آینده طراحی خودرو؛ آیا طرح‌های اولیه خودروهای داخلی به نتیجه می‌رسند؟

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد رای: 2

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

طراحی خودرو در ایران هرگز به‌عنوان یک رشته برخوردار از آینده شغلی روشن شناخته نشده و نمی‌شود. درامد طراحی خودرو ناچیز است و پیشرفت چندانی انتظار طراحان خودرو را نمی‌کشد. اما با وجود همه مشکلات، این روزها اگر کمی میان صفحات فعال در زمینه حواشی صنعت خودرو در اینستاگرام جست‌وجو کنید، اندک‌زمانی نمی‌گذرد که اکسپلورتان لبریز می‌شود از رندرهای پیشنهادی ادمین‌ها و طراحان گمنامِ خلاق برای فیس‌لیفت خودروهای پرتیراژ ساخت ایران‌خودرو و سایپا. رندرهایی که با صرف وقت و بدون آورده مالی تهیه شده‌اند و بی‌تردید پیام ویژه‌ای در پس آنها پنهان است.

به نظر شما رشد روزافزون این طرح‌های گرافیکی در شبکه‌های اجتماعی چه پیامی دارد؟ در مقاله پیشِ رو قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم. تا انتها ما را همراهی کنید.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

رشته طراحی خودرو در ایران یک فریاد بی‌صداست

افزون بر رندرهای گرافیکی با کمی گشت‌وگذار در اینستاگرام به نمونه‌های ساخته‌شده براساس طرح‌های به‌اصطلاح آماتور با پلاک‌هایی از گوشه و کنار ایران بر می‌خورید که بعضا از فیس‌لیفت‌های رسمی خودروسازان داخلی زیباتر و هماهنگ‌تر هستند!

البته نمی‌توان این واقعیت را نادیده گرفت که دلیل زیبایی برخی از رندرها و خودروهای تیون‌شده به‌صورت شخصی، کاستن از ارتفاع استاندارد خودروها (که در ایران به‌علت پستی و بلندهای ناهمگون بالاتر از حد معمول نیز هست)، استفاده از رینگ‌های اسپرت با سایز بزرگ و لاستیک‌های فاق کوتاه به‌علاوه افزودن کیت‌های ایده‌ای در جهت پهن‌تر نشان دادن بدنه است.

مواردی که شاید بسیاری از آنها از سوی خودروسازان داخلی به دلایل متعدد اجرایی نباشند یا در مقیاس تولید به‌صرفه به نظر نرسند. اما علت تمایل بالای جوانان ایرانی به تغییر فیزیکی یا ذهنی طراحی خودرو های پرتیراژ ایرانی چیست؟

اگر بخواهیم واقعیت را بدون روتوش بیان کنیم باید بگوییم این رندرها و خودروهای کاستومایزشده فریاد بی‌صدایی هستند که با زبان بی‌زبانی به وضع موجود بازار خودرو ایران در رده خودروهای به‌اصطلاح ارزان‌قیمت اعتراض می‌کنند. فریادی که باید البته اذعان داشت کم‌کم صدای آن در حال شنیده شدن از سوی متن جامعه است. هرچند این روند در گذشته نیز در قالب تغییر فیزیکی خودروها قابل مشاهده بود. نمونه‌اش هم پیکان‌های کروک معروفی هستند که هرگز از خاطر علاقه‌مندان به صنعت خودرو در ایران پاک نخواهند شد.

پیکان سابقه پرباری در زمینه تغییر طراحی و کاربری در ایران دارد

جوانان مستعد ایرانی از عدم تنوع در تولیدات داخلی صنعت خودرو و عرضه محصولات قدیمی و فیس‌لیفت‌های پشت سر هم محصولات تکراری خسته‌اند و با رفتار خود در فضای مجازی قصد دارند به مدیران و تصمیم‌گیران صنعت خودرو نشان بدهند دست‌کم می‌توان ظاهر خودروهای فعلی را به زبان روز طراحی خودرو و ترندهای جهانی نزدیک کرد. هرچند شاید گوش شنوایی برای این اعتراض وجود نداشته باشد و انحصار در صنعت خودرو هم‌چنان مانع از جوانه زدن علم و هنر طراحی خودرو در ایران شود.

طراحی دنا
طراحی نمای عقب دنا پلاس به سبکی متفاوت

هدایت طرح‌ها به‌سوی تیونینگ خودرو به رشد استعدادها کمک بیشتری می‌کند

علیرضا محمدزاده یکی از طراحان شناخته‌شده خودرو در ایران معتقد است داستان علاقه جوانان به بازطراحی خودروهای در دسترس براساس علاقه‌مندی‌های خود مربوط به امروز و دیروز و محدود به ایران نیست. محمدزاده داستان طراحی خودرو به‌صورت تکنیکی و مهندسی را از ارائه طرح‌ها و ایده‌های ذهنی در فضای مجازی جدا می‌داند و اعتقاد دارد طراحان حرفه‌ای خودرو با محدودیت‌های بسیاری حین طراحی برای تولید در تیراژ بالا مواجه هستند.

محدودیت‌هایی که حین ارائه طرح تیونینگ و شخصی‌سازی خودروها وجود ندارد و ازقضا طرح‌های گرافیکی ارائه‌شده در فضای مجازی می‌توانند در مسیر تیونینگ خودرو موفقیت‌های بیشتری کسب کنند و به اجرا نزدیک‌تر شوند.

این طراح باسابقه می‌گوید: «میل به شخصی‌سازی خودرو یک موضوع جهانی است و اگر بخواهیم مصداق آن را بیان کنیم می‌توان از نمایشگاه سِما و اِسِن آلمان نام برد. اما این علاقه که در دنیا بیشتر در قالب تیونینگ خودرو نمایان می‌شود در ایران به‌علت عدم تنوع در بازار خودروهای داخلی سمت‌وسوی فیس‌لیفت خودرو و ارائه طرح‌های پیشنهادی به خودروسازان را به خود گرفته است. به همین دلیل هم کسانی‌که با دنیای طراحی خودرو آشنا هستند، خلاقیت‌شان را محدود به بخش‌های قابل فیس‌لیفت خودرو می‌کنند تا طرح آنها قابلیت اجرا در عمل را داشته باشد. هرچند نمی‌توان از اهمیت بالای ظاهر هر محصول صنعتی در میان جامعه ایرانی نیز به سادگی عبور کرد.»

طرح پیشنهادی تندر
طرح پیشنهادی برای به‌روزرسانی نمای عقب تندر 90 براساس زبان طراحی فعلی کمپانی رنو

محمدزاده ادامه می‌دهد: «شرایط فعلی صنعت خودرو چندان برای بروز خلاقیت‌ها در زمینه طراحی خودرو مهیا نیست و پشتیبانی سرمایه‌ای و فنی ویژه‌ای نیز در این مسیر وجود ندارد. درحقیقت فرآیند طراحی خودرو در ایران چندان مسیر همواری را پیشِ روی سرمایه‌گذاران و طراحان نمی‌گذارد. به همین دلیل شاید زنده کردن نمایشگاه‌های تیونینگ دهه‌های گذشته و حمایت از طرح‌های جوانان ایرانی در قالب تیونینگ و شرکت‌های خصوصی و نیمه‌دولتی راهکار بهتری در جهت هدایت استعدادهای طراحی خودرو به مسیر صحیح باشد. موضوعی که تا حد زیادی نیازمند حمایت رسانه‌ها، کسب‌وکارهای فعال در صنعت و بازار خودرو و بخش خصوصی کشور است.»

طرح پیشنهادی پژو پارس
طرح پیشنهادی برای فیس‌لیفت پژو پارس

این طراح و نویسنده حوزه خودرو می‌افزاید: «من به برخی شرکت‌های نیمه‌خصوصی برگزارکننده مسابقات طراحی خودرو پیشنهاد داده‌ام که مسابقه بازطراحی و تیونینگ خودروهای تولیدی خود را به اجرا بگذارند. رقابتی که می‌تواند درنهایت به ساخت یک یا بنا به سفارش چند دستگاه نمونه واقعی نیز بیانجامد. حمایت از طرح‌ها در قالب تیونینگ مشکلات مربوط به حقوق شرکت مادر را نیز حل می‌کند. زیرا از اساس در تیراژ اندک و سفارش شخصی مشتری صورت می‌گیرد.»

علیرضا محمدزاده در خاتمه می‌گوید: «بدون تردید در شرایط فعلی راه تنوع‌بخشی به طراحی خودروهای داخلی حمایت از تیونینگ حرفه‌ای و هدایت این طرح‌ها به‌سوی شرکت‌های خصوصی عرضه‌کننده قطعات تیونینگ و آپشن است. البته این اقدام نیز اگر بخواهد به‌صورت زیربنایی اجرایی شود نیاز به تدوین قانون و حمایت وزارت صمت و پلیس راهور دارد. زیرا خودروهای تیونینگ‌شده در شرایط فعلی هر قدر نیز طبق اصول تیون شده باشند هم از گارانتی ساقط می‌شوند و هم از نگاه کارشناسان معاینه فنی مردود خواهند بود. شاید صدور پلاک ویژه یا درج مشخصات خودروهای تیونینگ در کارت خودرو راه‌حل خوبی در راستای حمایت قانونی از این اقدام به حساب بیاید.»

جوانان ایرانی با حداقل‌ها هم می‌توانند طرح‌های جهانی ارائه بدهند

رضا فراهانی، کارشناس و خبرنگار حوزه خودرو که در زمینه انتشار رندرهای برخوردار از پتانسیل اجرایی از خودروهای داخلی فعالیت گسترده‌ای دارد معتقد است: «رشته طراحی خودرو در ایران تازمانی‌که از سوی 2 قطب اصلی صنعت خودروسازی کشور حمایت نشود، نمی‌تواند گامی روبه‌جلو بردارد.» فراهانی می‌گوید: «عکس برخی طرح‌های اجراشده شخصی در نمایشگاه‌هایی که از سوی شاخه‌های تیونینگ و آپشن شرکت‌های خودروساز برگزار می‌شود مورد استفاده قرار گرفته‌اند، البته بدون ذکر نام مولف! اگر بخواهیم به جنبه مثبت ماجرا نگاه کنیم همین موضوع نشان می‌دهد که از نظر خودروسازان و زیرمجموعه‌های آنها نیز این طرح‌ها قابل‌اعتنا و اجرا هستند.»

فیس‌لیفت نمای عقب پژو 207 ایران‌خودرو براساس طراحی مدل 208

این کارشناس حوزه طراحی خودرو ادامه می‌دهد: «من به شخصه بیشتر طرح‌هایی را انتشار می‌دهم که نکات فنی و تخصصی جهت فیس‌لیفت خودرو را در نظر گرفته باشند و خوشبختانه باید بگویم تعداد چنین طرح‌هایی اصلا کم نیست. طراحان مستعد و جوان بسیاری در زمینه طراحی خودرو و حتی ساخت ماکت‌های کم‌نظیر از محصولات داخلی فعالیت می‌کنند که متاسفانه هنر و استعداد آنها دیده نمی‌شود. بدون تردید در تشکیلات گسترده صنعت خودروسازی ایران برای توانمندسازی این طراحان آماتورِ مستعد جا هست و استفاده از این پتانسیل درنهایت به سود همه جامعه تمام می‌شود.»

چراغ‌های پژو 207 جدید ایران‌خودرو ساخت کروز که در برزیل روی 206 پلاس نصب شده‌اند!

فراهانی صحبت‌های خود را این‌گونه به پایان می‌برد: «هم‌اکنون چراغ‌های خودروهایی چون پژو 207 ایرانی که در واقعیت فیس‌لیفت 206 پلاس است در ترکیه، اربیل عراق و کشورهای دیگری که سایت تولیدی پژو در آنها استقرار دارد به فروش می‌رسد و همین موضوع نشان می‌دهد اگر به استعدادهای جوانان ایرانی بها داده شود، آنها می‌توانند فیس‌لیفت‌های جهانی‌پسند از برخی مدل‌های به‌روزتر خودروهای داخلی ارائه بدهند.»

طراحی خودرو مدرن در دنیای امروز بسیار ساده‌تر از گذشته است

مجید رقیبی یکی از خبرنگاران فعال در زمینه طراحی خودرو در خصوص موضوع مورد بحث در این مقاله می‌گوید: «اگر به طرح‌هایی که بلافاصله پس از رونمایی از خودروهای داخلی و حتی نمونه‌های الکتریکی در فضای مجازی منتشر می‌شود نگاهی بیندازید کاملا درمی‌یابید که این رندرها به‌نوعی نقد محصولات قدیمی و روند طراحی خودرو در ایران هستند. طرح‌هایی که قصد دارند در عمل به خودروسازان نشان بدهند عرضه محصول جدید از جمله خودروهای برقی نیازمند اعمال تغییر در طراحی محصول نیز هست و تنها به تغییرات فنی محدود نمی‌شود.»

طرح پیشنهادی برای رانای الکتریکی

رقیبی معتقد است: «شاید بسیاری از طراحان گرافیکی این رندرها در واقعیت از علم طراحی خودرو آگاه نباشند و نتوانند مداد به دست بگیرند و طرح یک خودرو حقیقی را روی کاغذ بیاورند. بر همین اساس شاید بیشتر باید به‌نوعی این طرح‌ها را بیان نیاز قدیمی جامعه به خودروهای متنوع، ارزان و مدرن در قالبی نو دانست تا طرح‌های حرفه‌ای و اجرایی.»

طرح پیشنهادی رانا
طرح پیشنهادی برای به‌روزرسانی نمای عقب رانا

این کارشناس حوزه خودرو این‌گونه ادامه می‌دهد: «در شرایط فعلی نرم افزار طراحی خودرو به‌علاوه تجهیزاتی چون پرینتر سه‌بعدی، بازه زمانی لازم برای طراحی یک اتومبیل را تا حد قابل‌توجهی کاهش داده است و تولید خودروهای مدرن دیگر آن قدرها هم اقدام پیچیده‌ای نیست. اگر نگاهی به خودرو پاراکس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین بیندازید به روشنی خواهید دید که می‌توان با استفاده از منابع بازِ خودروسازان نامی جهان محصولات مدرنی را به تولید رساند و روانه بازار کرد. بنابراین شاید از ریشه نیازی به این حجم از فیس‌لیفت در راستای تزریق المان‌های روز به طراحی خودروهای قدیمی بازار نباشد. هرچند همین خودرو پاراکس نیز در حال حاضر با مشکلات قانونی عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کند و از حمایت‌های لازم جهت تجاری‌سازی موفق برخوردار نیست.»

پاراکس‌موتورز یوز یک موتور چهارچرخ برقی است که با استفاده از طرح منبع باز رنو توئیزی طراحی و ساخته شده است

مجید رقیبی در پایان می‌افزاید: «تازمانی‌که انحصار در صنعت خودرو ما وجود داشته باشد همه موج‌های مشابه موضوع مورد بحث درنهایت به درِ بسته می‌خورند و شاید برای حمایت از طراحی خودرو در ایران باید بیشتر به بخش خصوصی و نیمه‌خصوصی چشم امید داشت تا صنایع دولتی.» ‌

هدف موج ایجادشده در اینستاگرام نقد فضای موجود است

حمید داوودی، گرافیست و بنیانگذار صفحه HDM CAR DESIGN در اینستاگرام که یکی از مهم‌ترین پیج‌های فعال در زمینه ایده‌پردازی و ارائه فیس‌لیفت‌های اجرایی از خودروهای داخلی به حساب می‌آید درخصوص موضوع مورد بحث می‌گوید: «واقعیت‌اش این است که من سال‌ها پیش قصد داشتم به‌صورت حرفه‌ای وارد فضای طراحی خودرو بشوم. اما با مشاهده مشکلات مدیریتی و عدم اعتمادی که به استعدادهای جوانان ایرانی حتی در زمینه طراحی قطعات ساده خودرو مانند غربیلک فرمان وجود دارد همان ابتدای کار به رشته‌های معماری و شهرسازی تمایل پیدا کردم.»

فیس‌لیفت نمای جلوی پژو 207 ایران‌خودرو براساس پژو 208

این ایده‌پرداز طراحی خودرو ادامه می‌دهد: «طی سالیان مختلف با شرکت‌های مختلفی براساس علاقه‌مندی شخصی همکاری کرده‌ام. اما دوران کرونا و فرصت اجباری پدیدآمده در قرنطینه موجب شد به فکر انتشار طرح‌های ایده‌ای گرافیکی در اینستاگرام بیفتم و نتیجه‌اش هم شد پیج HDM DESIGN. صفحه‌ای که طرح‌های آن بسیار زودتر از انتظار خودم دست به دست شدند و مورد توجه قرار گرفتند.»

داوودی می‌افزاید: «پیج من در جهت نقد فضای طراحی خودرو در خودروسازان داخلی فعالیت می‌کند و هدف اصلی من نشان دادن این موضوع است که با تغییرات اندک نیز می‌توان خودروهای زیباتری حتی با امکانات موجود طراحی کرد.»

بازطراحی نمای عقب پژو پارس

این ایده‌پرداز فعال در زمینه طراحی خودرو صحبت‌های خود را این‌گونه به پایان می‌برد: «من علاقه زیادی دارم که شرکت‌های دولتی و خصوصی به‌طور هم‌زمان وارد فاز فیس‌لیفت خودروهای موجود در مقیاس انبوه و تیونینگ آنها شوند. بستری که زیرساخت‌های آن درکشور فراهم است و تنها به کمی هنر مدیریتی و سلیقه نیاز دارد. امیدوارم خودروسازان دولتی و خصولتی در عوض برگزاری مسابقات نمادین طراحی خودرو، به‌صورت هدفمندتر از این رشته حمایت کنند تا بتوان از طرح‌های برتر دست‌کم نمونه‌های مفهومی تهیه کرد و در نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی به نمایش گذاشت. همین اقدام‌های ساده هم مشوق بزرگی برای طراحان خودرو و افراد مستعد در این عرصه به حساب می‌آیند و هم پتانسیل‌های بالای جوانان ایرانی را در این زمینه به نشان خواهند داد.»

تیونینگ جک اس3

این داستان ادامه دارد؟

باتوجه به مجموع صحبت‌ها هم‌چنان این پرسش بدون پاسخ باقی می‌ماند که آیا داستان اعلام نیاز جامعه ایران به تولید خودروهای ارزان و مدرن با تنوع بالا ادامه خواهد یافت؟ یا موجی است که دوام زیادی نخواهد داشت؟ در پاسخ به این قبیل سوال‌ها باید گفت به نظر نمی‌رسد جوانان نسل جدید به این سادگی دست از مطالبه خودروهای در دسترس و روزآمد بردارند.

اما این‌که صنعت طراحی خودرو چه زمانی در ایران وارد ریل پیشرفت و اعلام حضور خواهد شد یا استودیوهای خصوصی طراحی خودرو در ایران تا چند سال دیگر ممکن است موجودیت خود را اعلام کنند، پرسشی است که نمی‌توان پاسخ مناسبی برای آن در برهه فعلی به زبان آورد.

مشت نمونه خروار

در این مقاله کوشیده‌ایم نمونه‌هایی از طرح‌های گرافیکی موجود در اینستاگرام را نیز متناسب با موضوع مورد بحث به نمایش بگذاریم. اما بدون تردید رندرها و عکس‌های جذاب از طرح‌های پیشنهادی و اجراشده توسط جوانان خوش‌ذوق ایرانی بسیار زیاد و از شماره خارج است. بنابراین نمی‌توان در قالب یک یا حتی چند مقاله این حجم از خلاقیت را به تصویر کشید. پس تصاویری که در خلال متن این مقاله مشاهده می‌کنید را تحت عنوان «مشت نمونه خروار» در نظر بگیرید.

در کارزار خرید خودرو تنها نیستید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد رای: 2

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدید ترین بیشترین امتیاز
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
حسام آرام
۱۴۰۰-۰۹-۱۶ ۱۲:۱۳
امتیاز دهی :
     

خیلی خیلی خیلی خوب بود
مخصوصا عکس اصلی مقاله
دنای طلایی دلبر

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید

تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو