بررسی تخصصی XC90 2016,فول R دیزاین

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی ولوو XC90,2016 فول R دیزاین

ظرفيت تعداد سرنشین: ۵
(لیتر) مصرف سوخت: ۱۰.۵  
موتور:
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۲۳۰.۱۳۵۶۲
صفر تا صد (ثانیه):
حجم مخزن سوخت (لیتر):

معرفی خودرو

ولوو XC۹۰ سال ۲۰۱۶، اولین طراحی مجدد این خودرو از سال ۲۰۰۳ است. تجهیزات ایمنی پیشرفته و سبک خاص ولوو در طراحی ظاهری از نقاط قوت همیشگی ولوو بوده است و لیکن در سال‌های اخیر به واسطه گسترش و پیشرفت کراس‌اورها؛ مدل‌های قدیمی XC۹۰ قادر به رقابت در بازار نیستند. این مهم توسط ولوو نیز درک شده بود لذا بر آن بود تا مدل‌های جدید توان رقابتی بالاتری داشته باشند.
XC۹۰ تولید ۲۰۱۶ توانایی آنرا دارد که دوباره ولوو را وارد زمین مسابقه نماید. نمای جذاب، جلوپنجره بزرگ، چراغ‌های باریک و ... باعث شده است تا XC۹۰ ظاهری مدرن به خود بگیرد بدون آنکه از هویت و ذات محصولات ولوو دور شود. نمای داخلی نیز دچار تغییرات اساسی شده است استفاده از چرم، چوب و کریستال سوئدی، داخل آنرا بسیار مجلل نموده است. علاوه بر این استفاده از سیستم صوتی Bowers & Wilkins به همراه ۱۹ دستگاه اسپیکر، حال و هوای دیگری به خودرو داده است. 
 
ولوو XC90,2016 فول R دیزاین

نقد و بررسی رانندگی خودرو

قطع به یقین باید ولوو را به خاطر ریسکی که متحمل شده است، ستود. استفاده از موتور چهارسیلندر برای یک خودروی کراس‌ارو سه ردیفه و سپس به صورت توربوشارژ و سوپرشارژ؛ نکته‌ای بسیار قابل توجه است. اما ولوو این کار را کرده است و نتیجه آن نیز قابل تحسین است هرچند XC۹۰ شاید اندکی برای این پیشرانه بزرگ باشد. گرچه مشخصات قدرت این خودرو امیدوارکننده است ولیکن فاقد شتاب‌گیری مطلوب است. این امر ضرورتا به معنای کندی XC۹۰ نیست ولیکن رقبای موجود در بازار به طور قابل ملاحظه‌ای سریعتر از این خودرو بوده و سرعت پاسخ‌دهی بالایی دارند؛ این امر مخصوصا هنگام شتاب‌گیری در بزرگراه‌ها و یا به هنگام سبقت‌گیری مشهود است. صرفه‌جویی در مصرف سوخت به هنگام روشن و خاموش کردن نیز نکته‌ای است که چندان چنگی به دل نمی‌زند و XC۹۰ در این زمینه ضعیف عمل می‌کند. هرچند خاموش شدن موتور با سرعت بالایی انجام می‌گیرد ولیکن به هنگام روشن کردن این خودرو ضعیف عمل می‌کند. 
ولوو XC90,2016 فول R دیزاین

نقد و بررسی موتور

خودرویXC۹۰  مجهز به یک موتور توربوی ۲ لیتری است که قادر به تولید ۲۵۰ اسب بخار توان و ۳۵۰ نیوتن‌متر گشتاور است. این خودرو هم به صورت چرخ‌های محرک و هم تمامی چرخ‌های محرک عرضه می‌شود. تمامی مدل‌های این خودرو نیز مجهز به سیستم انتقال قدرت ۸ سرعته اتوماتیک هستند. بر اساس تست انجام شده توسط کارشناس همراه مکانیک، شتاب صفر تا ۱۰۰ این خودرو برای چرخ‌های جلو محرک برابر با ۷.۵ ثانیه و برای تمام چرخ‌ها محرک ۷.۹ ثانیه است. شایان ذکر است که هردو مقدار فوق از مقدار متوسط و معمول برای کراس‌اورهای موجود در این کلاس پایین‌تر بوده و این امر نیز به معنای عملکرد بهتر XC۹۰ است. 
طبق گفته کارشناس همراه مکانیک، مصرف سوخت XC۹۰ با چرخ‌های جلو محرک در جاده، شهر و ترکیبی به ترتیب ۹، ۱۰.۶ و ۹.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. مصرف همین خودرو در تمامی چرخ‌ها محرک به ترتیب ۹.۴، ۱۰.۷ و ۱۰.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. 
 
ولوو XC90,2016 فول R دیزاین

نقد و بررسی ايمنی

تجهیزات ایمنی این خودرو در حالت استاندارد شامل ترمزهای ضدقفل، کنترل کشش و پایدرای، کیسه‌های هوای جلو، کیسه‌های هوای ایمنی پرده‌ای سرتاسری (محافظ سر) و کیسه هوای محافظ گردن برای صندلی‌های جلو است. همچنین دوربین دید عقب، سیستم هشدار برخورد از جلو و سیستم ترمز اتوماتیک به منظور کاهش برخوردهای جلو از دیگر تجهیزات ایمنی بوده که به صورت استاندارد بر روی این خودرو نصب می‌شود. این خودرو مجهز به سیستمی است که ولوو آنرا Run-off Road Protection می‌نامد، این سیستم به هنگام خروج خودرو از جاده به صورت اتوماتیک کمربندها را محکم‌تر کرده و تشک‌های صندلی نیز نیروهای وارده ناشی از دست‌اندازها را جذب می‌کنند تا کم‌ترین ناراحتی متوجه سرنشینان گردد. سرویس On Call ولوو نیز شامل دستیاری اضطراری، باز و بسته کردن قفل‌ها از راه دور، سیستم هشدار برخورد و جایابی خودروی دزدیده‌شده است. 
تجهیزات ایمنی دیگری نظیر دوربین دید اطراف، سیستم مشاهده نقطه کور، سیستم هشدار Cross- Traffic، هشدار خروج از خط و صندلی مخصوص کودک است. 
 
ولوو XC90,2016 فول R دیزاین

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو