همراه مکانیک موفق به جذب سرمایه شد!

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

میانگین امتیاز 4.8 / 5. تعداد رای: 4

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

همراه مکانیک موفق به جذب سرمایه از کنسرسیوم 5 سرمایه‌گذار خطرپذیر شد

سرانجام پس از چند ماه گفتگو و مذاکره سخت و فشرده با سرمایه‌گذاران اکوسیستم استارتاپی، شرکت دانش‌بنیان همراه‌مکانیک به عنوان پلتفرم‌ خرید و فروش تضمینی خودرو، موفق به جذب سرمایه از کنسرسیوم 5 سرمایه‌گذار خطرپذیر متشکل از صندوق‌های پیشگام، سرو، کران کپیتال، نوآفرین و حرکت اول شد. به‌این‌ترتیب این کسب‌وکار فعال در اکوسیستم استارتاپی ایران که سبک جدیدی از فعالیت در این عرصه را پایه‌گذاری کرده، موفق به جذب سرمایه‌ای معادل 50 میلیارد تومان شده است.

اگرچه این نخستین‌بار نیست که همراه‌مکانیک موفق به جذب سرمایه شده و تامین مالی از سوی صندوق تکنولوژی ایران، صندوق دانشگاه تهران، اسمارت اپ و حرکت اول نیز در کارنامه استارتاپ دانش‌بنیان همراه‌مکانیک به چشم می‌خورند؛ اما بی‌تردید در شرایط کنونی جذب سرمایه جدید در این مقیاس نویدبخش آینده‌ای پربارتر و روشن‌تر برای این کسب‌وکار به حساب می‌آید.

همراه مکانیک فعالیت خود را با کارشناسی خودرو از سال 93 آغاز کرد اما با تغییر مدل کسب درآمد خود به سمت تبدیل شدن به بزرگترین پلتفرم خرید و فروش خودرو به صورت تضمینی حرکت کرده است.

باوجود اینکه ابزار قیمت همراه‌مکانیک به‌خوبی در میان کاربران سراسر کشور شناخته شده و به یک مرجع مناسب جهت تعیین قیمت خودروهای دست‌دوم تبدیل شده، اما بنا به صحبت‌های بنیان‌گذاران این مجموعه ، هدف اصلی همراه مکانیک توسعه یک محصول آنلاین مقیاس‌پذیر مطابق با نیاز مخاطب است که 4 ارزش اصلی را برای خریداران و فروشندگان خودرو تامین می‌کند.

جذب سرمایه همراه مکانیک در راند چهارم در راستای ارائه بهتر همین ارزش‌ها صورت گرفته است.

  • تضمین سلامت فنی و بدنه خودرو خریداری‌شده
  • تضمین امنیت معامله برای دو طرف خریدار و فروشنده
  • ارائه خدمات مالی متنوع جهت جبران کسری نقدینگی
  • ارائه خدمات پس از فروش متنوع برای خریدارن خودرو دست‌دوم

با این جذب سرمایه که در نوع خود موفقیت خوبی برای همراه‌مکانیک در اوضاع اقتصادی این‌روزها محسوب می‌شود احتمال می‌رود این کسب‌وکار با سرعت بیشتری به سوی اهداف خود گام بردارد و اتفاقات خوبی را در اکوسیستم استارتاپی ایران رقم بزند.

 

میانگین امتیاز 4.8 / 5. تعداد رای: 4

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها