انواع آج لاستیک و راهنمایی چگونگی اندازه‌گیری آن

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد رای: 1

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

لاستیک‌ یا تایر یکی از اجزای بسیار مهم خودرو است که علاوه بر تاثیر مستقیم بر عملکرد خودرو، نقش بسیار مهمی در ایمنی خودرو، سرعت و راحتی حرکت ایفا می‌کند. ویژگی‌هایی همچون قدرت و مقاومت خودرو در مسیرهای مختلف، میزان فرمان‌پذیری خودرو، چسبندگی و انتقال کشش و نیروی ترمز به سطح جاده و نیز تعدیل ناهمواری‌ها سطح جاده همگی از وظایف بسیار مهم لاستیک خودرو است که علاوه بر کیفیت تایر به طرح و عمق آج لاستیک بستگی دارد. انواع آج لاستیک  در طرح‌ها و با عمق‌های متفاوتی تولید می‌شود که همگی تعیین کننده نوع استفاده از لاستیک در خودروهای مختلف است. در این مقاله از مجله همراه مکانیک قصد داریم که به توضیح آج لاستیک خودرو، انواع آن و نیز چگونگی اندازه‌گیری آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

آج لاستیک یا عاج لاستیک؟ کدام صحیح است؟

قبل از پرداختن به موضوع آج لاستیک لازم است به این نکته اشاره کنیم که آج و عاج دو واژه ایست که با وجود معنا و کاربرد کاملا متفاوت اما به اشتباه به جای یکدیگر بکار برده می‌شوند. عاج قسمت اصلی و شکل عمده دندان را تشکیل می‌دهد و بنابراین واژه ایست که در دندانپزشکی و آناتومی دنداد کاربرد دارد؛ درحالی که آج به برآمدگی‌ها و شیارهایی که روی سطح لاستیک قرار دارد گفته می‌شود و واژه‌ایست که در مورد تمامی انواع لاستیک کاربرد دارد. بنابراین در ادامه این مقاله به توضیح واژه آج لاستیک پرداخته می‌شود.

خودروی خود را سریع و راحت بفروش!

انواع آج لاستیک خودروهای سبک و سنگین

انواع لاستیک‌ها بر اساس نوع طراحی، کاربرد و استفاده دارای آج لاستیک و برآمدگی‌های متفاوتی خواهند بود. به عنوان مثال انواع آج لاستیک برای ماشین‌های سنگین کشاورزی و راه‌سازی، ماشین‌های صنعتی و باربری و نیز اتوبوس‌ها و کامیون‌ها متفاوت خواهد بود. از طرفی بسته به نوع هدف استفاده از خودرو همچون کنترل پذیری خودرو، هدایت و گشتاوری چرخ‌ها، میزان چسبندگی و کنترل سرعت خودرو نوع طراحی آج لاستیک و شیارهای آن متفاوت خواهد بود. بر همین اساس آج لاستیک خودرو در دو دسته خودروهای سبک و سنگین طبقه‌بندی می‌شود که در ادامه به توضیح آنها می‌پردازیم.

انواع آج لاستیک در خودروهای سنگین:

  • آج لاستیک خودرو سنگین نیم‌دنده

طرح آج لاستیک نیم‌دنده به این صورت است که شیارهایی به صورت افقی در تمام سطح لاستیک وجود دارد. این نوع لاستیک خودرو به دلیل قدرت ترمزگیری بالا در محور عقب خودروهای سنگینی همچون کامیون و وانت بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجا که این نوع آج لاستیک اصطحکاک و مقاومت بالایی را تولید می‌کند، استفاده از آن در محور جلو خودرو باعث سفت شدن فرمان و ترکیدن لاستیک خودرو می‌شود. از طرفی از آنجا که این نوع لاستیک در سرعت‌های بالا صدای زیادی را تولید می‌کند، استفاده از آن  به عنوان لاستیک جلو خودرو توصیه نمی‌شود.

لاستیک نیم دنده
لاستیک نیم دنده
  • آج لاستیک خودرو چهار خط

در این نوع آج لاستیک خودرو، سه یا چهار شیار به صورت موازی در سراسر لاستیک خودرو وجود دارد. میزان اصطحکاک و مقاومت ایجاد شده در این لاستیک به اندازه شیارهای نیم‌دنده نبوده و به همین دلیل لاستیک چهار خط در محور جلو خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع لاستیک خودرو قابلیت کنترل و هدایت خوبی را برای راننده فراهم می‌کند.

لاستیک چهارخط
لاستیک چهارخط
  • آج لاستیک خودرو دو خط

در آج لاستیک دو خط، دو شیار به صورت موازی در تمام سطح لاستیک خودرو قرار دارد. شیارها و خطوط افقی نیز در کناره‌ها و شانه‌های لاستیک وجود دارد. می‌توان آج لاستیک خودرو را ترکیبی از آج لاستیک چهار خط و نیم دنده دانست. از آنجا که این نوع آج لاستیک قابلیت کنترل و فرمان‌پذیری بالایی دارد در محور جلویی کامیون‌ها و وانت‌ها استفاده می‌شود.

آج لاستیک دوخط
آج لاستیک دوخط
  • آج لاستیک کشاورزی

در بین انواع لاستیک‌های خودرو، لاستیک‌های کشاورزی دارای بلندترین نوع آج هستند. این نوع لاستیک خودرو به دلیل داشتن بیشترین قدرت چنگ زنی و چسبندگی به زمین به عنوان لاستیک عقب ماشین‌های کشاورزی همچون کمباین و تراکتور مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طرفی آج بلند این لاستیک امکان جداسازی گل و لای چسبیده به تایر را فراهم کرده و استفاده این لاستیک در زمین‌های کشاورزی را راحت‌تر کرده است.

لاستیک کشاورزی
لاستیک کشاورزی

انواع آج لاستیک در خودروهای سبک و سواری:

آج لاستیک خودروهای سبک به دلیل نیاز به انتقال و کنترل سرعت می‌بایست حداکثر میزان پایداری و فرمان‌پذیری را داشته باشد. می‌توان آج لاستیک خودرو سواری را در دسته‌های زیر طبقه بندی کرد:

  • آج لاستیک ترکیبی

آج لاستیک ترکیبی دارای طرح شیارهای متنوعی است و به همین دلیل نمی‌توان طرح مشخصی را برای آن در نظر گرفت. این نوع لاستیک‌ها باید دارای ویژگی‌هایی همچون حرکت راحت، مصرف سوخت کم، ترمزگیری مناسب، کنترل و فرمان‌پذیری مناسب و مقاومت غلتشی کم باشد.

آج لاستیک ترکیبی
آج لاستیک ترکیبی
  • آج لاستیک متقارن یا جهت‌دار

در آج لاستیک متقارن یا جهت‌دار، شیارهای هم‌جهتی در دو طرف خط مرکزی لاستیک قرار دارند. این نوع از لاستیک‌ها با دارا بودن قدرت و تحمل بالا، مقاومت در برابر هیدورپلنینگ (آب پیمایش)، پایداری مناسب، و نیز قدرت چسبندگی و فرمانپذیری بالا، عملکرد بسیار خوبی را برای حرکت با سرعت زیاد در جاده‌های خیس و روی برف دارند. این لاستیک‌ها می‌بایست طبق الگوی چرخشی مشخصی که بر روی آنها درج شده است، بر روی خودرو نصب شوند.

آج لاستیک جهت دار
آج لاستیک جهت دار
  • آج لاستیک نامتقارن

در آج لاستیک نامتقارن یا آسیمتریک، یک خط مرکزی تایر را به دو نیمه تقسیم کرده و شیارهای نامتقارنی در دو سمت خط مرکزی وجود دارد به طوریکه شیارهای سمت راست و چپ با یکدیگر هم‌جهت نیستند. هرکدام از این شیارها که در شانه داخلی و بیرونی تایر قرار گرفته‌اند دارای اهداف مختلفی هستند. آج‌های قرارگرفته بر دیواره خارجی وظیفه خروج آب و محافظت در برابر هیدروپلنینگ (آب پیمایش) را بر عهده دارند.

لاستیک نامتقارن
لاستیک نامتقارن

آج‌های قرارگرفته در لبه خارجی که بسیار مستحکم هستند، به ایجاد چسبندگی بالا و حرکت نرم و بی‌صدا در زمان حرکت و پیچیدن بر روی سطوح خشک کمک می‌کند. به دلیل هم‌جهت نبودن شیارها، این نوع لاستیک عمر کمتری نسبت به لاستیک‌های متقارن دارند. این نوع از لاستیک‌ها علاوه بر پایداری و تحمل بسیار بالا در جاده‌‌ها و مسیرهای ناهموار با شیب زیاد، قدرت ترمزگیری، فرمان‌پذیری و چسبندگی بسیار بالایی نیز دارند. این لاستیک‌ها در خودروهایی مانند خودروهای اسپرت که میزان فرمان‌پذیری و ترمزگیری خودرو مهم است بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. قابل ذکر است که به دلیل نامتقارن بودن آج این نوع لاستیک، جهت نصب آنها بسیار مهم است.

اندازه‌گیری آج لاستیک چگونه انجام می‌شود؟

روش‌های مختلفی برای اندازه‌گیری آج لاستیک وجود دارد که عبارتند از  روش چشمی، آنالوگ، دیجیتال و مکانیزه.

در روش چشمی کافیست سطح شیارهای لاستیک را مشاهده کنید. بسیاری از تایرسازان برای نشان دادن زمان تعویض لاستیک به مصرف کننده، برآمدگی‌هایی را بر روی سطح شیارها قرار می‌دهند. با ساییده و فرسوده شدن لاستیک خودرو، سطح شیارها به این برآمدگی‌های کوچک می‌رسد که نشان‌دهنده زمان مناسب برای تعویض خودرو است. 

اندازه گیری آج لاستیک
اندازه گیری آج لاستیک

در روش آنالوگ برای اندازه گیری آج لاستیک، دستگاهی شبیه خط‌کش را بر روی شیار خودرو قرار می‌دهند که میزان ساییدگی لاستیک خودرو را نشان می‌دهد.

در روش دیجیتال، قسمت سوزن‌گونه دستگاه بر روی شیارها و سطح لاستیک قرار می‌گیرد که با جابجا شدن آن میزان ساییدگی آج لاستیک مشخص می‌شود.

در روش مکانیزه، لاستیک خودرو روی دستگاهی قرار می‌گیرد و با کمک امواج نوری یا صوتی میزان عمق آج لاستیک و میزان فرسودگی آن مشخص می‌شود.

در کارزار خرید خودرو تنها نیستی!

 

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد رای: 1

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید

تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو