بررسی تخصصی آریون 2013,Grand

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی تویوتا آریون,2013 Grand

ظرفيت تعداد سرنشین: ۵
(لیتر) مصرف سوخت: ۱۳.۳  
موتور: ۳۴۵۶
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۲۲۸
صفر تا صد (ثانیه): ۷.۲
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۷۰

معرفی خودرو

برای افرادی که می‌خواهند هم راحتی و اطمینان‌پذیری خودروی کمری لذت ببرند و هم خودرویی با ظاهری اسپرت و جدیدتر داشته باشند، خودروی آریون گزینه مناسبی است. که از نظر قدرت موتور و ظاهر آن بخصوص در قسمت بال عقب تفاوت بسیار آشکار دارد. مدل جدید ۲۰۱۲ خودرویی با قدرت و دارای ظاهری جذاب و اسپرت است که از یک موتور ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری به حجم دقیق ۳۴۵۶ سی‌سی بهره می‌برد که توانایی تولید ۲۶۸ اسب بخار در ۶۲۰۰ دور در دقیقه و گشتاور ۳۳۶ نیوتن متر در ۴۷۰۰ دور در دقیقه را دارد. گیربکس این خودرو ۶ دنده اتوماتیک می‌باشد.
تویوتا آریون,2013 Grand

نقد و بررسی فضای داخلی

علاوه بر موتور قدرتمند، فضای بسیار بزرگ ردیف عقب، خودروی آریون را به خودرویی بزرگ در میان خودروهای متوسط تبدیل کرده است. صندلی‌های این خودرو چرم مصنوعی و بسیار راحت هستند و دارای کوک‌های دوخت بژ هستند که در کنار روکش‌های شکلاتی تیره و رو دری‌ها و کنسول چوب نما و همچنین دکمه‌های تیره، ترکیبی لوکس و زیبا را به داخل خودرو داده‌اند. البته این خودرو تقلید کوچکی هم از لکسوس  ESکرده که شامل نور آبی در جلوی پای سرنشینان جلو و جا لیوانی های کنار درب‌ها می‌شود. دسترسی به کنسول خودرو در آریون در مقایسه با خودری کمری بهتر است ولی دکمه‌ها و سیستم نقشه‌خوان در این دو خودرو یکسان می‌باشد. البته در آریون، دکمه‌ها و دسته‌ها بخاطر رنگ آلومینیومی و مشکی‌اش، پیشرفته‌تر به نظر می‌رسد. همچنین در پایین زیر مچی‌های کنسول وسط، فضای بسیار زیادی وجود دارد.با وجود اکومتر (نشانگر سوخت و مسیر)، پنل اطلاعات راننده بسیار شکیل‌تر می‌شود و می‌تواند بر روی بهینه‌سازی مصرف سوخت خودرو تمرکز بیشتری داشته باشد، همانطور که در خودروی کمری هم همینطور است.
صندلی راننده با وجود تنظیمات مناسبی که دارد اما فضای زیر پای راننده مناسب نیست . بهتر بود که شرکت تویوتا طول صندلی‌های این خودرو را بلندتر بگیرد تا رانندگی با آن راحت‌تر شود. در میان همه ویژگی‌هایی که شرکت تویوتا در خودروی آریون قرار داده است، هیچ نکته لذت بخش‌تر از این نیست که هنگام سوار شدن به خودرو با هوای بسیار خنک کولر خودروهای تویوتا روبرو شوید. این موضوع در زیر آفتاب روزهای بسیار گرم سال، خیلی مهم است. هنگام تابش آفتاب نیز می‌توانید تنها با فشار یک دکمه، پرده‌ی شیشه عقب خودرو را پایین بکشید. وجود سیستم تعلیق نرم، فضای بزرگ درون خودرو و مزیت عدم بالا و پایین شدن عقب خودرو و فضای جلوی پا مناسب همگی باعث می‌شوند که سفرهای طولانی در این خودرو راحت باشد. فضای صندوق خودروی آریون ۵۱۵ لیتر حجم دارد و پشتی صندلی‌های عقب خودرو نیز قابل تا شدن هستند.
تویوتا آریون,2013 Grand

نقد و بررسی بیرون خودرو

خودروی آریون تقریبا شبیه مدل گرانتر از خود یعنی آوالون است اما طراحی ساده‌ای دارد و در عین حال خصوصیات ظاهری منحصر به خودش را نیز داراست. درب کاپوت خودرو دارای شیب کمی است خط شانه (خط برآمده‌ی روی بدنه) آن محو و غیر برجسته است و تا عقب خودرو ادامه دارد که به همین علت می‌توان گفت که در طراحی آن از خطوط برجسته خودروهای دیگر تقلید نشده است. جلو پنجره‌ی خودروی آریون باعث شده که از خصوصیات اسپرت این خودرو کم شود. آینه‌های کناری عریض این خودرو هم باعث می‌شود حتی در یک اتوبان ۶ بانده بتوانید تمام باندها را در آینه ببینید. جلو پنجره‌ی راه راه و چراغ جلوهای متوازی الاضلاع شکل این خودرو به همراه دور چراغ آن ظاهری بسیار لوکس به خودرو داده است که این دور چراغ می‌تواند با رنگ زه دور درب و عقب و حتی دستگیره‌های درب‌ها نیز هماهنگ شود که البته این پلاستیک‌ها کمی سطح پایین به نظر می‌آیند. پنجره‌های این خودرو به شکل مربعی طراحی شده است و طبق طراحی امروزه خودروهای شرکت تویوتا از جمله خودروی کمری است. نکته مهم دیگر خودروی آریون بال عقب آن است که قطعا این خودرو را از بسیاری خودروهای دیگر مشخص می‌کند ولی در کل نمی‌توان گفت که خیلی خاص است.
تویوتا آریون,2013 Grand

نقد و بررسی رانندگی خودرو

موتور ۳۵۰۰ سی‌سی V۶ این خودرو رضایت رانندگان را در سرعت‌های مختلف جلب می‌کند. این خودرو همزمان که بر سرعتش افزوده می‌شود، پایدار و بی صدا می‌ماند و تا حتی دور موتور ۶۰۰۰ نیز بی‌صدا خواهد بود. خودروی آریون به دلیل قدرت موتور و مانور مناسب در سر پیچ‌ها تمایل به مستقیم رفتن دارد که این ویژگی در مسیر جاده‌ای کارایی خوبی دارد. همچنین همانند سایر خودروهای تویوتا در هنگام رانندگی، سرنشینان احساس معلق بودن در هوا را دارند که البته پس از مدتی به آن عادت خواهید کرد. فرمان خودرو نیز مثل فرمان خودروهای ژاپنی است و برای افرادی که فرمان تیز را ترجیح می‌دهند، مناسب است. پارک کردن با این خودرو بسیار راحت است و نیازمند صرف نیروی زیادی نمی‌باشد. همچنین بر روی فرمان این خودرو یک سری دکمه‌های کنترل قرارگرفته که  کل کنترل خودرو را بهینه می‌کنند. در هنگام رانندگی با خودروی آریون  به دلیل دارا بودن رینگ چرخ ۱۷ اینچ، حس جدا بودن از زمین را به شما منتقل نمی‌شود و واکنش فرمان خوب و نرم است و بیشتر بر روی هندلینگ خودرو تمرکز شده است. این خودرو به دلیل داشتن فضای خوب، مناسب افرادی است که خواهان خودرویی لوکس هستند اما توان خرید لکسوس را ندارند.
تویوتا آریون,2013 Grand

نقد و بررسی ايمنی

خودروی آریون در بخش ایمنی دارای بسته هفت تایی کیسه هوا (شامل کیسه هوای جلوی پا) می‌باشد و در سال ۲۰۱۲ از سازمان ANCAP، نمره کامل ۵ ستاره را دریافت کرده است. شرکت تویوتا سیستم جدید نقاط کور (که هشدار صوتی و یا تصویری از نقاط کور شما را تشخیص می‌دهد) و نوربالای خودکار (که در هنگام مواجهه با خودروهایی که در فاصله‌ی کمتر از ۸۰۰ متر از روبرو قراردارند، نور بالا زده و دوباره خاموش می‌شود) را بر روی این خودرو قرار داده است.  
تویوتا آریون,2013 Grand

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو