با کیفیت ترین خودروهای داخلی کدامند؟ + جدول

فهرست مطالب

در این مطلب با کیفیت ترین خودروهای داخلی را بر اساس معیارهای شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به شما معرفی خواهیم کرد.

آگاهی از میزان کیفیت خودرو و دوام آن در طول زمان یکی از مهمترین معیارهای است که قطعا خریداران در صورت دسترسی به یک منبع قابل اعتماد در این حوزه، به آن توجه فراوانی نشان خواهند داد. در دنیا موسسات غیرانتفاعی و خصوصی فراوانی وجود دارند که خودروهای مختلف را از زوایای فنی، میزان بروز ایراد در طول زمان، کیفیت ظاهری و…، مورد بررسی قرار می‌دهند و نتایج را به صورت عمومی منتشر می‌کنند.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

در کشور ما نیز شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران وظیفه مقایسه کیفی خودروهای داخلی و همچنین مقایسه کیفی خودروهای چینی  مونتاژی را به منظور شناسایی با کیفیت ترین خودروهای داخلی بر عهده دارد. این شرکت بر اساس معیارهای خود که برای ما چندان شناخته شده نیست، کیفیت ماشین های تولیدی خودروسازان را مورد بررسی قرار می‌دهد و نتیجه را به صورت یک تا پنج ستاره به اطلاع عموم می‌رساند.

با کیفیت ترین خودروهای داخلی

متاسفانه این شرکت صرفا خودروهای تازه و صفر کیلومتر را مورد سنجش قرار می‌دهد، بنابراین معیارهای آن برای ارزیابی کیفیت خودرو در طول زمان و همچنین میزان بروز عیب و ایرادهای بخش فنی آن طی بازه های زمانی معین، چندان مناسب نیست.

به هر حال با توجه به عدم دسترسی ما به منابع مستقل دیگر در زمینه ارزیابی کیفیت خودروهای داخلی و همچنین مقایسه کیفی خودروهای چینی ، می‌توان گزارش‌های سازمان بازرسی کیفیت و استاندارد ایران را در حال حاضر بهترین منبع در این زمینه دانست و تا حدود زیادی به آن استناد کرد.

میخوای بدونی قیمت روز خودرو مورد نظرت چنده ؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. قیمت خودرو

آخرین گزارش ارزیابی کیفی خودروهای داخلی که توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر شده است، مربوطه به آذر 1400 است. طبق این گزارش لقب با کیفیت ترین خودرو ایرانی به دنا پلاس توربو اتوماتیک تعلق می‌گیرد. همچنین نشان با کیفیت ترین خودروی چینی را هم باید به فیدلیتی و دیگنیتی پرایم اعطا کرد. در جداول زیر می‌توانید به تفکیک کیفیت خودروهای داخلی را در کلاس های مختلف به طور کامل و با جزئیات مطالعه کنید.

جدول با کیفیت ترین خودروهای داخلی

1. مقایسه کیفی خودروهای سواری:

مقایسه کیفیت خودروهای داخلی

2. مقایسه کیفی خودروهای وانت سبک:

ارزیابی کیفی خودروهای ایرانی

3. مقایسه کیفی خودروهای سنگین:

مقایسه کیفیت خودروهای ایرانی

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها