Image default
خانه » مقالات » اخبار خودرو » خودرو 20 درصد دیگر ارزان می شود
اخبار خودرو

خودرو 20 درصد دیگر ارزان می شود

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان خودرو با بیان اینکه قیمت فعلی خودرو ۲۰ تا ۳۰ درصد حباب دارد به مردم توصیه کرد فعلا وارد این بازار نشوند چرا که جلساتی در وزارت صمت برگزار شده است که تولید را افزایش خواهد داد و به محض رونق تولید متضرر می شوند.

 محمدرضا نجفی منش ، عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان خودرو به حضور دلالان در بازار خودرو اشاره کرد و گفت : از آنجایی که بحث بازار خودرو بخش های مختلفی از جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد ، افراد زیادی نیز در این خصوص دخالت و ورود پیدا می کنند .

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک در همین لحظه قیمت هر خودرویی که می خواهید را بدست اورید و مانع سودجویی دلالان شوید.

وی با بیان اینکه تولید خودرو در سال گذشته ۴۰ درصد کاهش داشته است ، عنوان کرد : کمبود قطعات سبب شده است خودرو سازان در سال جاری نیز به تولید مورد نظر خود دست پیدا نکنند و فضا برای جولان دلالان این حوزه فراهم شود.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان خودرو با تاکید بر اینکه در حال حاضر یک حباب ۲۰ تا ۳۰ درصدی در قیمت خودرو ها وجود دارد به مردم توصیه کرد در این بازار حبابی وارد نشوند چرا که جلساتی در وزارت صمت برگزار شده است که تولید را افزایش خواهد داد و به محض اینکه کار خودروسازی رونق پیدا کند متضرر خواهند شد.

پشت پرده کسری قطعات خودروهای کف کارخانه

نجفی منش خاطر نشان کرد : علت ایجاد این حباب قیمتی ، نقدینگی بالا در اقتصاد کشور است که هر روز بیش از هزار میلیارد به حجم آن افزوده می شود . از آنجایی که تولید کالا افزایش پیدا نکرده است ، رشد نقدینگی ، افزایش قیمت کالا در بازار را به دنبال داشته است.

وی نوسانات نرخ ارز را عامل دیگری در افزایش قیمت خودرو دانست و اظهار کرد : می توان گفت تغییرات نرخ ارز با تغییرات قیمت خودرو خصوصا انواع وارداتی برابری می کند. افزایش قیمت ارز ، مواد اولیه ، دستمزد و … منجر به رشد قیمت قطعات و در نهایت خودرو شده است.

با همراه مکانیک خودرو خود را به بهترین قیمت بفروشید

خودرو صفر و کم کارکرد خودم رو میخوام بصورت سفارشی بفروشم

نیاز ضروری به پول نقد دارم و قصد دارم خودروی خودم رو به منطقی ترین قیمت بفروشم

این خودروساز در ادامه عنوان کرد : سال گذشته سازمان رقابت فرمولاسیونی برای تعیین قیمت خودرو اعلام کرد که خودروسازان ناچار به تبعیت از آن شدند اما فروش خودرو با آن قیمت سبب ضرر ۲۰هزار میلیارد تومانی خودروسازان شد.

نجفی منش ادامه داد : زیان سال گذشته خودروسازان سبب شد طلب قطعه سازان پرداخت نشود و در نتیجه قطعه سازان نیز به دلیل کاهش توان مالی قادر به تولید به موقع قطعات مورد نیاز خودرو سازی نبودند. ازسوی دیگر تحریم ها موجب شد خرید قطعات مورد نیاز خودرو با افزایش ۲۰ درصدی هزینه مواجه شود.

وی با بیان اینکه در سال جاری خودرو سازی تجاری نشد ، تاکید کرد : امسال تولید خودرو داشتیم اما به دلیل کسری و کمبود قطعات آن گونه که باید به دست مشتری نرسید. در حال حاضر بیش از ۱۷۰هزار خودرو در کف کارخانه ها و پارکینگ آنها وجود دارد که نقص قطعه دارند. عمده آن قطعات الکتریکی هستند که سازنده آنها در دنیا تنها دو کشور هستند و به دلیل تحریم قادر به خرید آنها نیستیم.

علت یاتاقان زدن خودرو چیست ، علائم یاتاقان زدن خودرو را بشناسیم
قطعات خودرو

عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان خودرو در خصوص عملکرد وزارت صمت گفت : تمام کارهای این وزارتخانه از روی خیرخواهی و کنترل کردن بازار بوده است. وزارت صمت برای جلوگیری از تلاطم بازار پیشنهاد داد ۳۰ درصد تولید خودروسازان در حاشیه بازار به فروش برسد که متاسفانه خیلی موفق نبود و فرصتی برای سودجویان به وجود آورد ، البته اگر پیش فروش صورت نمی گرفت قیمت بسیار بیشتر افزیش می یافت.

نجفی منش به نقش مردم در بازار خودرو اشاره کرد و گفت : در زمان بلایای طبیعی همه مردم برای کمک عجله می کنند ، وضعیت فعلی ما نیز با این حجم تحریم ها و فشارها از سوی امریکا مانند یک بلاست که یاری همه جانبه مردم را می طلبد. در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد افراد برای حفظ ارزش پولشان وارد بازار خودرو می شوند که موجب دامن زدن بحران می شود.

آیا می دانید همراه مکانیک به عنوان بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین کشور تا کنون به بیش از 50 هزار معامله بی دغدغه خودرو کمک کرده است

میخوام خودرو کارشناسی شده رو با بهترین قیمت بازار بخرم

میخوام بی دغدغه و بدون اتلاف وقت خودرو لوکس مد نظرم رو بخرم

وی در پاسخ به این سوال که چرا پس از سال ها خودروسازی در کشور تا این حد تحت تاثیر تحریم قرار می گیریم ، تشریح کرد : یک خودرو دارای ۳هزار و ۳۰۰قطعه است که هیچ کشوری قادر نیست ۱۰۰درصد قطعات را تولید کند ، کشور ما هم توانایی تولید چند قطعه را ندارد و به واردات وابسته است.

منبع:تسنیم

راهنمای خرید خودروهای شاسی بلند 

9 نکته در مورد خرید خودرو صفر

بجای ساندرو ،استپ وی بخرید

در شرایط کنونی خرید کدام خودرو استپ وی مقرون به صرفه است

راهنمای خرید خودرو دست دوم نکات فنی

راهنمای خرید خودرو دست دوم نکات حقوقی

راهنمای خرید سمند دست دوم

 

مطالب جدید

چگونه می توان آسوده و بی دردسر، خودروی دست دوم و سالم خریداری کرد؟

admin

چگونه خودروي مورد علاقه خود را متناسب با بودجه خريداري كنيم؟

admin

معرفی نسل‌های کیا سورنتو

هادی اشرف

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
به من اطلاع بده
با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید! نصب اپلیکیشن
+
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید