در این مقاله به 12 نکته حقوقی مهم در خرید خودروی دست دوم اشاره خواهیم کرد که دانستن این موارد می‌تواند شما را از بسیاری از دام هایی که دلالان برای شما قرار داده اند نجات دهند.

چرا باید 12 نکته حقوقی مهم در خرید خودروی دست دوم را جدی بگیریم

همه ما در زمان خرید خودرو دست دوم تا حد بسیار زیادی به ظاهر خودرو اهمیت می دهیم و به دقت ان را بررسی میکنیم و به اصطلاح عامیانه مو را از ماست بیرون می کشیم ولی در زمان عقد قرار داد هیچ توجهی به نکات حقوقی مهم در خرید خودروی دست دوم نداریم که همین موضوع باعث می شود دچار انواع مشکلات قضایی و پشیمانی های پس از خرید خودروی دست دوم شویم.

با یک کلیک استعلام خلافی خودرو را بدون دغدغه از اینجا بگیرید

در این مقاله از مجله همراه مکانیک تمام تلاش ما این است که این نکات مهم حقوقی را در 12 نکته حقوقی مهم در خرید خودروی دست دوم بگنجانیم.

در ادامه این مقاله این نکات حقوقی مهم برای خرید خودرو دست دوم را به شما ارائه خواهیم کرد.

12 نکته حقوقی مهم در خرید خودروی دست دوم

خرید خودرو
خرید خودرو

1- اولین و مهم ترین موردی که باید بررسی کنید مبحث سند خودرو می باشد که بایدبررسی کنید خودرو مشکل سند نداشته باشد و سند به نام فروشنده باشدو دقت کنید که تمام اسناد مالکیت خودرو را به کمک فردی متخصص بررسی کنید.
2- آیتم دوم مربوط به برگه ای می باشد که اسما همه ما آنرا با نام قولنامه می شناسیم و در همه جا نشان از توافق اولیه برای خرید و فروش دارد دقت کنید که قولنامه خرید به صورت بنگاهی تنظیم شود و در غیر اینصورت، سه نفر شاهد قولنامه را امضاء نمایند.      
3-یکی از نکات مهم در 12 نکته مهم حقوقی در خرید خودروی دست دوم ذکر واضح و شفاف تمام توافقات در قول نامه می باشد. دقت کنید که در قولنامه صراحتا مشخص کنید که عوارض و مالیات‌ها را فروشنده پرداخت خواهد نمود.و حتما دقت کنید که در هر بخش مشخصات سه جلی شخص قید شود.

خودرو خودت رو بدون دغدغه و چونه زدن با دلال به مشتری واقعی در طرح فروش سفارشی همراه مکانیک بفروش 

اینجا کلیک کن 

4- یکی از مواردی که موجب ضرر کرد بسیاری از مردم شده است مبحث خلافی خودرو می باشد که شخص بدون اطلاع از میزان خلافی خودرو اقدام به مبادله خودرو می کند. دقت کنید که پرداخت تمامی جرائم و خلافی‌های خودرو توسط فروشنده و دریافت برگ عدم خلافی در قولنامه آورده شود.
5-یکی از عوامل مهم این است که در قولنامه ذکر کنید که فروشنده خودرو را به نام شما (خریدار)خواهد کرد.
6-پس از تکمیل قولنامه مالک خودرو شما هستید و باید تمام مدارک خودرو را اعم از کارت و بیمه نامه خودرو را از فروشنده تحویل بگیرید.

معامله خودرو
کلاهبرداری خودرو

7- یکی از 12 نکته مهم در خرید خودروی دست دوم  این است که دقت کنید پلاک خودرو از نوع جدید باشد و از انواع پلاک قدیمی نباشد.
8-به یاد داشته باشید شب ایده آل ترین زمان برای معامله خودرو از نظر یک دلال خودرو می باشد چرا که بسیاری از عیب های خودرو را از چشم شما پنهان خواهد کرد بنابراین از خرید خودرو در شب و زیر نور چراغ خودداری نمائید. خودرو را حتما در روز روشن ببینید.
9-یکدسته از ابزار هستند که آن ها هم جزئی از خودرو بوده و در زمان فروش خودرو آن ها نیز باید تحویل داده شوند پس دقت کنید لوازم جانبی خودرو مانند جک و آچار چرخ و زاپاس در خودرو موجود باشد.

تابحال خرید خودرو دست دوم با گارانتی اونم از بزرگترین نمایشگاه آنلاین خودرو در کشور رو تجربه کردی

برای کسب تجربه بی نظیر اینجا کلیک کن

10-یکی از نکات مهم در خرید خودروی دست دوم این است که شما هر آنچه را که توافق می کنید داخل قولنامه وارد کنید چرا که بعد ها ممکن است مالک قبلی خودرو ادعاهایی نسبت به برخی موارد توافق شده انجام دهد بنابر این در مورد ضبط صوت و لوازم الحاقی جانبی با فروشنده توافق کرده و تمام توافقات را در قولنامه وارد کنید.
11- دقت کنید کارت سوخت دریافتی مربوط به خودروی مورد معامله باشد و کارت دیگری را تحویل نگیرید.
12- حداقل یک میلیون تومان از مبلغ خرید خودرو را در زمان به نام کردن خودرو پرداخت نمائید.


خرید خودروی دست دوم بدون دغدغه، آرزوی دست یافتنی با همراه مکانیک

پس از مطرح کردن 12 نکته حقوقی مهم در خرید خودرو دست دوم شاید این ترس در دل شما ایجاد شود که چطور هم نگران نکات فنی باشیم و هم نکات حقوقی، چطور می شود با دقت بدون اینکه ضرر کنیم یک انتخاب و خرید بی دغدغه داشته باشیم؟

در نگاه اول حق با شماست 

ولی همراه مکانیک مرجع خرید و فروش خودرو های کارکرده خدماتی متناسب با نیاز کاربران محترم ارائه کرده است که شما کاربر محترم به راحتی هم میتوانید در سریع ترین زمان خودرو خود را با استفاده از خدمت فروش سفارشی بدون پاسخ گویی به حتی یک تماس  و یا فروش فوری خودرو بفروشید 

خرید خودرو
خرید خودرو

و یا اینکه از نمایشگاه خودرو های کارکرده خودرو با قیمت کارشناسی شده به همراه ضمانت معتبر خریداری کنید و از این خرید مطمئن خود لذت ببرید.

خرید خودرو از نمایشگاه های همراه مکانیک مزایای بسیار زیاد دیگری دارد که با مراجعه به صفحه نمایشگاه خودرو های کارشناسی شده همراه مکانیک می توانید خودرو مد نظر خود را خریداری کنید و از مزایای خرید خودرو از این مرکز با خبر شوید.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

تعویض پلاک خودرو

راهنمای خرید دست دوم

و در پایان خوب است اشاره کنیم از اولین لحظه حضور شما همراه گرامی در مجموعه همراه مکانیک یک مشاور متخصص در کنار شما خواهد بود که در هر زمینه ای که نیاز داشته باشید به شما مشاوره خواهد داد و از همه مهم تر پس از اینکه خودرو مورد نظر خود را یافتید مشاوران همراه مکانیک جهت عقد قرار داد در کنار شما خواهند بود.

حال میتوانید با چند کلیک ساده لذت یک خرید بی دغدغه با همراه مکانیک را تجربه کنید و از همه مهم تر با اپلیکیشن همراه مکانیک شما میتوانید در هر لحظه از قیمت روز خودرو خود با خبر شوید و از سایر خدمات همراه مکانیک روی گوشی خود لذت ببرید.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

خرید خودرو ایرانی/چینی صفر بهتر است یا خارجی کارکرده؟

روش‌های رایج کلاهبرداری خرید و فروش خودرو

داستان جالب کارشناسی خودرو در یک نمایندگی معتبر!!!

کلاه برداران خودرو هم به روز شده‌اند

دلالان خودرو نیز بروز شده اند

پیشنهاد همراه مکانیک، 10 روش پیشگیری از سرقت خودرو

خودروی صفر با یک گلگیر تعویضی !!


2
دیدگاه بگذارید

2 تعداد نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
پرطرفدار ترین دیدگاه ها
دیدگاه با بیشترین پاسخ
0 تعداد نویسندگان دیدگاه
  اشتراک  
اطلاع از

[…] ١٢ نکته حقوقی مهم در خرید خودروی دست دوم […]

[…] 12 نکته حقوقی خرید خودرو دست دوم […]