افزایش قیمت 20 درصدی خودروهای داخلی در راه است؟

فهرست مطالب

پس از افزایش خفیف قیمت‌ها در لیست قیمت محصولات ایران خودرو فروردین 1403، بسیاری تصور می کردند که دولت منتظر عرضه مجدد خودروها در بورس کالا می‌نشیند و پس از کشف قیمت نهایی آن‌ها، قیمت جدید محصولات داخلی در سال 1403 را اعلام می‌کند. شنیده‌ها حاکی از این است که این تصور به احتمال زیاد درست نیست و قرار است قیمت انواع و اقسام خودروهای داخلی در آینده نزدیک تا 20 درصد افزایش پیدا کند. همچنین شایعه شده که قیمت خودروهای مونتاژ داخل هم قرار است تا 15 درصد افزایش داشته باشد.  

البته بازار آزاد از ابتدای سال راه خودش را رفته و قیمت خودروها در این بازار افزایش سرسام‌آوری داشته است؛ به‌نحوی‌که تا اینجای سال شاهد یک میلیاردی شدن قیمت چند خودروی داخلی بوده‌ایم و اگر وضعیت نوسان قیمت دلار ادامه پیدا کند، خودروهایی مثل پژو پارس هم به‌زودی به باشگاه یک میلیاردی‌ها می‌پیوندند. این شایعه می‌تواند مجدداً به بازار آزاد شوک قیمتی وارد کند و قیمت‌ها را بیشتر از چیزی که هست افزایش دهد.

در حال حاضر تأیید یا رد این شایعه امکان‌پذیر نیست و باید صبر کرد و دید که در ماه آتی قیمت کارخانه‌ای خودروها چقدر بالا می‌رود.

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
1 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
عادل
1403-01-29 14:42

بیچاره کارگر که هر سال منتظر میمونه تا دم عید چند تا کفتار براش دستمزد تعیین کنند و سرانجام با هزار بدبختی و منت گذاشتن میان میگند 35 درصد برای سال بعد افزایش حقوق کردیم و روئسای کارخانجات و شرکت ها هم میان میگند خوب اون که ورودی تازه هست 35% و بقیه 20% اعتراض هم دارید اخراج!!

بعد یه عده دلال و رذل به نام روئسای خودرو سازی هر هفته یه 30% قیمت حلبی هاشون رو میبرند بالا توی این یک سال کوئیک که آدم خنده اش میگیره بگه ماشین از 200میلیون رسیده به 400 و خورده ای میلیون!!