راهنمای جامع نوبت دهی معاینه فنی 1401

فهرست مطالب

نوبت‌دهی معاینه فنی همچون بسیاری از خدمات و کارها، پس از همه‌گیری کرونا و لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و البته تغییرات زیاد در تمامی جنبه‌های زندگی ما، به‌سمت اینترنتی شدن رفته است. نوبت‌دهی معاینه فنی خودرو که تا پیش از پاندمی به‌صورت ایستادن در صف‌های طولانی انجام می‌شد، در حال‌حاضر به‌منظور راحتی و ممانعت از تجمع افراد از طریق رزرو نوبت معاینه فنی انجام می‌شود.

یکی از خدماتی که توسط ستاد معاینه فنی به مالکین خودرو ارائه می‌شود نوبت‌دهی معاینه فنی اینترنتی است. در این روش مالکین خودرو می‌توانند با مراجعه به سامانه تهران من و انتخاب مرکز موردنظر و همچنین رزرو روز و ساعت دلخواه خود، نوبت معاینه فنی بگیرند و در وقت و زمان خود صرفه‌جویی کنند. با این روش دیگر نیاز نیست در صف‌های طویل مقابل مراکز معاینه فنی معطل شوید. برای مشاهده مراکز معاینه فنی در تهران، سری به مقاله مراکز معاینه فنی تهران به همراه آدرس و ساعات کاری بزنید.

میخوای بدونی قیمت روز خودرو مورد نظرت چنده ؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. قیمت خودرو

راهنمای نوبت‌دهی معاینه فنی سامانه تهران من

برای رزرو معاینه فنی باید به سایت تهران من به آدرس https://myservices.tehran.ir/ مراجعه کنید. اگر پیش‌ از این در سامانه ثبت‌نام کرده باشید، می‌توانید با نام کاربری و رمز عبور خود وارد پنل کاربری خود شوید. در غیر این‌صورت برای استفاده از خدمات سایت تهران من حتماً باید از طریق دکمه ثبت‌نام برای عضویت در سامانه اقدام کنید.

بر اساس وضعیت خود یکی از برگه‌های شخص حقیقی، شخص حقوقی یا تبعه خارجی را انتخاب کرده و با وارد کردن اطلاعات هویتی خود مثل کد ملی، رمز عبور، شماره تلفن همراه و … نسبت به دریافت کد تائید موبایل اقدام کنید.

در مرحله بعد کد ارسال‌شده به موبایل خود را در قسمت مربوطه وارد و روی دکمه ثبت‌نام کلیک کنید.

در مرحله بعد شما وارد سایت تهران می‌شوید و می‌توانید نام و نام خانوادگی و شماره همراه خود را در سمت چپ بالای صفحه مشاهده کنید. برای رزرو نوبت‌دهی معاینه فنی و استفاده از خدمات نوبت معاینه فنی، از منو سمت راست خدمات حمل‌ونقل را انتخاب کنید. در صفحه باز شده، کلیه خدمات قابل‌ ارائه حمل‌ونقل مانند بسته‌های ترافیکی، عوارض خودرو، پارک حاشیه‌ای و … را مشاهده خواهید کرد. از میان گزینه‌های موجود روی نوبت‌دهی معاینه فنی کلیک کنید تا به صفحه رزرو معاینه فنی خودرو منتقل شوید.

در این مرحله اطلاعات کاملی در خصوص شرایط و قوانین رزرو معاینه فنی آورده شده که بهتر است پیش از اقدام به اخذ نوبت معاینه فنی آن را کامل مطالعه کنید. پس از مطالعه کامل قوانین روی دکمه «شرایط فوق را خوانده و می‌پذیرم»، کلیک نمایید.

در مرحله بعدی نوبت‌دهی معاینه فنی باید تمامی اطلاعات مربوط به خودروی‌تان مثل نوع خودرو، نوع سوخت خودرو را وارد کنید و از لیست مربوط به مراکز معاینه فنی، نزدیک‌ترین مرکز به محل سکونت خود یا کارتان را انتخاب کنید. پس از انتخاب مرکز می‌توانید روز و ساعت مراجعه را نیز از میان زمان‌های قابل رزرو انتخاب کنید.

پس از ورود کلیه اطلاعات، روی گزینه کسر از کیف پول شهروندی کلیک کنید تا رزرو معاینه فنی شما ثبت شود. لازم به یادآوری است که بدون پرداخت مبلغ 470,000 ریال، رزرو نوبت‌دهی معاینه فنی امکان‌پذیر نیست. با کلیک روی دکمه رزرو صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که کلیه اطلاعات مربوط به نوبت معاینه فنی خودروی شما نمایش داده می‌شود. همچنین با کلیک روی دکمه افزایش موجودی می‌توانید نسبت به شارژ کیف پول خود برای پرداخت هزینه معاینه فنی اقدام کنید.

پس از پرداخت هزینه روی گزینه رزرو معاینه فنی کلیک کنید تا نوت شما به‌صورت قطعی ثبت شود.


چنانچه قصد خرید خودرو یا نیاز به مشاوره برای خرید خودرو دارید به صفحه « خرید خودرو کارشناسی شده » بروید و درخواست خود را ثبت کنید.


سوالات متداول نوبت‌دهی معاینه فنی

از چه طریق می‌توانیم برای رزرو معاینه فنی اقدام کنیم؟

ساکنین تهران برای دریافت نوبت معاینه فنی باید به سایت تهران من به آدرس my.tehran.ir مراجعه کنند.

هزینه معاینه فنی انواع خودرو در سال ۱۴۰1 چقدر است؟

خودروهای سبک 470,000 ریال؛ خودروهای سنگین 716,000 ریال؛ موتورسیکلت‌ها 120,000 ریال

آیا برای خودروهای گازسوز نیز می‌توان از همین سامانه برای نوبت‌گیری معاینه فنی اقدام کرد؟

خیر در حال حاضر استفاده از خدمات نوبت‌دهی معاینه فنی برای خودروهای گازسوز ممکن نیست.

مالکین تاکسی‌ها در چه صورتی می‌توانند از خدمات نوبت معاینه فنی این سایت استفاده کنند؟

کلبه مالکین تاکسی در صورت عدم تمایل به استفاده از تخفیف‌های سازمان تاکسیرانی می‌توانند از خدمات نوبت‌دهی معاینه فنی سامانه تهران من استفاده کنند. 

آیا در صورت گذشتن زمان نوبت اخذ شده و عدم مراجعه در زمان مقرر هزینه پرداختی سوخت می‌شود؟

خیر، هزینه پرداختی تا 14 روز نزد سامانه محفوظ است و کاربر می‌تواند در طول این مدت به مرکز معاینه فنی انتخابی مراجعه کند.

چطور می‌توانیم رزرو معاینه فنی خود را لغو کنیم؟

از طریق مراجعه به بخش سوابق رزرو معاینه فنی در سایت تهران من می‌توانید نسبت به لغو نوبت معاینه فنی خود اقدام کنید.

آیا بدون دریافت نوبت اینترنتی وقت معاینه فنی امکان مراجعه به مراکز معاینه فنی وجود ندارد؟

بدون دریافت نوبت معاینه فنی نیز امکان مراجعه به مراکز معاینه فنی وجود دارد اما دقت داشته باشید که بخش پذیرش خودروهایی که نوبت اینترنتی معاینه فنی دریافت کرده‌اند از سایر مراجعین جدا است و نیازی به انتظار در صف‌های طولانی خودروهای پذیرش حضوری نیست.

بیشتر بخوانید

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها