تفاوت افت قیمت خودروهای دست دوم در ایران و خارج

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد رای: 2

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

بازار خودرو ایران از بسیاری جهات تفاوت‌های فاحشی با سایر بازارهای جهانی دارد. از قیمت‌گذاری دستوری تولیدات داخلی گرفته تا عدم نظارت روی بهای فروش محصولات خارجی. یکی دیگر از نکات جالب توجه بازار خودروی کشور، معیارهای تعیین قیمت محصولات دست‌ دوم است. اگر تفاوت‌های افت قیمت خودرو دست دوم در ایران و سایر کشورهای دیگر برایتان جالب است، این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

خرید خودرو دست‌ دوم همواره گزینه‌ای جذاب برای مشتریان بوده است. یک محصول کارکرده که از نظر فنی و ظاهری سلامت قابل قبولی دارد و می‌توان آن را با ارفاق حتی صفر کیلومتر به حساب آورد، قیمتی به مراتب کمتر از مدل صفر کیلومتر خود دارد. این همان جذابیتی است که درباره‌اش صحبت کردیم. این تفاوت قیمتی در حالی ارزشمندتر می‌شود که با نگاهی به وضعیت قیمت‌ها در بازار از یک سو و کوچک‌تر شدن سفره اقتصادی مردم از سوی دیگر متوجه می‌شویم تقاضای حقیقی و مصرفی به‌شدت کاهش پیدا کرده است.

اما از طرفی دیگر، خرید و فروش همین خودروهای دست دوم که گزینه محبوب در شرایط فعلی به حساب می‌آیند نیز با وسواس‌ها و حساسیت‌های بسیاری مواجه می‌شوند. اساساً در بازاری که بحث قیمت‌گذاری هنوز یک چالش حل‌نشده است، استانداردهای تعیین نرخ یک خودروی کارکرده نیز چندان مشخص نیست. اگرچه کارشناسان قضایی معیارهای تخصصی ویژه‌ای برای این کار دارند اما در کف بازار خبری از این اعمال نظر دقیق نیست. به قول معروف، هرچه تیغ فروشنده ببرد و هرچه چانه‌زنی خریدار قوی‌تر باشد.

ریشه‌یابی یک سنت قدیمی

ریشه‌یابی یک سنت قدیمی برای خرید خودرو دست دوم
ریشه‌یابی یک سنت قدیمی برای خرید خودرو دست دوم

تعارف را کنار بگذاریم، اولین و مهم‌ترین فاکتوری که منجر به کاهش قیمت خودروهای دست دوم می‌شود از نظر اغلب مشتریان ایرانی بحث رنگ شدگی بدنه است. باوری سنتی و قدیمی که ریشه در نخستین معاملات خودرو و اولین شیطنت‌های دلالان دارد. داستان به سال‌ها پیش و زمان ورود اولین محصولات خارجی به بازار ایران برمی‌گردد. زمانی که شرکت‌ها مجبور بودند از بنادر شمالی و جنوبی، خودروهای وارداتی را به شهرهای بزرگ مرکزی انتقال دهند. این کار با چالش‌هایی همراه بود. نخست اینکه در آن روزها خودروبر استاندارد و ایمن بسیار کم پیدا می‌شد و اگر هم شرکتی به آن دسترسی داشت هزینه حمل و نقل به‌شدت بالا می‌رفت. 

میخوای بدونی قیمت روز خودرو مورد نظرت چنده ؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. قیمت خودرو

به همین دلیل بود که بسیاری از این شرکت‌ها سراغ استخدام افرادی می‌رفتند که خودرو را از بندر به اصطلاح «با پای خود» به نمایندگی و مشتری می‌رساندند. طبیعی است که این کار مخاطرات متعددی را هم به همراه داشت. برخی از خودروها در این مسیر دچار تصادف و واژگونی می‌شدند. اما فروشندگان که پول فروش آن را پیشاپیش دریافت کرده بودند دیگر زمانی برای ارسال مجدد آن نداشتند. بنابراین سراغ ترمیم مدل مدنظر می‌رفتند. عبارت «چپی» از همین ماجرا الهام گرفته شده است.

این اتفاق برای مدت زیادی ادامه پیدا کرد، ولی گاهی اوقات دست فروشنده برای مشتری رو می‌شد. چراکه خریدار آن را بنا به دلایلی به یک تعمیرکار خبره می‌سپارد و ماجرای رنگ‌شدگی و تصادفی بودن لو می‌رفت. از آن تاریخ تا امروز هنوز بررسی‌ها ادامه دارد. برخی از سودجویان خودروی تصادفی را با دقت تمام رنگ می‌کنند و حتی شاسی آن را جوش می‌زنند. چنین رفتارهایی به مرور باعث شد تا کوچک‌ترین رنگ‌شدگی بدنه هم دل خریدار را چرکین کند؛ پس بیراه نیست اگر بگوییم قدم اول میزان افت قیمت خودروهای دست دوم در ایران، وضعیت رنگ بدنه است.

این وسواس گاه تا جایی پیش می‌رود که برخی از مشتریان، مدل‌های رنگ و رو رفته و آفتاب‌سوخته را به یک مدل تمیز که بدنه آن برای حفظ زیبایی رنگ شده، ترجیح می‌دهند. حتی گاهی نیز پیش آمده که مشتری آنقدر که روی بحث رنگ بدنه حساس بوده، کاملاً مشکل عمیق موتوری را فراموش کرده این ماجرا بعدها تبدیل به یک دردسر بزرگ برایش شده است.

همراه‌مکانیک؛ هم‌سفر باتجربه‌ی خرید خودروی شما!

معیارهای مهم خرید خودروهای دست دوم برای مشتریان ایرانی

درباره اهمیت رنگ‌شدگی بدنه که صراحتاً صحبت کردیم و در ادامه با سایر آیتم‌های تاثیرگذار بر میزان کاهش قیمت خودروهای داخلی از نظر مشتری ایرانی بحث خواهیم کرد.

آپشن، یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای تاثیرگذار روی قیمت‌ یک خودروی کارکرده است. تردیدی نیست که برای مشتری ایرانی خودرویی که سانروف داشته باشد بی‌اندازه خاص و منحصر به فرد تلقی می‌شود. این طرز تفکر حتی در کلاس خودروهای لوکس هم دیده می‌شود. بر اساس یک باور روانی خودروهایی که مثلاً 4 کلید هستند، پارک خودکار و یا 4 دوربین دارند، احتمالاً خودروهای «بهتری» هستند.

معیارهای مهم خرید خودروهای دست دوم برای مشتریان ایرانی
معیارهای مهم خرید خودروهای دست دوم برای مشتریان ایرانی

به همین دلیل است که خودروهای دست دوم چینی که اغلب با زرق و برق فراوان و تجهیزات متنوع عرضه می‌شوند نسبت به مدل‌های اروپایی که آپشن خاصی ندارند ولی از نظر کیفیت یک سر و گردن بالاتر هستند، متقاضیان بیشتری دارند.

کیلومتر کارکرد نیز در میزان افت قیمت خودروهای دست دوم بازار ایران موثر است. درواقع از دید مشتری داخلی اگر دو خودروی هم‌سال و هم‌مدل یکی 150 هزار کیلومتر و دیگری 30 هزار کیلومتر کار کرده باشد، مدلی که به اصطلاح کمتر راه رفته باشد، بهتر است. حال آنکه اصلاً این سوال پیش نمی‌آید که این میزان پیمایش چگونه بوده و آیا الزاماً راننده‌ای که کمتر خودرو را رانده است، بهتر هم رانندگی کرده یا خیر؟

به همین ترتیب، سال ساخت نیز اهمیت دارد. چراکه در زمان فروش دوباره خودرویی که جدیدتر باشد به عبارتی خوش فروش‌تر از مدل قدیمی‌تر است. در این مورد بار دیگر بحث سلامت فنی مطرح می‌شود که البته تا حدودی توجهی به آن نمی‌شود. اغلب مشتریان داخلی دوست دارند خودرویی با سال جدیدتر ولو با مشکلات عدیده خریداری کنند تا اینکه سراغ یک مدل قدیمی ولی بدون مشکل بروند.

اگرچه تصور می‌شد بحث کیفیت لاستیک منسوخ شده باشد ولی گویا هنوز هم بسیاری از مشتریان وضعیت آج لاستیک را معیاری مهم برای قیمت‌گذاری خودرو تلقی می‌کنند. غافل از آنکه فروشنده می‌تواند با چیزی حدود 8 میلیون تومان و خرید 4 حلقه لاستیک تمیز، بیش از دو برابر این عدد سود کند. چراکه چشم مشتری فقط به تمیزی لاستیک معطوف است و نه بحث سلامت سیستم ترمز و انتقال قدرت.

معیارهای مهم خرید خودروی دست‌ دوم برای مشتریان خارجی

شاید کمی فانتزی باشد، ولی آنچه از نظر خریداران بازارهای بزرگ دنیا روی قیمت خودروهای دست دوم تاثیر می‌گذارد با معیارهای ما در کشور، بی‌اندازه متفاوت است. در کشورهایی که خود صاحب برندهای معتبر خودروسازی هستند، تعیین میزان افت قیمت خودروی کارکرده تابعی از مواردی است که اساساً در ایران به آن توجه نمی‌شود.

معیارهای مهم خرید خودروی دست‌ دوم برای مشتریان خارجی
معیارهای مهم خرید خودروی دست‌ دوم برای مشتریان خارجی

مثلاً اینکه یک خودرو از نظر آلایندگی چه رتبه‌ای دریافت می‌کند، برای خریدار مهم است. چراکه یکی از فاکتورهای محاسبه مالیات سالانه خودروها در این کشورها، تفاوت میزان آلایندگی آن نسبت به استاندارد روز است. معروف‌ترین استاندارد آلایندگی دنیا را اتحادیه اروپا تدوین کرده است. چیزی که البته در ایران نیز تا حدودی به آن پایبندی وجود دارد. در حال حاضر استاندارد یورو 6 به‌عنوان یک الگوی مرجع در دنیا قابل استناد است. جالب آنکه از سال 2025 استاندارد یورو 7 نیز اجباری می‌شود. خودروهای کارکرده‌ای که در زمان فروش استانداردی پایین‌تر از یورو 6 داشته باشند، به ترتیب شاهد افت قیمت بیشتری نسبت به نرخ مرجع خواهند شد.

دوست‌دار محیط‌زیست بودن تنها مربوط به میزان آلایندگی سوخت نمی‌شود. میانگین مصرف، استفاده از قطعات بازیافتی و ارزیابی آسیب‌هایی که ساخت یک خودرو به طبیعت وارد می‌کند نیز از دید مشتریان مترقی خارجی به‌شدت حائز اهمیت است. شاید جالب باشد بدانید بر همین اساس میزان افت قیمت ب‌ام‌و سری 7 بعد از 5 سال حدود 73 و ب‌ام‌و سری 5 حدود 70 درصد است. اگر تصور می‌کنید خودروهای به اصطلاح سبز نیز از این قاعده مستثنی هستند باید بدانید نیسان لیف هیبریدی بعد از 5 سال استفاده دست‌کم 70 درصد افت قیمت خواهد داشت.

خدمات پس از فروش و گستردگی نمایندگی‌ها نیز عامل تاثیرگذار روی قیمت‌گذاری خودروهای دست دوم در بازارهای جهانی است. به‌عنوان مثال اگر خودرویی در یک شهر اروپایی یا آمریکایی فاقد نمایندگی مجاز و معتبر تعمیر و یا ارائه لوازم یدکی باشد، این خودرو نسبت به سایر مدل‌های هم‌کلاس خود که این موارد را دارند، قیمت پایین‌ترین عرضه می‌شود. درواقع برای مشتری خارجی شرایط و کیفیت نگهداری از محصول خریداری‌شده نیز بی‌اندازه مهم است.

شاید جالب باشد بدانید که فراخوان خودروسازان به دلیل نقص فنی نیز روی افت قیمت خودروهای دست دوم خارجی تاثیرگذار است. شاید اینطور پیش‌بینی کنید که شرکتی با تعداد بالای فراخوان برای مراجعه خودروها به‌منظور رفع نقص فنی، با کاهش بیشتر قیمت محصولاتش مواجه باشد. ولی برعکس، این شرکت‌ها که گاهی مدل‌هایی با عمر 5 ساله را فراخوان می‌کنند، نشان می‌دهند که اهمیت بیشتری برای مشتریان خود قائل شده‌اند.

معیارهای مهم خرید خودروی دست‌ دوم برای مشتریان خارجی
معیارهای مهم خرید خودروی دست‌ دوم برای مشتریان خارجی

تیراژ تولید هم عامل موثر دیگر بر افت قیمت مدل‌های کارکرده است. به این صورت که محصولاتی با تیراژ تولید بالا در قیاس با مدل‌هایی که به صورت محدود و سفارشی تولید می‌شوند، بیشترین میزان کاهش قیمت را تجربه می‌کنند.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

به طرزی باورنکردنی، انتشار گزارش‌هایی موسوم به «رضایتمندی مشتریان» تاثیر عمیقی روی افت قیمت یک خودروی کارکرده در آن‌سوی مرزها می‌گذارند. این آمارها که اغلب از سوی موسسات معتبر و پس از نظرسنجی از هزاران مالک خودرو انجام می‌شود، مجموعه‌ای از فاکتورها شامل دوام، کیفیت، هزینه‌های نگهداری، میزان خرابی، مصرف سوخت و البته لذت رانندگی را گردآوری می‌کنند. خودروهایی که در این گزارش‌ها در رتبه‌های بالا باشند کمترین افت قیمت را خواهند داشت. به عنوان مثال خودرویی مانند جیپ رانگلر که حتی از نظر مصرف سوخت و آلایندگی وضعیت مناسبی ندارد ولی چون توانسته درصد بالایی از رضایت مشتریان را جلب کند بعد از یک دوره مصرف 5 ساله فقط 30 درصد کاهش قیمت خواهد داشت.

در یک نتیجه‌گیری کوتاه از مقاله ” تفاوت افت قیمت خودروهای دست دوم در ایران و خارج ” می‌توان دریافت کرد که ارزیابی میزان افت قیمت خودروهای خارجی رابطه مستقیمی با مشتری‌مداری دارد. چراکه در کشورهای مطرح دنیا بحث کیفیت خودرو عملاً حل شده است. آنچه باقی می‌ماند حمایت و خدماتی است که شرکت سازنده بعد از خرید حتی بعد از دوره گارانتی به خودروهای تولیدی خودش ارائه می‌کند. شاید مطرح کردن این سوال خالی از لطف نباشد که بگوییم به نظر شما بازار داخلی چه زمانی به این سطح از نگرش خواهد رسید؟

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد رای: 2

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
4 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
مرتضی
۱۴۰۰-۰۹-۱۴ ۱۳:۱۵

بازار خودرومون هم دقیقا مثل کشورمونه.

سیدعلی
۱۴۰۰-۰۹-۱۴ ۱۵:۳۴

تا ۱۰ سال اینده اگه بسیم تازه

محمد
۱۴۰۰-۰۹-۱۴ ۱۷:۰۳
امتیاز دهی :
     

خیلی مطالب خوبی بود هنوز مزدا۳ قدیم مدل ۸۶با ایراد فروان وقیمتهای عجیب بفروش می‌رود وهمینطور خودرو داخلی قدیمی، که همه آزرده خارج والاینده هستن،شانس داشتیم تو این کشور به دنیا نمیامدیم که بابت پراید قاتل ملت ۲۰۰ میلیون پول بدیم امان از مسئولان بی خرد وکم عقل مملکت

حسن جون
۱۴۰۰-۰۹-۱۶ ۰۹:۳۶

قیمت بالاتر بهتره چون روی این ملت خوب جواب داده این ملت ملت شکست ناپذیر است هر قیمتی با هر میزان قطر و فشار و مدت طولانی رو تحمل میکنه. پیشنهاد میکنم پایه یرقیمت ماشینا بکنین 1 میلیارد

[hm_sell_form]