Image default
خانه » مقالات » نکات حقوقی » ١٢ نکته حقوقی مهم در خرید خودروی دست دوم
نکات حقوقی

١٢ نکته حقوقی مهم در خرید خودروی دست دوم

در این مقاله به 12 نکته حقوقی مهم در خرید خودروی دست دوم اشاره خواهیم کرد که دانستن این موارد می‌تواند شما را از بسیاری از دام هایی که دلالان برای شما قرار داده اند نجات دهند

چرا باید 12 نکته حقوقی مهم در خرید خودرو دست دوم را جدی بگیریم

همه ما در زمان خرید خودرو دست دوم تا حد بسیار زیادی به ظاهر خودرو اهمیت می دهیم و به دقت ان را بررسی میکنیم و به اصطلاح عامیانه مو را از ماست بیرون می کشیم ولی در زمان عقد قرار داد هیچ توجهی به نکات حقوقی مهم در خرید خودروی دست دوم نداریم که همین موضوع باعث می شود دچار انواع مشکلات قضایی و پشیمانی های پس از خرید خودرو کار کرده شویم.در این مقاله تمام تلاش ما این است که این نکات مهم حقوقی را در 12 نکته حقوقی مهم در خرید خودروی دست دوم بگنجانیم.

اگر قصد فروش خودرو لوکس خود را دارید ولی نگران دلالان هستید

با خدمت فروش سفارشی همراه مکانیک در کمترین زمان ممکن و بدون پاسخ گویی به حتی یک تماس خودرو لوکس خود را بفروشید

در ادامه این مقاله این نکات حقوقی مهم برای خرید خودرو دست دوم را به شما ارائه خواهیم کرد.

12 نکته حقوقی مهم در خرید خودرو دست دوم

نکات حقوقی مهم خرید و فروش خودرو
نکات حقوقی مهم خرید و فروش خودرو

1- اولین و مهم ترین موردی که باید بررسی کنید مبحث سند خودرو می باشد که بایدبررسی کنید خودرو مشکل سند نداشته باشد و سند به نام فروشنده باشدو دقت کنید که تمام اسناد مالکیت خودرو را به کمک فردی متخصص بررسی کنید.
2- آیتم دوم مربوط به برگه ای می باشد که اسما همه ما آنرا با نام قولنامه می شناسیم و در همه جا نشان از توافق اولیه برای خرید و فروش دارد دقت کنید که قولنامه خرید به صورت بنگاهی تنظیم شود و در غیر اینصورت، سه نفر شاهد قولنامه را امضاء نمایند.      
3-یکی از نکات مهم در 12 نکته مهم حقوقی در خرید خودرو دست دوم ذکر واضح و شفاف تمام توافقات در قول نامه می باشد. دقت کنید که در قولنامه صراحتا مشخص کنید که عوارض و مالیات‌ها را فروشنده پرداخت خواهد نمود.و حتما دقت کنید که در هر بخش مشخصات سه جلی شخص قید شود.
4- یکی از مواردی که موجب ضرر کرد بسیاری از مردم شده است مبحث خلافی خودرو می باشد که شخص بدون اطلاع از میزان خلافی خودرو اقدام به مبادله خودرو می کند. دقت کنید که پرداخت تمامی جرائم و خلافی‌های خودرو توسط فروشنده و دریافت برگ عدم خلافی در قولنامه آورده شود.
5-یکی از عوامل مهم این است که در قولنامه ذکر کنید که فروشنده خودرو را به نام شما (خریدار)خواهد کرد.
6-پس از تکمیل قولنامه مالک خودرو شما هستید و باید تمام مدارک خودرو را اعم از کارت و بیمه نامه خودرو را از فروشنده تحویل بگیرید.

معامله خودرو
کلاهبرداری خودرو

7- یکی از 12 نکته مهم در خرید خودرو دست دوم  این است که دقت کنید پلاک خودرو از نوع جدید باشد و از انواع پلاک قدیمی نباشد.
8-به یاد داشته باشید شب ایده آل ترین زمان برای معامله خودرو از نظر یک دلال خودرو می باشد چرا که بسیاری از عیب های خودرو را از چشم شما پنهان خواهد کرد بنابراین از خرید خودرو در شب و زیر نور چراغ خودداری نمائید. خودرو را حتما در روز روشن ببینید.
9-یکدسته از ابزار هستند که آن ها هم جزئی از خودرو بوده و در زمان فروش خودرو آن ها نیز باید تحویل داده شوند پس دقت کنید لوازم جانبی خودرو مانند جک و آچار چرخ و زاپاس در خودرو موجود باشد.
10-یکی از نکات مهم در خرید خودرو دست دوم این است که شما هر آنچه را که توافق می کنید داخل قولنامه وارد کنید چرا که بعد ها ممکن است مالک قبلی خودرو ادعاهایی نسبت به برخی موارد توافق شده انجام دهد بنابر این در مورد ضبط صوت و لوازم الحاقی جانبی با فروشنده توافق کرده و تمام توافقات را در قولنامه وارد کنید.
11- دقت کنید کارت سوخت دریافتی مربوط به خودروی مورد معامله باشد و کارت دیگری را تحویل نگیرید.
12- حداقل یک میلیون تومان از مبلغ خرید خودرو را در زمان به نام کردن خودرو پرداخت نمائید.

اگر برای شما نکات مهم فنی خرید خودرو نیز اهمیت دارد همراه مکانیک مهم ترین نکات فنی خرید خودرو دست دوم را برای شما در مقاله ای تحت عنوان نکات مهم خرید خودرو دست دوم جمع آوری کرده است.

خرید خودرو بدون دغدغه ،آرزوی دست یافتنی با همراه مکانیک

پس از مطرح کردن 12 نکته حقوقی مهم در خرید خودرو دست دوم شاید این ترس در دل شما ایجاد شود که چطور هم نگران نکات فنی باشیم و هم نکات حقوقی، چطور می شود با دقت بدون اینکه ضرر کنیم یک انتخاب و خرید بی دغدغه داشته باشیم؟

با خدمت فروش سفارشی همراه مکانیک ماشینت رو به کارشناس های همراه مکانیک بسپار و چند روز بعد گزارش فروش خودرو خودت رو دریافت کن

برای ورود به صفحه فروش سفارشی خودرو اینجا کلیک کنید

در نگاه اول حق با شماست 

ولی همراه مکانیک مرجع خرید و فروش خودرو های کارکرده خدماتی متناسب با نیاز کاربران محترم ارائه کرده است که شما کاربر محترم به راحتی هم میتوانید در سریع ترین زمان خودرو خود را با استفاده از خدمت فروش سفارشی بدون پاسخ گویی به حتی یک تماس  و یا فروش فوری خودرو بفروشید 

خرید خودرو
خرید خودرو

و یا اینکه از نمایشگاه خودرو های کارکرده خودرو با قیمت کارشناسی شده به همراه ضمانت معتبر خریداری کنید و از این خرید مطمئن خود لذت ببرید.

خرید خودرو از نمایشگاه های همراه مکانیک مزایای بسیار زیاد دیگری دارد که با مراجعه به صفحه نمایشگاه خودرو های کارشناسی شده همراه مکانیک می توانید خودرو مد نظر خود را خریداری کنید و از مزایای خرید خودرو از این مرکز با خبر شوید.

و در پایان خوب است اشاره کنیم از اولین لحظه حضور شما همراه گرامی در مجموعه همراه مکانیک یک مشاور متخصص در کنار شما خواهد بود که در هر زمینه ای که نیاز داشته باشید به شما مشاوره خواهد داد و از همه مهم تر پس از اینکه خودرو مورد نظر خود را یافتید مشاوران همراه مکانیک جهت عقد قرار داد در کنار شما خواهند بود.

حال میتوانید با چند کلیک ساده لذت یک خرید بی دغدغه با همراه مکانیک را تجربه کنید و از همه مهم تر با اپلیکیشن همراه مکانیک شما میتوانید در هر لحظه از قیمت روز خودرو خود با خبر شوید و از سایر خدمات همراه مکانیک روی گوشی خود لذت ببرید.

مقالات مرتبط:

راهنمای خرید خودرو دست دوم بخش فنی
راهنمای خرید خودرو دست دوم بخش حقوقی
خودرو صفر بخریم یا دست دوم انتخابی سخت در این آشفته بازار

مطالب جدید

میتسوبیشی لنسر بخریم یا نه

هادی اشرف

1
دیدگاه بگذارید

0 موضوع دیدگاه
0 موضوع پاسخ
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش نشان داد
پرطرفدارترین نظر
0 نویسنده دیدگاه
  اشتراک  
به من اطلاع بده
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید