بررسی تخصصی تیبا 2 1393,SX

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی سایپا تیبا 2,1393 SX

ظرفيت تعداد سرنشین: ۴
(لیتر) مصرف سوخت: ۷.۲  
موتور: ۱۵۰۳
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): -
صفر تا صد (ثانیه): -
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۴۱

معرفی خودرو

تیبا هاچ‌بک یا تیبا ۲ یک سال و چند ماه پس از عرضه تیبا صندوق‌دار رونمایی شد. از آنجا که سایپا ۱۱۱ توانایی مقابله با پژو ۲۰۶ نداشت، این خودرو به نوعی برای بدست گرفتن بازار هاچ بک توسط سایپا به بازار عرضه شد که با توجه به قیمت پایین­تر آن، امری امکان­پذیر به نظر می‌رسید. تغییرات ایجادشده در این خودرو نسبت به نوع صندوق‌دار، هم در نمای خارجی و هم در تزیینات داخلی آن است، جایی که سقف و کل فضای عقبی خودرو تغییر کرده و از طرف دیگر تعداد زیادی از قطعات داخلی به گفته سازنده آن دستخوش تغییر شده است. تغییرات ظاهری در نمای عقب را می توان مثبت ارزیابی کرد تا جایی که توانسته رضایت‌مندی از ظاهر این خودرو را در بین جوانان تا حدی افزایش دهد.
سایپا تیبا 2,1393 SX

نقد و بررسی فضای داخلی

اگر چه گفته شده که در داخل خودرو قطعات زیادی تغییر کرده است، اما تفاوت محسوسی در نمای داخلی خودرو نسبت به تیبا صندو‌‌ق‌د‌ار مشاهده نمی‌­شود. طراحی داخلی نه‌چندان مطلوب در کنار کیفیت نامطلوب مواد به کار رفته برای داشبورد ممکن است مشتری را در نگاه اول دلسرد کند. کنسول میانی خودرو که معمولا سیاه رنگ است به ترتیب از بالا به پایین ساعت، دریچه کولر یا بخاری، ردیفی شامل کلید چراغ خطر و ۴ کلید دیگر، پخش­‌کننده صوت و در نهایت کلیدهای تنظیم بخاری، کولر و وضعیت تهویه مطبوع روی آن قرار دارند. همچنین سعی شده رنگ داشبورد با صندلی هماهنگی باشد. 
سایپا تیبا 2,1393 SX

نقد و بررسی بیرون خودرو

نمای جلو تیبا هاچ‌­بک همانند تیبا صندوق‌دار از چراغ­‌های کشیده اما کوچک به علاوه جلو پنجره کوچک تشکیل شده است که شکل ناهماهنگی را با با بدنه حجیم خودرو که به واسطه خطوط و انحناهای زیاد روی سپر، گلگیر و کاپوت اتومبیل به وجود آمده‌اند، ایجاد کرده است. نمای جانبی هم که براساس همان معیارهای نمای جلو طراحی شده، شکل نسبتا خوبی دارد. اما در نمای عقب تغییرات زیادی نسبت به تیبا صندوق‌دار به وجود آمده است. سقف، قسمت عقب بدنه جانبی، چراغ­‌های عقب، درب پنجم و سپر از جمله تغییرات ایجاد شده هستند.
سایپا تیبا 2,1393 SX

نقد و بررسی رانندگی خودرو

سواری این خودرو قطعا از پراید بهتر است. صندلی‌­های این خودرو کمی سفت است اما نه آنقدر که راننده و سرنشینان را اذیت کند. شتاب خودرو هم هر چند از ریو کمتر است اما نسبتا خوب است و گیربکس خودرو نیز نرم است و کار را برای تعویض دنده راحت می­‌کند، البته انتقاداتی از دنده یک خودرو و شروع به حرکت آن شده است. 
سایپا تیبا 2,1393 SX

نقد و بررسی موتور

موتور تیبا ۴ سیلندر و ۸ سوپاپ است و حجمی برابر ۱.۵ لیتر دارد که می­‌تواند قدرتی برابر ۸۰ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور در دقیقه و گشتاوری برابر ۱۲۶ نیوتن­‌متر در ۴۰۰۰ دور در دقیقه ایجاد کند. این خودرو با وزن ۱۰۲۷ کیلوگرم، مصرف سوخت ترکیبی ۷.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر را دارد. باکی که برای این خودرو طراحی شده ۴۱ لیتر ظرفیت دارد. این خودرو ۵ دنده حداکثر سرعتی برابر ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت دارد و شتاب صفر تا ۱۰۰ آن نیز بین ۱۲ تا ۱۳ ثانیه ذکر شده است.
سایپا تیبا 2,1393 SX

نقد و بررسی ايمنی

تیبا المان‌های اولیه ایمنی از جمله کیسه هوا، ترمز ABS را داراست و فرمان آن نیز هیدرولیک است اما سیستم ترمز آن یکی از نقاط ضعف این خودرو است و انتقادهای زیادی از آن شده است. فرمان خودرو نیز در سرعت های بالا کمی تیز می‌­شود و شرایط خطرناکی را ایجاد می‌­کند. سیستم ضد سرقت یا همان ایموبلایزر یکی دیگر از تجهیزاتی است که برای امنیت بیشتر این خودرو در نظر گرفته شده است.
سایپا تیبا 2,1393 SX

نقد و بررسی ارزش خرید

با توجه به تغییراتی که در تیبا صندوق‌دار به وجود آمده، قیمت این خودرو ۳ تا ۴ میلیون بالاتر از تیبا صندوق‌دار شده است. با توجه به ظاهر نسبتا جوان­پسند نسبت به سایپا ۱۱۱ و ام وی ام ۱۱۰ و قیمت مناسب­تر نسبت به پژو ۲۰۶ و ام وی ام ۳۱۵ این خودرو جایگاه نسبتا خوبی در بازار فروش خودروهای هاچ‌بک کسب کرده است.
سایپا تیبا 2,1393 SX

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو