بررسی تخصصی کمری 2005,XLI دنده‌‌ای

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی تویوتا کمری,2005 XLI دنده‌‌ای

ظرفيت تعداد سرنشین:
(لیتر) مصرف سوخت:  
موتور:
حداکثر سرعت خودرو (Km/h):
صفر تا صد (ثانیه):
حجم مخزن سوخت (لیتر):

معرفی خودرو

زمانی که شرکت تویوتا خودروی کمری دیفرانسیل جلو را در سال ۲۰۰۲ از نو طراحی کرد امیدوار بود که نسل پنجم این خودرو بتواند به رویاهایش تحقق بخشد. خودروی کمری ۲۰۰۵ در مدل‌های GLI، XLI و گرند در کشور ما وارد شده است که مدل‌های GLI و XLI چهار سیلندر با موتور ۲.۴ لیتری، مجهز به گیربکس استاندار ۵ دنده دستی می‌باشد که البته گیربکس ۴ دنده اتوماتیک نیز برای این دو مدل، به‌صورت سفارشی نیز تولید شده است. اما مدل گرند با مونور ۳ لیتری ۶ سیلندر، دارای گیربکس استاندارد ۴ دنده اتوماتیک می‌باشد. تمامی مدل‌های ۲۰۰۵ به صورت استاندارد دارای ترمز ضدقفل هستند و ظاهر جلو و عقب خودرو به دلیل وجود جلو پنجره و چراغ جلو و عقب‌های جدید، نسبت به قبل تغییر کرده است. سیستم حفظ پایداری خودرو هم اکنون به صورت سفارشی برای سدان‌های چهار سیلندر موجود است. 
تویوتا کمری,2005 XLI دنده‌‌ای

نقد و بررسی فضای داخلی

تویوتا کمری مدل ۲۰۰۵ دارای فضای داخل کابین جاداری است که به لطف طراحی خوب این خودرو همه کلیدها در دسترس قرار گرفته شده است.  فضای داخل خودرو برای چهار نفر بسیار مناسب و برای پنج نفر، قابل قبول است. صندلی راننده به میزان کافی به سمت جلو و عقب تنظیم می‌شود. همچنین صندلی‌های عقب خودرو به نسبت ۶۰ به ۴۰ تا می‌شوند که فصای صندوق را به ۴۷۳ لیتر می‌رساند.
تویوتا کمری,2005 XLI دنده‌‌ای

نقد و بررسی بیرون خودرو

کاپوت شیب‌دار این خودرو با خطوط برجسته که روی آن کشیده شده چهره‌ای جدی به این خودرو بخشیده است. اما در نمای کنار این خودرو خطوطی که در امتداد کشیده شده است باعث شده ارتفاع بلند این خودرو که نسبت به مدل قبلی بلندتر است را کمی پنهان کند. اندازه خودروی کمری ۲۰۰۵ تقریبا همانند خودروی هوندا آکورد می‌باشد. فاصله محورهای آن ۲۷۲ سانتی‌متر و طول خودرو برابر ۴۸۰ سانتی‌متر است. خودروی کمری تنها در نوع چهاردرب موجود است. در آخر می‌توان گفت خودروی تویوتا کمری با طراحی محافظه‌کارانه خود خودرویی مخصوص خانواده می‌باشد.
تویوتا کمری,2005 XLI دنده‌‌ای

نقد و بررسی رانندگی خودرو

اگر یک نقطه برای انتقاد از خودروی کمری وجود داشته باشد، آن ظاهر نه چندان جذاب آن است. مشتریان خودروی کمری توجه کمتری به ظاهر این خودرو می‌کنند چون شهرت آن به خاطر کیفیت عالی و مطمئن بودن این خودرو است. خودروی کمری تمامی ویژگی‌های مورد نیاز را در خود دارد. این خودر دارای سواری راحت، فضای داخلی بزرگ، سکوت بسیار دلنشین و عملکرد پر انرژی و البته منطقی است. شتاب در موتورهای چهار سیلندر کاملا قابل قبول است و همانند موتورهای V۶ آن بی سر و صداست. در مدل اسپرت SE، این راحتی خودرو کمتر دیده می‌شود و فرمان خودرو نسبت به سایر مدل‌های کمری سفت‌تر است. عملکرد گیربکس دستی این خودرو بسیار تحسین برانگیز است و با یک اشاره به دسته دنده، دنده تعویض می‌شود.
تویوتا کمری,2005 XLI دنده‌‌ای

نقد و بررسی موتور

خودرو کمری دارای سه نوع موتور می‌باشد. ۲۴۰۰ سی سی چهار سیلندر، ۳۰۰۰ سی سی شش سیلندر و ۳۳۰۰ سی سی شش سیلندر که نوع سوم فقط در مدل SE موجود است که این مدل وارد کشور ایران نشده است. موتور چهار سیلندر خودروی Camry در تست پیشرفته سال ۲۰۰۶ توسط جامعه‌ی مهندسان خودروساز موفق به ثبت ۱۵۴ اسب بخار شد و مدل‌های V۶ ۳۰۰۰ سی سی هم توانستند ۱۹۰ و V۶ ۳۳۰۰ سی سی ۲۱۰ اسب بخار را ثبت کنند. مدل چهار سیلندر با ۱۴۵ اسب بخار نیز دارای شرایط خودروی پاک می‌باشد. موتور چهارسیلندر خودروی کمری دارای گیربکس پنج دنده دستی و یا اتوماتیک می‌باشد اما مدل‌های شش سیلندر آن تنها گیربکس اتوماتیک دارند.
تویوتا کمری,2005 XLI دنده‌‌ای

نقد و بررسی ايمنی

ترمز ضدقفل در خودروی کمری به صورت استاندارد وجود دارد و امکاناتی مثل کیسه هوای ضربات کناری برای صندلی جلو و کیسه هوای کنار پنجره نیز انتخابی هستند. کیسه هوای جلوی راننده در سه سطح متفاوت کار گذاشته شده است. همچنین سیستم حفظ پایداری الکترونیک تویوتا نیز به صورت انتخابی موجود است.
تویوتا کمری,2005 XLI دنده‌‌ای

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو

همراه مکانیک مجموعه ای بینظیر از نقد و بررسی انواع خودروهای موجود در ایران را فراهم نموده است. با انتخاب نوع خودرو قادر هستید به محـتوای نقد و بررسی تخـصصی خودروها، قیمت کارشـناسی شده خـودروها، گالری تصاویر، مشخصات فنی و نظرات کابران در مورد هر خودرو دسترسی داشته باشید