تصادف شاهین و تویوتا، تکرار سناریو تصادفی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

میانگین امتیاز 4.2 / 5. تعداد رای: 5

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

تصادف شاهین و تویوتا اتفاقی است که با انتشار 3 تصویر از 2 خودرو کنار یک بزرگراه شهری خبرساز شده. از شواهد و قرائن این‌گونه برمی‌آید که تصادف در تهران اتفاق افتاده باشد. اما علت حواشی این خبر و متمایز شدن آن از هزاران تصادف روزانه در کشورمان چیست؟

برای دریافت خدمات رایگان مشاوره خرید خودرو، مشاوره حقوقی و مشاوره فنی، روی لینک‌ زیر کلیک کنید:

در این برخورد یک تویوتا کرولای مدل 2013 به رنگ مشکی از عقب با یک سایپا شاهین 1400 به رنگ سفید تصادف کرده و جلوپنجره و کاپوت آن خسارت زیادی را نشان می‌دهد.

این در حالی است که آسیب وارد آمده به شاهین تنها به چند خراش کوچک و شکستن شبرنگ سپر محدود می‌شود. اما آیا این حادثه سندی بر ایمنی بالاتر شاهین در مقایسه با کرولا محسوب خواهد شد؟ برای یافتن پاسخ تا پایان همراه ما بمانید.

نگاهی به تصادف سایپا شاهین و تویوتا کرولا از زوایای پنهان

بیش از یک هفته قبل بود که داستان مشابهی از برخورد 2 دستگاه تویوتا کمری و سمند سورن در کشور عمان منتشر شد. ازقضا خبر مذکور نیز مانند تصادف تویوتا کرولا با شاهین در کانون توجه قرار گرفت.

رسانه‌ها و خبرگزاری‌های عمومی‌تر آسیب بالای کمری در برابر سورن را دلیلی بر ایمنی بالاتر سمند دانستند اما سایت‌های تخصصی حوزه خودرو داستان را از زاویه دیگری مورد بررسی قرار دادند.

از نگاه تخصصی مشخص شد اگر تصادف سورن و کمری ساختگی نباشد، بازهم به علت مجهولات بسیاری چون سرعت 2 خودرو و خط ترمز تویوتا نمی‌توان به قطعیت درباره این برخورد اظهار نظر کرد.

پر واضح است که خودروها معمولا در برخورد از عقب آسیب کمتری می‌بینند و اتفاقا از نظر استانداردهای امروزی خودرویی ایمن‌تر محسوب می‌شود که نیرو حاصل از تصادف را تا بالاترین حد ممکن مستهلک کند و مانع از وارد آمدن ضربه و تنش به سرنشینان خودرو شود.

حال سناریو موصوف به فاصله کمتر از 10 روز این‌بار در کشور خودمان میان شاهین سایپا و تویوتا کرولا تکرار شده است.

بازهم برخی رسانه‌ها بالاخص در شبکه‌های اجتماعی به استناد 3 تصویر انتشاریافته رشد ایمنی خودروهای سایپا را می‌ستایند و سخن از پیشرفت استانداردهای ایمنی در صنعت خودرو ایران به میان می‌آوردند. اما کمتر کسی به ماجرا از دید فنی می‌نگرد.

بازسازی صحنه تصادف شاهین و تویوتا

آن‌چه از تصاویر برمی‌آید نشان‌دهنده سرعت نسبتا پایین شاهین و سرعت بالای کرولا دارد. به نظر می‌رسد کرولا دیرهنگام اقدام به ترمزگیری شدید کرده و در نتیجه با دایو جلو خودرو (پایین آمدن دماغه خودرو بر اثر ترمزگیری شدید) و برخورد آن به سازه زیرین سپر و شاسی شاهین جلوپنجره و درپوش موتور کرولا آسیب نسبتا شدید دیده است.

شیرجه دماغه کرولا به‌علت ترمز شدید ناگهانی نزدیک‌ترین سناریو به این تصادف است.
شیرجه دماغه کرولا به‌علت ترمز شدید ناگهانی نزدیک‌ترین سناریو به این تصادف است.

البته سالم ماندن چراغ‌ها و سپر جلو تویوتا در نوع خود جالب به نظر می‌رسد. هر چند این اتفاق به‌علت فرم دماغه کرولای 2013 که مانند نوک یک پیکان جلوتر از چراغ‌ها قرار می‌گیرد و نوع جمع شدن کاپوت خودرو قابل توجیه است.

میخوای بدونی قیمت روز خودرو مورد نظرت چنده ؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. قیمت خودرو

تویوتا کرولا مدل 2013، 5 ستاره ایمنی موسسه EuroNCAP را در کارنامه دارد و سایپا شاهین در تست R95 استاندارد ECE موفق به کسب 3 ستاره ایمنی شده است. داستان اجرای تست R95 ECE نیز از این قرار است: «در این آزمون خودرو ثابت است و جسم متحرکی به جرم 950 کیلوگرم با سرعت 50 کیلومتر بر ساعت و زاویه 90 درجه‌ای به بخش جانبی آن برخورد می‌کند. این تست که تحت عنوان Side Impact Test نیز شناخته می‌شود سلامت راننده را مورد بررسی قرار می‌دهد و با لحاظ برخی پارامترها به‌علاوه بررسی سازه پس از تصادف، اعتبارنامه ECE R95 را به خودرو مورد آزمون اعطا می‌کند.»

تست تصادف R95 استاندارد ECE برای سایپا شاهین
تست تصادف R95 استاندارد ECE برای سایپا شاهین

تصادف شاهین و تویوتا، از تئوری تا واقعیت

روی کاغذ ایمنی تویوتا کرولا بدون تردید از سایپا شاهین رتبه بالاتری دارد اما این موضوع دلیلی بر عدم ایمنی شاهین نیست.

ازقضا این خودرو را باید یکی از بهترین و استانداردترین محصولات با برند ملی در زمینه ایمنی فعال و غیرفعال دانست. اما از هر زاویه‌ای داستان را مورد بررسی قرار بدهید درمی‌یابید که با این 3 تصویر نمی‌توان درخصوص ایمنی بالاتر شاهین نسبت به کرولا در شرایط واقعی سخنی به میان آورد.

در کارزار خرید خودرو تنها نیستی!

همچنین اگر عبارت «Toyota corolla 2013 crash» را گوگل کنید با خیل تصاویری مواجه می‌شوید که همگی تخریب کامل بخش جلو این خودرو را نشان می‌دهند.

اما هم در تصویر تصادف تویوتا کرولا با شاهین و هم سایر تصاویر موجود از تصادف کرولا آن‌چه آشکارا به چشم می‌آید جذب نیروی ضربه توسط بخش دماغه خودرو و عدم سرایت تنش حاصل از برخورد به ستون‌های A و سقف است. موردی که نشان از وارد آمدن کمترین شوک ممکن به سرنشینان کرولا دارد.

یک نکته ظریف

 توجه داشته باشید که با سرچ این عبارت ممکن است برخی تصاویر مربوط به نسل قبلی این خودرو (نسل دهم) به نمایش دربیایند.

همچنین ظاهر نسخه جهانی تویوتا کرولای مدل 2013 که نسل یازدهم این خودرو محسوب می‌شود با نسخه اختصاصی بازار آمریکای شمالی متفاوت است.

نسخه جهانی تویوتا کرولا مدل 2013 (نسل یازدهم)
نسخه جهانی تویوتا کرولا مدل 2013 (نسل یازدهم)
نسخه اختصاصی نسل یازدهم کرولا برای بازار آمریکای شمالی
نسخه اختصاصی نسل یازدهم کرولا برای بازار آمریکای شمالی

مدل اختصاصی کرولای نسل‌های دهم و یازدهم برای بازار داخلی ژاپن نیز دست‌کم در ظاهر، خودروهای کاملا متفاوتی از نمونه مورد بحث هستند.

نسخه اختصاصی نسل یازدهم کرولا برای بازار داخلی ژاپن (مدل هیبریدی)
نسخه اختصاصی نسل یازدهم کرولا برای بازار داخلی ژاپن (مدل هیبریدی)

سکانس آخر

جالب است بدانید که پیش‌تر، سناریوهای مشابهی با مزدا 3 نیو و پژو پارس نیز اتفاق افتاده و نتیجه یکسانی به‌دست آمده است. بنابراین نمی‌توان با استناد به چند تصویر منتسب به یک تصادف دم از ایمنی بالاتر محصولات داخلی نسبت به خودروهای چون کمری یا کرولا زد.

از سوی دیگر مانور بر چنین سناریوهایی در واقعیت نه‌تنها موجب ارتقاء جایگاه خودروهای داخلی نمی‌شود، بلکه ایمنی و استانداردهای نسبتا بالای طراحی محصولی چون شاهین را بی‌دلیل نزد اهل فن زیر سوال خواهد برد. شاهین و تارا با همه نقاط قوت و ضعف‌شان، 2 خودرو استراتژیک در اوضاع فعلی صنعت خودروسازی ایران به حساب می‌آیند. ستایش یا تخریب غیرکارشناسانه آنها تحت هیچ شرایطی شایسته نیست.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

میانگین امتیاز 4.2 / 5. تعداد رای: 5

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
3 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
ساسان
۱۴۰۰-۱۰-۱۳ ۱۸:۵۶

امان از دست این مردم ابله. یه زمانی هم یه عده‌ای میگفتن سمند خیلی ایمنیش بالاست و از این چرت و پرتها. تا اینکه بردن تست تصادف واقعیش کردن و آدمک بیچاره توی سمند لت و پار شد.
حالا هم اگه سایپا و ایران‌خودرو راست میگن بردارن این لگناشون رو ببرن تست تصادف استاندارد بکنن بعد بیان روی نتایجش مانور بدن نه اینکه یه عده رو بسیج کنن توی فضای مجازی برای مردم ناآگاه سناریو بسازن.

حامد
۱۴۰۰-۱۰-۱۴ ۰۸:۲۸
پاسخ به  ساسان

میتونستی به جای کلمه “ابله”از کلمه “ناآگاه” استفاده کنی.دوست عزیز.این مردم از همه چیز جامانده و حتی خرید لوازم منزلشون هم به جبر شده که بیان مثلا یخچال فلان مارک بخرن ،چون برند ال جی و هیتاچی و…دیگه نیست.

رحيمى
۱۴۰۰-۱۰-۱۳ ۲۳:۲۰

شركت هاى محترم سايپا و ايران خودرو. لطفاً در ارتباط با تصادفات علمى تر، منطقى تر و واقع بينانه اقدام كنند

[hm_sell_form]