهای سایت همراه مکانیک در بین برندهای مختلف خارجی موجود در بازار ایران، انواع محصولات  تویوتا  توانسته اند بیشترین بازدید را به خود اختصاص دهند. در این بین خودرو تویوتا  کمری  به عنوان خودرویی نیمه لوکس در رده خودروهای سدان توانسته است بیشترین بازدید را در بین دیگر محصولات  سدان بازار وارداتی  کشور را کسب کند. این نوع خودرو در کشور ایران از سال 1990 تا 2018  وجود دارد  که به دو صورت فول شرکتی و وارداتی  در بازار خرید و فروش می‌شود.

/آئودی Q5,2016 فول شرکتی
اما پس از محصولات آئودی، شرکت ایتالیایی آلفارمئو توانسته است گوی رقابت را از دیگر رقبا خارجی برباید. در بین محصولات آلفارمئو، خودرو زیبا و اسپرت آلفارمئو 4C که خودرویی کوپه به حساب می‌آید، بیشترین جلب توجه در بین مخاطبان سایت همراه مکانیک را به خود اختصاص داده است. پس از 4C و جولیتا، مدل میتو که خودرویی سوپر مینی بوده و به تعداد بسیار محدودی پس از سال 2012 وارد ایران شده است، کمترین بازدید در بین محصولات آلفارمئو را به دست آورده است.

در رده بعدی خوروهای وارداتی ،  محصولات MG با توجه به فعالیت مناسب نمایندگی خود در ایران یعنی مدیاموتورز، توانسته اند پس ازمحصولات پر طرفداری مثل تویوتا، هیوندای،  آئودی، آلفارمئو و کیا ، آمار بازدید قابل توجهی را به خود اختصاص دهند. طبق آمارهای موجود ام جی 360 که از دسته محصولات سدان خانوادگی  این خودروساز چینی است بالاتر از دیگر محصولات آن همچون ام جی 350 و ام جی 6 قرار گرفته و بازدید بیشتری را به همراه داشته است.

/ام جی ام جی 360,1397 اتومات ساده

محصولات خودروساز قدرتمند آلمانی یعنی مرسدس بنز، توانسته اند در رتبه بعدی مربوط به لیست بیشترین بازدید ماه اخیر در سایت همراه مکانیک قرار بگیرند. در یک ماه اخیر بیش از 70 هزار بازدید از محصولات این خودروساز معروف آلمانی در سایت همراه مکانیک صورت گرفته است. انواع مدل بنز C نسبت به دو مدل E و S از آمار بازدید بیشتری بهره مند شده اند.  آنچه که واضح است این هست که همواره مدل‌های مختلف بنز به دلیل کیفیت بالای خود یکی از پرتقاضاترین خودروهای وارداتی به کشور هستند.

2015 بنز C,200

اما پس از برند بنز، رقیب همیشگی هم وطن آن یعنی بی ام و قرار دارد. هرچند بازدید صورت گرفته از کلیه محصولات بی ام و موجود در سایت همراه مکانیک بسیار کمتر از رقبایی همچون آئودی و بنز است، اما با این وجود آمار بازدید از محصولات این شرکت همچنان در رتبه بالایی قرار دارد که نشان از وجود تقاضا برای محصولات بی ام و در بازار ایران دارد. در بین بیش از 220 مدل از محصولات بی ام و، خودرو X1 در مدل‌های 2012 تا 2015 توانسته اند بیشترین بازدید را در بین محصولات BMW داشته باشند.

2015 بی ام و X1,28

در آمار پربازدیدترین محصولات سایت همراه مکانیک برند پورشه نیز به عنوان یکی از گران قیمت ترین خودروهای موجود در ایران پس از بنز، بی ام و، رنو ،  چانگان و  پژو قرار گرفته است. تمامی‌محصولات لوکس و اسپرت پورشه  در سه  ماه گذشته بیش از 11 هزار بازدید را به خود اختصاص داده اند و در این بین پورشه پانامرا مدل 2010 تا 2013 نسبت به پورشه کاین مدل 2009 تا 2013 از بازدید بیشتری برخوردار بوده است.

2010 پورشه پانامرا,4s

در ادامه لیست محصولات پربازدید سایت همراه مکانیک در یک ماه گذشته، محصولات مختلف برندهای تویوتا، رنو، فولکس، کیا، لکسوس، مازراتی، هیوندای و ولوو نیز قرار گرفته اند. به نظر می‌رسد طبق آمارهای به دست آمده در گروه خودروهای وارداتی کشور خودروسازان آلمانی همچنان بیشترین تقاضا و محبوبیت را در بین مردم ایران به دست آورده اند و محصولات چینی و کره ای با وجود کیفیت مناسب خود بازهم از استقبال کمتری برخوردار هستند.

لیست  10 سازنده‌های خودروی پربازدید در سه ماه اخیر سایت همراه مکانیک :

1. تویوتا

2. هیوندای

3. آلفارمئو

4. آئودی

5.کیا

6. بنز

7.BMW

8. MG

9. پورشه

10 . رنو

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها