خرید و فروش خودرو با دلار شیوه جدید نمایشگاه‌داران برای فرار مالیاتی

فهرست مطالب


در دو سال گذشته سازمان مالیات، جدیت بیشتری در مقایسه با گذشته برای دریافت مالیات از مودیان به خرج داده است. یکی از صنوف که فعالیت‌های آن بیش از پیش مورد توجه سازمان امور مالیاتی قرار گرفته، نمایشگاه‌داران خودرو است. همزمان از گوشه و کنار بازار این خبر به‌گوش می‌رسد که برخی از نمایشگاه‌داران برای فرار مالیاتی، دست به اقدامات عجیبی می‌زنند.

بررسی‌های میدانی کارشناسان همراه مکانیک نشان می‌دهد که از تعداد از نمایشگاه‌داران روی به خرید و فروش خودرو با دلار آورده‌اند. این افراد از خریداران خودرو تقاضا می‌کننده تا تمام یا بخشی از هزینه خرید خودرو را در قالب دلار بپردازند. ناگفته نماند که عده‌ای از افراد نیز در قالب مبادله تتر(ارز دیجیتال با پشتوانه دلار آمریکا) خرید و فروش ماشین را انجام می‌دهند.

جالب است بدانید که اتحادیه نمایشگاه‌داران هم این موضوع را رد نکرده است. البته برای شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت نیز این طور عنوان می‌کنند که معامله خودرو با دلار توسط نمایشگاه‌داران غیرمجاز صورت می‌گیرد.

فراگیر شدن این اقدام می‌تواند تبعات منفی زیادی از جمله افزایش کاذب تقاضا برای دلار در بازار شود. موضوعی که قطعا روی قیمت دلار تاثیر می‌گذارد. نهایتا این امر در یک چرخه باطل، منجر به تشدید روند افزایش قیمت خودرو در بازار خواهد شد و مصرف کننده واقعی از این وضعیت متضرر می‌گردد. باید منتظر ماند و دید که نهادهای مسئول برای این چالش چه راه‌حلی را پیش‌بینی می‌کنند.

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها