بررسی تخصصی پراید نسیم 1386,دنده ای

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی سایپا پراید نسیم,1386 دنده ای

ظرفيت تعداد سرنشین: ۵
(لیتر) مصرف سوخت: ۸.۸  
موتور: ۱۳۲۳
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۱۷۰
صفر تا صد (ثانیه): ۱۴.۵
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۳۷.۰

معرفی خودرو

تولید خودروی پراید به سفارش شرکت آمریکایی فورد به شرکت ژاپنی مزدا در سال ۱۹۸۶ استارت خورد. خودرویی که با نام فورد فستیوا در کشور آمریکا شناخته می شد و البته در ژاپن مزدا ۱۲۱ بود. از اواسط سال ۱۹۸۷ شرکت فورد لیسانس تولید خودروی فورد فستیوا را به شرکت کیا موتورز کره جنوبی نیز اهدا کرد و این خودرو با نام پراید در این کشور تولید شد. تولیدات اولیه این خودرو به صورت سه در هاچ بک بوده است که اولین کاربرد آن در ناوها و ناوچه های آمریکایی بوده که نیاز به خودرویی سبک و کم مصرف داشته‌اند. اما پراید برای اولین بار در سال ۱۳۷۲ در ایران تولید شد و همه مدل­های آن زمان از نوع کاربراتوری بودند. پرایدهایی که قطعات آن از کره وارد می‌شدند با نام DM در بازار عرضه می‌شدند تا سایپا شروع به ایرانی‌سازی قطعات خودرو کرد و نام نسیم را برای هاچ بک برگزید. در آن زمان به دلیل مصرف پایین و البته قیمت مناسب این خودرو نسبت به گزینه‌های دیگر موجود مورد توجه مردم قرار گرفت. در آن سال‌ها کمتر توجهی به مسئله ایمنی خودرو می‌شد. همه این شرایط برای خودرویی بود که در ایران مونتاژ می‌شد و قطعات آن از خارج از کشور وارد می شد. پرایدهای انژکتوری خیلی دیر و از سال ۱۳۸۲ وارد بازار شدند. پس از گذشت سال‌های متمادی پراید هاچ بک امروزی شده، با پلت فرم جدید (X۱۰۰) و با نام پراید ۱۱۱ یا سایپا ۱۱۱ تولید شدند تا جایگزین پراید نسیم شوند. تفاوت عمده این خودرو با مدل‌های قبلی هاچ بک تولیدی در چراغ‌های جلو و عقب، شکل پنجره عقب و برخی موارد جزیی دیگر بود.
سایپا پراید نسیم,1386 دنده ای

نقد و بررسی فضای داخلی

فضای داخلی با توجه به اندازه کوچک کلی این خودرو چندان زیاد نیست اما به دلیل اندازه کوچک صندلی هایش، فضای نشستن سرنشینان جلو را می توان کافی توصیف کرد، اما سرنشینان عقب ممکن است با کمی سختی موجه شوند. داشبورد و کنسول میانی پراید طراحی ساده و مطابق با انواع دیگر پراید را دارد. 
سایپا پراید نسیم,1386 دنده ای

نقد و بررسی بیرون خودرو

طراحی ظاهری پراید نسیم در واقع همان طراحی صورت گرفته در سال ۱۹۸۶ است که طبیعتا خیلی قدیمی شده است و از خطوط و انحناهایی که در خودروهای امروزی دیده می شود خبری نیست. چراغ‌ها و جلو پنجره آشنای این خودرو به همراه سپر مشکی رنگ نمای جلو آن را تشکیل می‌دهند. در نمای جانبی ظاهر کوچک این خودرو بیشتر نمایان می‌شود. طراحی درب‌های عقب این خودرو به صورتی است که بخشی از آن‌ها در گردی گلگیر چرخ عقب قرار می‌گیرد. درب پنجم ساده و عاری از هرگونه پیچیدگی به همراه پرف پاک‌کن این درب، چراغ‌های مستطیلی به سه رنگ قرمز، سفید و نارنجی و سپر مشکی‌رنگ کل نمای عقب را تشکیل می دهند.
سایپا پراید نسیم,1386 دنده ای

نقد و بررسی رانندگی خودرو

پراید هاچ بک سواری بهتر از پرایدهای سدان دارد و این به دلیل کنترل راحت‌تر این خودرو نسبت سدان است. دلیل این امر احتمالا این است که طراحی اولیه پراید بر پایه هاچ بک بودن آن انجام شده و محاسبات مهندسی و آیرودینامکی نیز بر همین اساس صورت گرفته است. با این خودرو به دلیل وزن پایین آن می‌توان تا سرعت‌های بالا هم سرعت گرفت اما به دلیل امکانات ایمنی پایین آن، این کار چندان عاقلانه به نظر نمی‌رسد.
سایپا پراید نسیم,1386 دنده ای

نقد و بررسی موتور

موتور این خودرو ۴ سیلندر و حجم دقیق آن ۱۳۲۳ سی‌سی است. این موتور می‌تواند حداکثر قدرتی معادل ۶۳ اسب بخار در ۵۲۰۰ دور در دقیقه را تولید کند. حداکثر سرعت نسیم ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت است که البته رانندگی در این حالت با توجه به وزن ۷۹۰ کیلوگرمی و امکانات پایین ایمنی خودرو بسیار خطرناک خواهد بود. گیربکس این خودرو ۵ دنده و شتاب صفر تا صد آن حدود ۱۴.۵ ثانیه است.
سایپا پراید نسیم,1386 دنده ای

نقد و بررسی ايمنی

پرایدی که قطعات آن از کره وارد می‌شدند دارای بدنه خوب و نسبتا مقاومی بودند، هر چند که از دیگر جنبه‌های ایمنی حرفی برای گفتن نداشتند. این خودروها فاقد کیسه هوا و ترمز ABS بودند و حتی فرمان هیدرولیک هم نداشتند. پراید نسیم نیز به پیروی از آن­ها همین ویژگی‌ها را داشت مضاف بر این که با ایرانی شدن قطعات و بدنه آن از کیفیت آن نیز کاسته شد. ترمز جلو این خودرو از نوع دیسکی و ترمز عقب هم کاسه ای است. این خودرو دارای استاندارد آلایندگی یورو ۲ است. متاسفانه آمار بالای تصادفات و تلفات جانی و مالی این خودرو کاملا ایمن نبودن این خودرو را نشان می‌دهد.
سایپا پراید نسیم,1386 دنده ای

نقد و بررسی ارزش خرید

قیمت کمتر نسبت به دیگر خودروها و همچنین مصرف کم خودروی پراید از جمله عوامل فروش و تعداد این خودرو در سال‌های اخیر بوده است. علی­رغم همه ایرادات وارد بر این خودرو با نگاه به وضعیت قیمتی این خودرو، خیلی از افراد در این محدوده قیمتی، توان خرید خودروی پراید را دارند. این خودرو که از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۸۹ تولید شده است قیمتی بین ۶ تا ۱۴ میلیون تومان دارد.(آبان ۹۴)
سایپا پراید نسیم,1386 دنده ای

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو

همراه مکانیک مجموعه ای بینظیر از نقد و بررسی انواع خودروهای موجود در ایران را فراهم نموده است. با انتخاب نوع خودرو قادر هستید به محـتوای نقد و بررسی تخـصصی خودروها، قیمت کارشـناسی شده خـودروها، گالری تصاویر، مشخصات فنی و نظرات کابران در مورد هر خودرو دسترسی داشته باشید