به گزارش صفحه اخبار خودرو مجله همراه مکانیک، بر اساس اعلام سخنگوی قوه قضاییه در پرونده اخیر اخلال در نظام اقتصادی کشور، ۵۰ نفر متهم بودند که کیفر خواستی برای ۴۳ نفر صادر شد و ۳۴ نفر نیز محکوم شدند. یکی از مجرمان این پرونده مهدی جمالی، مدیرعامل سابق سایپا است که به ۷ سال حبس محکوم شده است. در این پرونده زوج محتکری که جرایم مالی سنگین و حیرت‌انگیزی مرتکب شده بودند و به نام سلطان خودرو شهرت داشتند، با حکم دادگاه به اعدام محکوم شدند. وحید بهزادی وهمسرش نجوا لاشیدایی به جرم مشارکت در اخلال کلان در نظام پولی و ارزی منجر به قاچاق ارز از طریق پیش خرید بیش از ۶۷۰۰ خودرو از شرکت سایپا، ۳۲ هزار میلیارد ریال پولشویی، کشف ۲۴ هزار و ۷۰۰ سکه و ۱۰۰ کیلو طلا از منزلشان محکوم شدند.

تابحال به فروش خودرو خودت بدون یک ثانیه اتلاف وقت فکر کردی، اینجا کلیک کن تا با بالاترین سود ممکن خودروی خودت رو بفروشی

سلطان خودرو
سلطان خودرو

اگر قصد خرید خودرو داری ولی وقت کافی برای پیدا کردن خودرو مناسب اونم با گارانتی رو نداری کافیه اینجا کلیک کنید و فرم ثبت خرید سفارشی رو پر کنید

همچنین رضا تقی زاده معاون سابق بازاریابی سایپا به ۱۵ سال حبس، و حسین هشترودی رئیس سابق حراست کل سایپا به جرم معاونت اخلال در نظام توزیعی به ۶۱ ماه حبس محکوم شدند. در این پرونده اما دو اسم باورنکردنی نیز به چشم می‌خورد. بر اساس رای صادر شده، دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با نام‌های محمد عزیزی و فریدون احمدی به جرم معاونت اخلال در نظام توزیعی خودرو به ۶۱ ماه حبس محکوم شده‌اند. باید منتظر ماند و دید احکام این مفسدین اقتصادی در دادگاه تجدید نظر دستخوش تغییری خواهد شد یا نه.

منبع: تسنیم

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

مقایسه پژو 405 و ساینا 

مقایسه کوییک و ساینا 

مزایای ساینا

ساینا بخریم

معایب تیبا 

تیبا بخریم یا ساینا 

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
اطلاع از