بررسی تخصصی پراید 151 1394,SE

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی سایپا پراید 151,1394 SE

ظرفيت تعداد سرنشین: ۲
(لیتر) مصرف سوخت: ۹.۵  
موتور: ۱۳۲۳
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۱۷۰
صفر تا صد (ثانیه): ۱۴.۵
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۳۷

معرفی خودرو

سایپا ۱۵۱، پراید وانت و پراید کارا نام­هایی هستند که به جدیدترین مدل پراید اطلاق می­شوند. همانند پراید که از آن به عنوان جایگزین پیکان نام برده می­شود،  از این خودرو نیز به عنوان جایگزینی برای پیکان وانت یاد می شود.

این خودرو که در سال ۱۳۹۱ رونمایی شد قرار بود در سال ۱۳۹۲ وارد بازار شود که عرضه آن در بازار به سال ۱۳۹۳ کشید. این خودرو که همانند دیگر انواع خودرو بر روی پلتفرم X۱۰۰ که نوع ارتقا یافته پراید است سوار شده است، در نمای جلو همان سایپا ۱۳۱جدید است و از قسمت درب پشتی به بعد دچار تغییرات عمده ای شده و فضای بار برای آن در نظر گرفته شده است.

موتور این خودرو نیز دچار تغییرات اندکی شده است و قدرت آن به میزان ۵ اسب بخار نسبت به همه انواع پراید افزایش یافته که البته این افزایش قدرت صرف افزایش وزن خودرو خواهد شد. این خودروی سبک باری بر خلاف اکثر خودروهای باری دیگر دیفرانسیل جلو می‌باشد و توانایی حمل بار ۴۶۰ کیلوگرم در حالت استاندارد را دارد که البته در نوع دوگانه‌­سوز این عدد به مراتب کمتر است.

سایپا پراید 151,1394 SE

نقد و بررسی فضای داخلی

نمای داخلی این خودرو برای کسانی که برای اولین بار هم در داخل این خودرو بنشینند اصلا غریبه و دور از ذهن نخواهد بود، چرا که داشبورد و کنسول میانی آن همان­‌هایی هستند که در انواع دیگر پراید نیز قبلا مشاهده شده بود. یکی از تفاوت‌­های اصلی قسمت اتاق این خودرو با پیکان وانت تعبیه شدن کولر و کیسه هوا در آن است. زاپاس این خودرو در پشت صندلی کنار راننده قرار داده می­‌شود. در مورد صندلی‌­ها هم باید گفت که ظاهرا از صندلی­‌های نسل های قبلی پراید که چندان راحت نبودند در این خودرو استفاده شده است.
سایپا پراید 151,1394 SE

نقد و بررسی بیرون خودرو

همان طور که در قسمت قبلی ذکر شد نمای جلویی این خودرو همان سایپا ۱۳۱ جدید است و هیچ تغییری نسبت به آن در این خودرو دیده نمی‌شود. اما اضافه شدن فضای بار به جای صندلی عقب و صندوق خودروی پراید تغییرات زیادی را در نمای پشتی به وجود آورده است. چراغ­‌های عقب ساده و مستطیلی شکل هستند و سپر در قسمت میانی فلزی و در کناره­‌های خودرو از ترکیب فلز و پلیمر می‌­باشند. طراحی ساده و کوچک این خودرو با توجه به قدیمی شدن شکل پراید، باعث شده تا انتقادهای زیادی نسبت به طراحی این خودرو در سطح عامه مطرح شود تا جایی که حتی این خودرو به دمپایی جلو بسته نیز تشبیه شده است! 
سایپا پراید 151,1394 SE

نقد و بررسی رانندگی خودرو

سواری این خودرو بدون بار دقیقا مثل سواری با خودروی پراید معمولی است. همان شتاب و سرعت و گیربکس، شرایط کاملا همسانی را برای سواری با این خودرو فراهم می‌کند.  سایپا ۱۵۱ یک خودروی دیفرانسیل جلو می­‌باشدکه برای یک وانت چندان جذاب به نظر نمی‌­رسد، چرا که در هنگام حرکت با باری به اندازه حدود ۵۰۰ کیلوگرم، کنترل آن کمی دشوار به نظر می­رسد.
سایپا پراید 151,1394 SE

نقد و بررسی موتور

موتور پراید ۱۵۱ همانند ورژن‌های قبلی آن ۴ سیلندر، ۸ سوپاپ و حجم آن ۱۳۲۳ لیتر است، اما با تغییراتی که در آن ایجاد شده است توانسته استاندارد یورو ۴ را کسب کند و همچنین قدرت آن به ۶۸ اسب بخار افزایش یافته است. موتور این خودرو در مجموع در حالت استاندارد قادر است حدود ۱۵۰۰ کیلوگرم بار را جابه­‌جا کند که با توجه به وزن ۹۰۰ کیلوگرمی این خودرو در حالت بنزین‌­سوز و وزن سرنشینان آن، حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم را می تواند جابه‌­جا کند.حداکثر سرعت پراید ۱۴۱، ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت است. گیربکس این خودرو ۵ دنده و شتاب صفر تا صد آن حدود ۱۴.۵ ثانیه است. 
سایپا پراید 151,1394 SE

نقد و بررسی ايمنی

همان طور که ذکر شد این خودرو دارای کولر، ترمز ABS و کیسه هواست و در برخی تیپ­ها نیز مجهز به فرمان هیدرولیک می­‌باشد. سایپا ۱۵۱ به طور کلی در مدل‌های LE، TL ، SL ، و SE عرضه می­شود که همگی از لحاظ فنی در یک سطح هستند اما از لحاظ امکانات و ایمنی متفاوتند.

از این خودرو نباید برای جابجایی بار زیاد استفاده کرد چرا که وقتی عقب خودرو سنگین شود با توجه به دیفرانسیل جلو بودن آن کنترلش سخت می شود و ممکن است تبعات جبران‌­ناپذیری داشته باشد.

سایپا پراید 151,1394 SE

نقد و بررسی ارزش خرید

انواع کارکرده و صفر تیپ­های مختلف سایپا ۱۵۱، در بازار با قیمتی بین ۱۴ تا ۱۸ میلیون تومان خرید و فروش می­‌شود و همچنین تیپ فول آپشن آن که همان تیپ SE است با قیمتی حدود ۱۸ میلیون تومان در بازار معامله می‌­شود. (آبان ۹۴)
سایپا پراید 151,1394 SE

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو