بهترین ماشین ها برای کار در اسنپ و مسافرکشی کدامند؟

فهرست مطالب

اگر بخواهید با یک ماشین پرمصرف مثل پژو پارس به کار در اسنپ و مسافرکشی مشغول شوید، احتمالا در انتهای سال مبلغ زیادی را باید خرج استهلاک ماشین کنید و سود چندانی از کار خود نخواهید برد. در این مقاله بهترین ماشین برای کار در اسنپ را معرفی می‌کنیم تا بدانید کدام خودروهای بازار از لحاظ استهلاک، قیمت، هزینه تعمیرات و…، ماشین‌های بهتری برای جابه‌جایی مسافر محسوب می‌شوند.

 

بهترین ماشین برای کار در اسنپ یا آژانس باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

خودروهای سواری که برای کار در آژانس یا تاکسی‌های اینترنتی نظیر اسنپ مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید دارای یک سری شاخصه‌ها باشند تا استفاده از آنها به عنوان منبع درآمد، صرفه اقتصادی کافی برای مالک خودرو داشته باشد.

یکی از مهم‌ترین مباحثی که بهترین ماشین برای کار در اسنپ باید حتما از آن برخوردار باشد، استهلاک پایین است. استهلاک خودرو به طور کلی شامل قیمت خودرو و هزینه‌های نگهداری از آن مانند میزان مصرف سوخت، هزینه سرویس‌های دوره‌ای، هزینه تعمیرات، قیمت قطعات یدکی و… را شامل می‌شود.
 بنابراین بهترین ماشین برای کار در آژانس یا اسنپ، خودرویی است که دفعات خرابی آن نسبتا پایین باشد و از نظر هزینه تعمیرات، مصرف سوخت و مباحثی از این دست به صورت مقرون‌به‌صرفه عمل کند.

 

پراید 131

 

یکی از مهم‌ترین موارد و شاخصه‌ها، میزان مصرف سوخت و همچنین نوع سوخت است. از نظر ما بهترین ماشین برای مسافرکشی باید قابلیت دوگانه‌سوز شدن را داشته باشد؛ زیرا قیمت سوخت سی ان جی نسبت به بنزین بسیار پایین‌تر است و درنتیجه مالک یک خودروی دوگانه‌سوز سی ان جی، سود بیشتری از فعالیت خود در اسنپ یا آژانس در طول روز کسب خواهد کرد.

 

برای خرید اقساطی محصولات ایران خودرو کلیک کن | بدون ضامن با بازپرداخت 36 ماهه

 

بهترین ماشین برای کار در اسنپ و آژانس کدام است؟

در ادامه مطلب می‌توانید با ۵ ماشین مناسب برای کار در آژانس، اسنپ و به طور کلی مسافرکشی، آشنا شوید.

1.       پراید

با توجه به آن که در حال حاضر ماشین پراید اقتصادی‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین خودرو در ایران به حساب می‌آید، بنابراین بهترین ماشین برای کار در اسنپ نیز محسوب می‌شود. خودرو پراید از لحاظ هزینه تعمیرات جزو کم‌خرج‌ترین ماشین‌های بازار است. ضمنا مصرف سوخت آن متعادل است و به راحتی می‌شود آن را به صورت دوگانه‌سوز کارخانه یا غیرکارخانه‌ای خریداری کرد.

 

 

 پراید 131

 

 موتور این خودرو با سوخت سی ان جی به‌خوبی کار می‌کند و در طول زمان به‌واسطه استفاده از سوخت گاز با مشکل چندانی مواجه نمی‌شود.
قطعات یدکی پراید نسبت به دیگر ماشین‌ها بسیار ارزان است و تعمیرات آن به راحتی در کلیه تعمیرگاه‌ها انجام می‌شود. بنابراین در حال حاضر پراید می‌تواند بهترین ماشین برای مسافرکشی و کار در اسنپ محسوب شود.

 

2.      تیبا

بعد از خروج پراید از خط تولید، تیبا جانشین آن شد. این محصول از پلتفرم مشترک با پراید استفاده می‌کند و به عنوان یک خودروی اقتصادی پرفروش در ایران حاضر شده است. بسیاری از قطعات تیبا با پراید مشترک است و درنتیجه هزینه‌های تعمیرات آن چندان بالا نیست.
 همچنین موتور و گیربکس تیبا در صورت نگهداری مناسب، استهلاک پایینی دارد و معمولا به این زودی‌ها خراب نمی‌شود. ضمنا تیبا با سوخت سی ان جی مشکلی ندارد و درنتیجه هزینه مصرف سوخت آن بسیار مناسب است.

 

سایپا تیبا

 

3.     ساینا

بعد از پراید و تیبا، خودرو ساینا می‌تواند بهترین ماشین برای کار در اسنپ باشد. این خودرو در واقع از لحاظ فنی و ساختاری تفاوتی با تیبا ندارد و درنتیجه هزینه تعمیرات، قیمت قطعات یدکی، میزان مصرف سوخت و به طور کلی استهلاک فنی آن چندان بالا نیست.
از لحاظ کیفیت و دوام فنی نیز معمولا ساینا قابلیت مناسبی دارد و به دلیل تناسب با سوخت سی ان جی می‌تواند بعد از پراید و تیبا به عنوان بهترین ماشین برای مسافرکشی تلقی شود.

 

ساینا

 

برای خرید اقساطی محصولات سایپا کلیک کن | بدون ضامن با بازپرداخت 3 ساله

 

4.     سمند

شاید استفاده از خودرو سمند برای کار در اسنپ یا مسافرکشی به اندازه پراید و تیبا مقرون‌به‌صرفه نباشد. اما به دلیل آن که در حال حاضر می‌توان مدل‌های کارکرده سمند را با قیمت مناسب در بازار آزاد تهیه و آن را به سوخت سی ان جی مجهز کرد، به نظر می‌رسد سمند نیز بتواند در لیست بهترین ماشین برای مسافرکشی به‌ویژه در جاده‌های بین‌شهری مد نظر قرار گیرد.

 

معرفی سمند

 

همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، ماشین سمند با دو موتور پژو xu7 و موتور ملی ef7 به بازار عرضه شده است. در این بین موتور xu7 استهلاک و میزان خرابی بیشتری از خود نشان می‌دهد، اما در عوض هزینه تعمیرات و قیمت قطعات یدکی آن به‌مراتب پایین‌تر است.
موتور ef7 توان حرکتی بهتر، نرمی بالاتر، میزان خرابی کمتر و مصرف سوخت کمی پایین‌تر نسبت به موتور XU7 دارد.
 بنابراین درمجموع سمند هم می‌تواند در لیست بهترین ماشین برای کار در اسنپ یا مسافرکشی حضور باید.

 

5.     پژو ۴۰۵

پژو ۴۰۵ استهلاک تقریبا بالایی دارد اما به دلیل آنکه قیمت مدل‌های کارکرده این ماشین در بازار بسیار مناسب است و با بودجه اکثر از مشتریان به‌ویژه جوانان تناسب دارد، می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب برای مسافرکشی محسوب شود.

 

پژو 405

 

 پژو ۴۰۵ کابین وسیعی ارایه می‌دهد، هزینه تعمیرات و همچنین قیمت قطعات یدکی آن مناسب است و درمجموع به عنوان یک ماشین اقتصادی می‌تواند به صورت پاره‌وقت برای مسافرکشی و کار در اسنپ استفاده شود.
با این حال همان‌طور که اشاره کردیم، پژو ۴۰۵ بهترین ماشین برای کار در اسنپ نیست و خصوصا مدل جی‌ال‌ایکس با موتور xu7 از نظر مصرف سوخت و میزان خرابی، نسبت به موتور پراید و تیبا پرهزینه‌تر است. البته می‌توان پژو ۴۰۵ را با موتور  tu5هم خریداری کرد. این موتور ۱۶سوپاپ از لحاظ میزان استهلاک و دفعات خرابی در مقایسه با مدل xu7 بسیار بهتر عمل می‌کند.

 

سخن پایانی

همان‌طور که مطالعه کردید در این مطلب ۵ خودرو را به عنوان بهترین ماشین برای کار در اسنپ به شما معرفی کردیم. با این حال اگر بخواهیم در این بین بهترین گزینه‌ها را برای خرید به شما پیشنهاد دهیم، به نظر ما پراید و تیبا بهترین ماشین برای کار در آژانس و مسافرکشی محسوب می‌شوند.

این دو خودرو قیمت و استهلاک فنی پایینی دارند، قیمت قطعات یدکی آنها نسبتا کم است، اجرت تعمیرات آنها پایین است، با سوخت سی ان جی به‌خوبی کار می‌کنند و در کل از استهلاک فنی بهتری در مقایسه با خانواده محصولات ایران خودرو سود می‌برند. بنابراین اگر به قصد کار در اسنپ یک خودرو خریداری می‌کنید، حتما پراید و تیبا را در صدر گزینه‌های خود قرار دهید.

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
37 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
مانی
1401-10-19 15:43

با این هزینه‌های سرسام‌آور بنزین و لوازم یدکی بی کیفیت و روغن و تعمیرات و اجرت مکانیکای ناشی و هزار مشکل دیگه. نرخ کرایه‌های فوق‌العاده پایین واقعا تهوع آوره.

علی
1401-10-19 20:03
امتیاز دهی :
     

سلام اسنپ و تپسی باهر ماشینی با این گرانی‌ها نمی صرفه چه با پراید ۲۸۰ میلیونی چه باپژو مردم از بی کاری به این شغل رو اوردن

مجتبی
1401-10-19 23:29

به نظر من با خر هم برا تاکسی اینترنتی کار کردن به صرفه نیست،و واقعا کار با این کرایه احمقانه است،چون با هزینه هایی که راننده بعد از مدتی متحمل خواهد شد این کار درجا که نیست هیچ به نظر من عقب گرد است

حسین
1402-01-12 22:49
پاسخ به  مجتبی

واقعا کرایه احمقانه رو خوب اومدی

حسین
1401-10-20 00:58

تانک هم باشه خراب میشه چون دائم در حال حرکت و استهلاک هست اونم با کرایه افتضاح تاکسی اینترنتی که هیچ آینده ای هم نداریم و نه بیمه واقعا مسخرس. من زمانی که تو آژانس بودم استهلاک ماشین نداشتم چون هر نیم ساعت یا بیشتر نوبتم میشد و سرویس میرفتم اما حالا هم زیاد تو خیابونا میچرخم و استهلاک زیاد و هر وهفته باید روغن ماشین عوض و لاستیک هم زود از بین میره تو این گرونی

مهدی
1401-10-20 08:27

سخن پایانی این است که بطور کلی کار در تاکسی اینترنتی فقط برای رانندگان استهلاک خودرو دارد
قیمتهای کرایه مسیر بسیار پایین و کمیسیون زیادی از رانندگان دریافت می کنند.

خودرو شما هم در عرض ۹ ماه استوک می شود.

اسنپ
1401-10-20 14:04

بهترین ماشین های برای مفت بری و کول دهی به مسافران با پایین ترین قیمت و بالاترین کمسیون در اسنم و تپسی چیست

...
1401-10-21 17:04
پاسخ به  اسنپ

دقیقا

مهدی
1401-10-21 21:55
امتیاز دهی :
     

بااین هزینه هایی که پراید داره واقعا نمی صرفه چه برسه به ماشین دیگه اونم تاکسی های اینترنتی که ۲۰ درصد بر میدارن یه راننده ناشی که شهر رو نمیشناسه میبره هم کار مسافر رامیفته هم خودش فکر کردین تو روز چقدر درآمد دارن اصلا به فکر راننده نیستن هرچی کرایه رو پایین میزنه مشتری بیشتر دارد.برای چی بالا ببره کرایه رو

علیرضا
1401-10-22 08:16
امتیاز دهی :
     

با این کرایه ها فقط باید کول بری کرد تا صرفه اقتصادی داشته باشه

حسین
1401-10-22 14:22

نویسنده مقاله همچین میگه مثلا پژو ۴۰۵ قیمت بسیار مناسبی دارد که انگار توی این مملکت زندگی نمیکنه اسنپ و تپسی هم هر دو…

ali
1401-10-23 17:45
امتیاز دهی :
     

بااین کرایه ها مفت بریه بااین کرایه ها

ali
1401-10-23 17:47

بااین کرایه ها مفت بری بااین گرونی افسارگریخته

اسی اسنپی رایگان
1401-10-23 22:46

بهترین ماشین بنظر من پیکان مدل ۷۵کابرات خوبه چون خرج نداره،
دوماً اسنپ از کرج تا تهران میزنه۹۰نهاایتا ۱۶۰تو اوج ترافیک که مسیر ۴۰کیلومتری ۳ساعت راه خود صاحب اسنپ حدود ۲۰تا۱۸درصد کمیسیون میزنه ب جیب بدون هیچ ترافیک و خرج ماشینی
من میمونم پراید ۳۰۰میلیونی
لنت۲۰۰هزاری بی کیفیت
روغن تصویه آشغال و بعدش تعمییر موتور
لاستیک بدرد نخوره
این است اسنپ و خرج بالا درآمد پایین
بیمه ک دیگه نگو بیمه طلایی
یاعلی

محمد
1401-10-25 13:00

بشین تو خونه و مسافر مشی کنید سنگین تر ید. حداقل خسته نیستید

وحید
1401-10-26 13:58
پاسخ به  محمد

دمت گرم خوب گفتی خدای بشینی خونه بهتر از اسنپ هست ۲۰درصد خدای انصافه با این خرجهای گزاف هرکی برای خودش قیمت میگه کسی نیست به تعمیر کار بگه اقا نرخ دست مزد این کار اینقدره کجا مملکت دیدید برای یه پیچ سفت کردن ۱۲۰هزار تومان بگیرن پیچ لوله ایدرولیک جعبه فرمان شل شده بود شهرقدس ایدرولیک حامد ۱۵۰خاسته یک ربع التماس کردم ندارم ۱۲۰گرفته حالا چقدر اسنپ کارکنی ۲۰درصدکمسیون بدی اخر کار برای زن وبچه چی میخواد بمونه

راننده اسنپ
1401-10-26 12:59

کرایه باید بر مبنای بنزین حساب بشه، اینی که یکی ماشین گاز سوزه یه مزیت و یه ضرر برای رانندس چون یه کپسول سنگین با خودش حمل میکنه، و اسیبی که به خودرو میزنه، و هزینه تعمیرات لوازم گازسوز خودرو هم زیاده

علی
1401-10-26 13:52
امتیاز دهی :
     

اگر اتحادی شکل میگرفت بین راننده های تاکسی اینرتنتی اینطور نمیشد!پایین تر کرایه و بالا ترین توقع و انتظار مسافر!!!واقعاااا مسخرست!!

snap mmmm
1401-11-10 03:15
پاسخ به  علی

دوست عزیز تا هر درخواستی میاد قول نکنید راننده ها بیان برای خودشون یه کمپین نه به زیر کرایه 30هزار تومانی بزنن

لیسانس مسافرکش
1401-10-26 15:31

کلا مسافرکشی درکشورما که تقریبا یقه هشتاددرصدمردان بیچاره ایرانی راحتماگرفته اگربه کاردائمی تبدیل شه = حمالی بیش نیس=وفقط باید درراه خدا حسابش کنی واقعا واقعا نصرفه.فقط بایددوسه سال کارکنی تابفهمی بعددوسال شایدم زودترماشینوکه هیچ اعصاب خودراننده به فنا رفته.فقط دوستان که خوششان میادکارکنن جمله منومیخونن بعدمدتی حوصله واعصاب وصبرخودتونوبازمانی که شروع به خدمات نصفه رایگان .صلواتی کردیدحتمامقایسه کنیدمتوجه میشیدچه بلایی سراعصابت میاد.وغیره…..

snap mmmm
1401-11-10 03:10

مقصر رانندگان شهرستانی هستن که در تهران ریختن و با هر کرایه ای مثل … قبول میکنن مشکل از راننده هاست وقتی کرایه زیر 35000 هزار قبول نکنی مسافر گزینه عجله دارم را انتخاب میکنه بارها شده من در 3 ساعت دوسفر زدم اما دوسفری که زدم قد راننده ای شده که که 5 راه کار کرده پس باهر درخواست فوری قبول نکن اگر همه راننده ها زین پس کرایه زیر 30 هزار نگیرن ناخداگاه هم خود اون شخص سود میکنه هم دیگر راننده ها

اسنپ
1402-02-05 21:48
پاسخ به  snap mmmm

من هربار کسی که قبلا درخواست عادی رو قبول نکرده ولی عجله دارم رو قبول میکنه رو میبینم بهش صفر امتیاز میدم

snap mmmm
1401-11-10 03:16

کف قیمت کرایه حتی تو پایین ترین مسیر باید بشه 30 هزار تومان تا برای یک راننده بصرفه

اسنپ
1402-02-05 21:49
پاسخ به  snap mmmm

برای یه مسیر ۲-۳ کیلومتری تو شرایطی که ترافیک نیست همون ۲۰ تومن هم زیاده!

مملی
1401-11-28 13:58

کرایه های بسیار پایینه اصلا با این وضع تورم نمی صرفه

ناشناس نشناس
1401-12-13 18:11

اصلا نمیصرفه باید صافی روزی۱تومن بندازه واس ادم ب جز استحلاک وگرنه مفتش گرونه ….بهتره همه ی راننده ها بکش ازاین کار بیرون بابا بخدا یسیخ کباب شده ۵۰تومن

زارا
1401-12-17 13:12

اول شما شروع کن و این شغل رو بذار کنار. حقوق راننده تاکسی ماهی ۳۰ تومن! اون کسیم که سوار ماشین میشه یکی مثل شماس. خود چیزپنداری تا کی

مهدی
1401-12-20 21:28

سلام دوستان  من بعد 10 سال کارمندی و پشت میز نشینی بیکار شدم و به ناچار رفتم سراغ اسنپ  از 6 صبح تا 9 شب میشد روزی 700 تا 1100 هم کار کردم . ولی در نهایت بعد 2 ماه ماشینم که خیلی هم سلاکت و مدل بالا هم بود به خرج افتاد از دیسک و صفحه گرفته تا دیسک و لنت ترمز جلوبنده و در نهایت با مسافر تو تونل نیایش واشر سر سیلندر سوزوندم که نزدیک 20 میلیون تو این 2 ماه خرج ماشین کردم . دوستان عزیزان من گوش کنید . تاکسی اینترنتی کار نیست شغل نیست… بیشتر »

مهدی
1402-01-16 09:43
پاسخ به  مهدی

سلام.آموزشگاه خوب سراغ دارید .که واقعا یاد بده

اسی ۶۹
1401-12-24 00:34

دوستانی که میگید اسنپ بده و فلان،،،درسته کرایه هاش پایینه ولی چرا کار میکنید خب؟؟من خودم روزی ۶ یا ۷ساعت کارمیکنم روزی ۵۰۰درامد میکنم میرم خونه کجا برم کارگری برجی ۱۲ تومن یا ۱۳ تومن بهم بدن ؟اون دو سه تومنشم میدم خرج ماشین بشینید خونتون تا ماشینتون آسیبی نبینه والا بخدا عادت کردیم همش مینالیم

علی
1402-01-12 08:02

العان دیگه تورم آنقدر بالا رفته که دیگه لوازم پراید هم کمی از ماشینهای دیگه نداره یه مکانیکی میری سلام میدی باید ۵۰۰ هزار تومن بابت سلامت بدی بعد شما میگی لوازمش ارزونه پس شما تو این مملکت زندگی نمیکنی عزیز

شاهین تورکش
1402-01-23 06:11
پاسخ به  علی

اینجوری میشه گفت. یارو پراید رو سرمایه کرده.دیگه معلوم دا یکم خراب واستحلاک باید باشه داری ده ساعت کارمیکنی .درضمن شرکت های هست که فقط راننده مخوان.با حقوق ثابت. یارو پول برمیادره ازاسنپ بعد یساله کاپوت بلند نکرده. عزیز هروز باید چکش کنی. چون این مغازه توهست نون دونی توه..

اکبر
1402-01-12 08:14

آقایونی که تو اسنپ کار می‌کنید هر کرایه ای رو میرید العان ماشینت نو میری حالشو میبری سال دیگه هر چی که کار کردی باید دوبرابر بزاری روش برای تعمیر ماشینت یخورده برای خودتون ارزش قائل بشید خودتونو با قیمت پایین نفروشید شما چون یک نفر نیستی کار میکنی ماشینت هم کار میکنه بنابراین دونفر باید تا شب با این کرایه‌ای ارزون اسنپ کار کنی آخرشم میبینی هرچی کار کردی دادی تو جیب مکانیک حالا هی حرف گوش نکن خود دانی آنقدر ماشینتو تو شهر با دنده یکو دو ببر تا سرویس شه تازه چند وقط دیگه هوا گرم میشه… بیشتر »

اسنپ
1402-02-05 21:47
امتیاز دهی :
     

چقدر همه غُر میزنید! اگه انقدر بده کار نکنید!

محمد
1402-02-18 12:13

من تو این ۹ ماهی که پراید مدل ۱۳۸۸ خریدم و از لحاظ فنی هم سالم بوده و بلافاصله هم وارد اسنپ شدم و تنها کار و شغل بنده محسوب میشه نزدیک ۲۰ میلیون تومان تمیز و قشنگ کلا خرج پرایدم شده حدودا بنده ماهی ۲ میلیون تومان کاملا برای پراید کنار گذاشتم ،حالا هزینه های دیگر زندگی که اینجا نیاوردم ،من دیگه حرفی ندارم ،قضاوت بر عهده کاربران.

زیگنس
1402-02-18 23:24

خودتون رو نجات بدید و از اسارت اسنپ خودتون رو رها کنید بنده به عنوان یه شخصی که 4سال توی اسنپ عمرم و سرمایم رو نابود کردم بسیار تاسف میخورم وانت اسنپ سواری اسنپ هیچ کدام هیچ کدام هیچ منفعتی ندارن و فقط ضرر و خسارت به جان روان مال این یک تجربه رایگان و برادرانه بود برای همه شما انشالله به حق آبروی امام حسین خدا دست همه عزیزان بگیره برای همدیگه دعا کنیم بدترین کار، کار کردن با خودرو هست بدترین شغل مسافرکشی هست برادر.. یاعلی…

رایان
1402-03-15 15:11

حالا بماند ماشین مناسب، کمیسیون، استهلاک کوفت زهرمار دیگه…..
اون مسافرایی که اسنپ میگیرن چطور روشون میشه با این کرایه سوار بشن، بماند اون دسته از مسافره که دو کوچه پایین تر میزنن که کرایه کمتر بشه.
یا اون راننده های که کرایه پایین قبول میکنن هدفشون از اسنپ کارکردن نمیدونم.
واقعا نمیدونم شما ایرانی ها چرا اینجور زندگی میکنید واقعا نمیدونم.