کارشناس فنی خودرو چگونه از ایجاد ضررهای میلیونی در معاملات خودرویی جلوگیری می‌کند؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

میانگین امتیاز 2.5 / 5. تعداد رای: 4

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

یکی از مهم‌ترین نکات در هنگام خرید خودرو، اطمینان از سلامت فنی آن است. اصولا تشخیص سلامت خودرو کاری نیست که خریدار بتواند به‌صورت خودجوش انجام دهد و نیاز به یک کارشناس فنی خودرو دارد. البته که تشخیص بسیاری از ایرادات ظاهری برای کسی که راننده‌ی باتجربه‌ای محسوب می‌شود، کار سختی نیست. علاوه بر این، یکسری از بدیهیات حقوقی مثل اصالت سند، شکایات قبلی و بحث خلافی، از جمله مواردیست که تقریبا هر فرد می‌تواند انجام دهد. با این وجود، حضور یک کارشناس خبره، ریسک کلاهبرداری و متحمل‌شدن ضررهای میلیونی را به حداقل می‌رساند. در ادامه نکات مهمی را بررسی می‌کنیم که هر کارشناس خبره‌ای برای تایید سلامت فنی خودرو آن‌ها را در نظر می‌گیرد تا از ایجاد ضررهای میلیونی جلوگیری کند.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

چه وقت تشخیص صحت کارکرد خودرو سخت است؟

چیزی که ضریب خطای کارشناسان فنی را به حداقل می‌رساند، عنصر تجربه است! هرچه تجربه‌ی کارشناس بیشتر باشد، بهتر می‌تواند مو را از ماست بیرون بکشد و مشکلات جزئی خودرو را تشخیص دهد. بسیاری از مشکلات فنی یک خودرو فقط و فقط هنگامی ممکن است که کارشناس بارها همان مدل خودرو را کارشناسی کرده باشد. یک مثال ساده از این مورد درباره‌ی صحت کارکرد خودروست؛ یک کارشناس نسبتا خوب، توانایی تشخیص دستکاری در کیلومترشمار خودرو را دارد اما کار جایی سخت‌تر می‌شود که خودِ قطعه‌ی کیلومترشمار به‌طور کامل عوض شده باشد. در این صورت، دستکاری در کارکرد قابل تشخیص نیست و باید یک کارشناس خبره و باتجربه به میدان بیاید! این کارشناس مجرب، به دلیل اینکه بارها همان مدل خودرو را کارشناسی کرده، عدد کارکرد را با میزان استهلاک برخی از قطعات خودرو مقایسه و در صورت عدم مطابقت، دستکاری در کارکرد را تایید می‌کند! درنظر داشته باشید که عدم وجود این کارشناس کارکُشته، خریدار را در معرض ضررهایی قرار می‌دهد که در هنگام خرید از آن‌ها آگاه نیست!

کارشناسی فنی خودرو
کارشناسی فنی خودرو

تشخیص ارزش واقعی خودرو کار هرکسی نیست!

اکثر کارشناسان پس از حاضرشدن در محل خودرو و بررسی کلی، قیمت حدودی آن را بدون توجه به ارزش خرید و صرفا براساس قیمت‌های موجود در سایت‌های مختلف، به فروشنده و خریدار اعلام می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود که ارزش خرید واقعی خودروی موردنظر مشخص نشود و خریدار به قیمت اعلام شده توسط کارشناس، مطمئن نباشد. کارشناس خبره کسی است که بتواند پس از تشخیص مشکلات فنی خودرو، به خریدار بگوید که آیا این خودرو ارزش خرید دارد یا نه. بنابراین کارشناس با بررسی و تشخیص این مورد، می‌تواند خریدار را قبل از خرید، از ضررهای میلیونی دور کند.

میخوای بدونی قیمت روز خودرو مورد نظرت چنده ؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. قیمت خودرو

همراه مکانیک چه کمکی می‌کند؟

کارشناسان همراه‌مکانیک همراهان کارکُشته‌ای برای کارشناسی خودرویی که قصد خریدش را دارید هستند. این کارشناسان با تجربه‌ی کارشناسی موفق بیش از 250 هزار خودرو، شما را از خریدتان مطمئن می‌کنند. نشانه‌ی اصلی تحقق این اطمینان، ضمانت 100 درصدی و 7 روزه‌ای است که مشتریان روی کارشناسی خودروی خریداری‌شده دریافت می‌کنند. با استفاده از این ضمانت، هرگونه خطای احتمالی از طرف کارشناسان، به بهترین نحو جبران خواهد شد.

کارشناسان همراه‌مکانیک با بروزرسانی روزانه‌ی اطلاعاتشان کاملا از فوت و فن‌های کارشناسی خودرو باخبرند و بروزترین ترفندها را برای تشخیص مشکلات فنی به‌کار می‌برند تا ریسک متحمل‌شدن ضررهای میلیونی را برای مشتریان به حداقل برسانند.

خرید راحت و بی‌دغدغه خودرو خود را به ما بسپارید!

میانگین امتیاز 2.5 / 5. تعداد رای: 4

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
[hm_sell_form]