Image default
خانه » مقالات » معرفی خودرو » با معایب هاوال H2 آشنا شوید
معرفی خودرو

با معایب هاوال H2 آشنا شوید

در این مقاله از سری مقالات معرفی خودرو قصد داریم با معایب هاوال  H2 بیشتر آشنا شوید. در این مقاله به آن دسته از معایب هاوال H2 خواهیم پرداخت که شاید پس از خرید متوجه آنها بشوید و اندکی حس پشیمانی از خرید به شما دست بدهد. پس ضمن مطالعه این مقاله شما با آگاهی نسبت به معایب این خودرو اقدام به خرید آن خواهید کرد.

کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم‌های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی

معرفی هاوال H2

معرفی هاوال H2
معرفی هاوال H2

هاوال H2 یکی از خودروهای کراس اور موجود در بازارهای کشور است. این کراس اور خانوادگی را شرکت چینی گریت وال تولید می‌کند و برای اولین در سال 2014 از آن رونمایی شد. هاوال H2 هرچند دارای ظاهری جوان پسند و تجهیزات مدرن کاملی نیست، اما قیمت آن رضایت خریداران و دوستداران کراس اورهای کمپاکت خانوادگی را جلب خواهد کرد ولی لازم است که با معایب هاوال H2  آشنا شوید تا با دید واضح تری اقدام به خرید کنید.

کلیک کن تا بدون اتلاف وقت و پاسخ گویی به تلفن ماشینت رو بصورت سفارشی بفروشی

به همین دلیل توانسته در بازارهای کشورهای مختلف و از جمله ایران جایگاهی برای خود به دست آورد. اما این خودرو در مقایسه با سایر کراس اورهای موجود در بازار از معایب شایان توجهی برخوردار است که در اینجا سعی خواهیم کرد شما را با معایب هاوال H2 بیشتر آشنا کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر شما کاربر گرامی میتوانید مقاله معرفی هاوال H2 را مطالعه بفرمایید.

طراحی ساده یکی از معایب هاوال H2

مقایسه هاوال H2 با سایر کراس اورهای موجود در بازار نشان می‌دهد که این خودرو از طراحی جذاب و مدرنی برخوردار نیست. پس می‌توان این نکته را یکی از معایب این خودرو دانست.

طراحی خارجی هاوال H2 کاملاً یکدست و ساده است. به صورتی که نه فقط شاهد ابتکار خاصی در طراحی آن نیستیم، بلکه به زبان ساده، چنگی هم به دل مشتری نخواهد زد. در کل می‌توان گفت که ظاهر خارجی هاوال H2 دارای خصوصیت خاصی نیست که آن را در ذهن ماندگار سازد.

طراحی ساده هاوال H2
طراحی ساده هاوال H2

یک نمونه مقایسه جذاب از خودرو هاوال H2 مقایسه این خودرو با هایما S5 می باشد که این مقاله تحت عنوان مقایسه هایما S5 و هاوال H2 براش شما آماده شده است

از نظر طراحی داخلی هم باید گفت که از سویی تجهیزات مدرن مشابه سایر کراس اورهای بازار در هاوال H2 مشاهده نمی‌شود. از سوی دیگر هم طراحی و متریال مورد استفاده در فضای داخلی این خودرو با طراحی‌های هیجان انگیز سایر شاسی بلندها قابل مقایسه نیست.

با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!!

می‌توان گفت که حس نشستن در کابین هاوال H2 با حسی که حضور در کابین کراس اورهای مدرن ایجاد می‌کند، یکسان نیست. متریال مورد استفاده برای ساخت داشبورد این خودرو، پلاستیک فشرده است. به همین دلیل در اولین نگاه ارزان قیمت بودن مواد به کار رفته را حس خواهید کرد. در کل باید گفت که هاوال H2 خودروی نیست که تصویر خود را در ذهن‌ها ماندگار سازد.

مصرف سوخت بالا

درمورد یکی دیگر از معایب هاوال H2 می‌توان گفت که مصرف سوختی که از جانب سازندگان چینی برای هاوال H2 اعلام شده، معقول به نظر نمی‌رسد. طبق اعلام شرکت گریت وال، مصرف سوخت هاوال H2 در شهر 12 لیتر، در بزرگراه 7 لیتر و مصرف سوخت آن در سیکل ترکیبی 9/8 لیتر است.

اما مصرف سوخت این خودرو در عمل بیشتر از این ارقام است. برای مثال اگر با سرعت بالا رانندگی کنید، خواهید دید که مصرف سوخت حتی به 15 لیتر در هر 100 کیلومتر خواهد رسید. این رقم برای یک کراس اور کمپاکت رقم بسیار بالایی است. همچنین تجربه رانندگی درون شهری با این خودرو نشان دهنده مصرف سوخت بالاتر از رقم اعلام شده است. در کل مصرف سوخت هاوال H2 با آنچه که در کاتالوگ‌های شرکت گریت وال وجود دارد، منطبق نیست و مشتریان این خودرو رضایت چندانی از آن ندارند.

شتاب گیری ضعیف

یکی دیگر از معایب هاوال H2 شتاب گیری ضعیف است. این خودرو از موتور با حجم 1500 سی سی استفاده می‌کند. موتور 4 سیلندر 16 سوپاپه این خودرو دارای حدأکثر قدرت خروجی 148 اسب بخار و حدأکثر گشتاور خروجی 210 نیوتن متر است. به همین دلیل شتاب گیری اولیه آن چندان مطلوب نیست.

تنها با یک کلیک میتونی تا 30 دقیقه بعد خودروت رو با طرح فروش فوری همراه مکانیک به پول نقد تبدیل کنی

اما عدم شتاب گیری رضایت بخش تنها یک سوی قضیه است؛ ضعف موتور هاوال H2 در دنده‌های بالا کاملاً مشهود است. بنابراین، می‌توان گفت که این خودرو قادر جلب رضایت افراد دوستدار سرعت‌های بالا نیست. دلیل ضعف هاوال H2 در شتاب گیری و همچنین عملکرد نامناسب آن در دنده‌های بالا را می‌توان حجم کم موتور آن دانست.

اما همچنین نباید عملکرد نامناسب گیربکس را نادیده گرفت. در هنگام شتاب گیری هماهنگی کاملی در بین عملکرد گیربکس و موتور خودرو وجود ندارد. همین هم موجب تقویت عملکرد ضعیف هاوال H2 در هنگام شتاب گیری می‌شود.

سر و صدای داخل کابین

هاوال H2
هاوال H2

ضعف بدنه هاوال H2 تنها در طراحی خارجی و داخلی آن نیست. یکی دیگر از معایب هاوال H2 این است که کابین این خودرو نسبت به سایر کراس اورهای موجود در بازار، دارای سر و صدای بیشتری است. یکی از نکاتی که خریداران کراس اورهای خانوادگی به آن توجه می‌کنند، احساس آرامشی است که این خودروها به سرنشینان خود منتقل می‌کنند.

اما این احساس در هاوال H2 نسبت به سایر شاسی بلندها کمتر است. همچنین این خودرو در هنگام عبور از پیچ‌ها از تعادل مورد نظر برخوردار نیست. پس می‌توان یکی دیگر از معایب هاوال H2 را حرکت گهواره‌ای این خودرو در این گونه مواقع دانست. این حرکت‌های گهواره‌ای موجب می‌شود تا سرنشین هاوال H2 احساس آرامش و امنیت لازم در خودرو را نداشته باشد.

ایمنی و تجهیزات محافظتی

هاوال H2
هاوال H2

بر کسی پوشیده نیست که اکثر خودروهای چینی از ایمنی لازم برخوردار نیستند. خودروهای چینی اکثراً بازارهای کشورهای مشتری اتومبیل‌های با کیفیت پایین را هدف قرار می‌دهند. اما هاوال H2 برای صادر به کشورهای پیشرفته طراحی شده، پس در این مورد محکوم به رعایت استانداردهای جهانی شده‌اند.(برای مشاهده کامل ریویو خودرو و بررسی منحنی قیمت هاوال H2 روی عکس بالا کلیک کنید)

هرچند که هاوال H2 مورد تست مؤسسه معتبر اروپایی Euro NCAP قرار نگرفته (و شاید چینی‌ها در این مورد هم از قرار گرفتن در معرض استانداردهای پیشرفته خودداری کرده‌اند)، اما این خودرو تست‌های مؤسسه استرالیایی ANCAP را انجام داده است. در نتیجه تست‌های انجام شده، هاوال H2  موفق به کسب 5 ستاره ایمنی این مؤسسه استرالیایی شده است.

با کلیک روی این دکمه و نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

اما باید در نظر داشت که اعتبار مؤسسه تست و ایمنی خودروهای اروپا بسیار بیشتر از مؤسسه استرالیایی موازی آن است. به همین دلیل شاید به صورت تخمینی بتوان گفت که هاوال H2 می‌تواند 4 ستاره ایمنی را از مؤسسه اروپایی NCAP کسب کند.

خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش خودرو
خدمات پس از فروش خودرو

یکی از نکات قابل توجه در خریداری خودرو، شبکه فروش و خدمات پس از فروش آن است. اما شاید بتوان همین نکته را یکی دیگر از معایب هاوال H2 به حساب آورد. با انجام تحقیقات میدانی متوجه می‌شویم که خریداران این خودرو رضایت چندانی از مراکز خدمات پس از فروش این خودرو ندارند.

 

در این مورد می‌توانیم به عدم پاسخگویی به موقع، کیفیت پایین خدمات و … اشاره کنیم. در کل، وقتی که خدمات پس از فروش هاوال H2 را با سایر کراس اورهای خانوادگی موجود در بازار مقایسه می‌کنیم، متوجه می‌شویم هاوال H2 توان رقابت با آنها را دارا نیست.

در اینجا شما را با معایب هاوال H2 بیشتر آشنا کردیم. در پایان لازم است اشاره کنیم که خودروهای چینی در کل توان رقابت با خودروهای هم تراز ساخت سایر کشورها را ندارند. هاوال H2 هم از این قاعده مستثنی نیست و در مقایسه با سایر کراس اورهای کمپکت موجود در بازا حرف زیادی برای گفتن ندارد.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

شاسی بلند های چینی

معرفی هاوال H2

مقایسه هاوال h2 و تیوولی

مقایسه هاوال h2 و چری تیگو 7

مقایسه پژو 2008 و هاوال h2

مقایسه پژو 2008 و هاوال h2

هاوال H2، با کیفیت ترین شاسی بلند مونتاژِی ایران

مقایسه جک S3 و هاوال H2

مقایسه هایما S5 و هاوالH2

چرا خودرو چینی نخریم

راهنمای خرید خودروی چینی دست دوم

مطالب جدید

هاوال H2، با کیفیت ترین شاسی بلند مونتاژِی ایران

محمد رحیمیان

معایب mvm 315 که شما را از خرید آن منصرف می‌کند

احسان امیری

معایب پژو 207

هادی اشرف

7
دیدگاه بگذارید

4 موضوع دیدگاه
3 موضوع پاسخ
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش نشان داد
پرطرفدارترین نظر
5 نویسنده دیدگاه
  اشتراک  
به من اطلاع بده
ehsan

با سلام و عرض خسته نباشید
بنظر من بررسی که شما انجام دادید بیش از حد غیر منصفانه و مغرضانه می باشد
و نمی توان به استناد ان تصمیم گیری کرد
باتشکر

Shayan

این مزخرفات چیه تحویل مردم میدید
اولا راجب شتاب باید بگم ۱۱ ثانیه ای صدتا رو پر می‌کنه و خیلی عالیه
و راجب امکاناتش باید بگم از جک s5 هم بهتره
تازه تا ۱۱۰ کیلومتر هم صدایی حس نمی کنی
از اون به بعد هم یکم صدای موتور داخل کابین می پیچه
از لحاظ امنیت هم فوق العاده است
بر خلاف طراحی ساده اش هم خیلی زیباست
برای مثال جک s5 چیه اخه فقط پشتش قشنگه که اونم کپی شده از ماشین هی دیگه هستش
جلوش شبیه ماشینی میمونه که تصادف کرده یا با یه دیوار برخورد کرده

arash

تقریبا همه موارد نادرست است 1. طراحی با اینکه سلیقه ای هست ولی هاوال H2 طراحی بروزی داره و طراح اون هم پیرلکرک معرف هست 2. مصرف ترکیبی را هم خود شرکتش 8.9 اعلام کرده این عدد 9.8 از کجا آوردید؟ با اینکه هاوال H2 ماشین کم مصرفی نیست ولی مصرفش منطقیه و با تجربه یکسال و نیمی که از این ماشین داریم میتونم حرف کارخونه را تایید کنم 3. درباره شتاب گیری هم حرف شما درست نیست، شتاب این ماشین با لانچ حدودای 10.5 ثانیه و بدون حدودای 11 ثانیه هست که تقریبا از همه همرده های بازار ایران… ادامه مطلب »

Omid

اصلا قبول ندارم، من خودم یک‌ساله این ماشین رو دارم و معایبی که شما گفتید رو اصلا نداره، اعتبار سایتتون رو‌ با دروغ پایین نیارید!

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید! نصب اپلیکیشن
+
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید