Image default
خانه » مقالات » اخبار خودرو » تولید 60 دستگاه سوزوکی گرند ویتارا در فروردین 98
اخبار خودرو

تولید 60 دستگاه سوزوکی گرند ویتارا در فروردین 98

بر اساس اطلاعات موجود در “شبکه کدال”، گروه صنعتی ایران خودرو در فروردین ۱۳۹۸، شصت دستگاه سوزوکی گرند ویتارا را در کارخانه “ایران خودرو خراسان” به مرحله تولید رسانده است.

در هفته های گذشته، با انتشار آمار تولید خودروسازان در ۱۲ ماه سال ۹۷ توسط “دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه” وزارت صمت مشخص شد که ایران خودرو در اسفند گذشته هیچ تولیدی را برای گرند ویتارا نداشته و آمار تولید آن در آخرین ماه سال ۹۷، صفر دستگاه اعلام شده است. اما وقتی به آمار شبکه کدال در اسفند ۹۷ نگاه می کنیم، گویا ایران خودرو ۱۱۶ دستگاه از این شاسی بلند ژاپنی را مونتاژ کرده است.

وقتی آمار وزارت صمت و کدال را در کنار هم می گذاریم و وضعیت تولید خودروسازان را از هر دو منبع رسمی جویا می شویم، می بینیم که در ابتدا دو نهاد رسمی برای اعلام آمار صنایع کشور، هیچ هماهنگی با هم ندارند و اطلاعات در هر فهرست به شکلی متفاوت منتشر شده است.

[irp posts=”4494″ name=”مقایسه‌ سوزوکی گرند ویتارا ٢٠٠٠ و گرند ویتارا ٢٤٠٠ سی‌ سی”]

حال با گذر از این مسئله، می بینیم که بر اساس آمار موجود در کدال، ایران خودرو از ابتدای سال تا پایان ۳۱ فروردین ۹۸، تیراژ ۶۰ دستگاه را برای سوزوکی گرند ویتارا ثبت کرده است. لذا پیش بینی می شود که در ماه های آتی هم تولید این خودروی ژاپنی همچنان در ایران خودرو خراسان ادامه داشته باشد. البته که تولید سوزوکی گرند ویتارا دیگر مانند گذشته نخواهد بود و قطعا به صورت محدود از خط تولید این کارخانه روانه بازار می شود.

در کنار اعلام خبر رسمی خروج سوزوکی ژاپن از بازار ایران، با توجه به آمار موجود مشخص است که قطعات CKD گرند ویتارا در کارخانه ایران خودرو وجود دارد و برای پاسخ به تعهدات مشتریان، در ماه های آینده هم این شاسی بلند نیز در خراسان تولید می شود.

منبع : اقتصاد آنلاین

مقالات مرتبط:

با تویوتا لندکروز و نسل های آن آشنا شوید

شاسی بلند های چینی

تفاوت خودروی شاسی بلند و کراس اوور

بهترین شاسی بلند های دست دوم بازار

ارزانترین خودروهای هیبریدی

مطالب جدید

معایب سوزوکی گرند ویتارا 2000

هادی اشرف

مقایسه‌ سوزوکی گرند ویتارا ٢٠٠٠ و گرند ویتارا ٢٤٠٠ سی‌ سی

محمد رحیمیان

مقایسه سانگ یانگ تیوولی و سوزوکی گرند ویتارا

هادی اشرف

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
به من اطلاع بده
با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید! نصب اپلیکیشن
+
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید