بررسی تخصصی پراید 141 1387,معمولی

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی سایپا پراید 141,1387 معمولی

ظرفيت تعداد سرنشین: ۵
(لیتر) مصرف سوخت: ۸.۸  
موتور: ۱۳۲۳
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۱۷۰
صفر تا صد (ثانیه): ۱۴.۵
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۴۰.۰

معرفی خودرو

پراید برای اولین بار در سال ۱۳۷۲ در ایران تولید شد و همه مدل­های آن زمان از نوع کاربراتوری بودند. در آن زمان به دلیل مصرف پایین و البته قیمت مناسب این خودرو نسبت به گزینه­های دیگر موجود، مورد توجه مردم قرار گرفت. در آن سال­ها کمتر توجهی به مسئله ایمنی خودرو می­شد و همچنین به دلیل تعداد نه چندان زیاد خودروهای موجود در کشور بار ترافیکی کمتری وجود داشت و در نتیجه تصادفات کمتری اتفاق می افتاد. همه این شرایط برای خودرویی بود که در ایران مونتاژ می­شد و قطعات آن از خارج از کشور وارد می­شد. پرایدهای انژکتوری وارد بازار شدند و روند تغییرات بیشتر ظاهری این خودرو تا به امروز ادامه دارد و انواع و مدل­‌های مختلفی از این محصول دهه ۸۰ میلادی کشورهای آمریکا، ژاپن و کره جنوبی، امروزه در ایران تولید و روانه بازار می­شود.

سایپا، پراید ۱۴۱ یا همان سایپا ۱۴۱ را از سال ۱۳۸۲ وارد بازار کرد. بیشترین تغییر این خودرو نسبت به پراید صبا در بخش عقب و صندوق عقب آن ایجاد شد. این خودرو که از نظر موتوری تفاوتی با پراید صبا ندارد با انتقادات زیادی همراه شد و حتی در بین بی­‌کیفیت‌­ترین خودروهای داخلی قرار گرفت. ضعف­‌هایی از جمله عایق‌­بندی ضعیف و نفوذ آب به داخل خودرو، طراحی ضعیف، سیستم ترمز ضعیف و وجود صداهای اضافی در داخل کابین در این خودرو عامل اصلی این انتقادات است.

سایپا پراید 141,1387 معمولی

نقد و بررسی فضای داخلی

خودرو سایپا ۱۴۱ که قدمت بیشتری نسبت به سایپا ۱۳۱ و ۱۳۲ دارد، برای اولین بار تغییر را در داشبورد جلو و کنسول میانی تجربه کرده است. البته کیفیت مواد بکار رفته در طراحی داخلی این خودرو نسبتا ضعیف است و این مسئله باعث شده تا از زیبایی داخلی آن کاسته شود.
سایپا پراید 141,1387 معمولی

نقد و بررسی بیرون خودرو

بیشترین تغییرات پراید ۱۴۱ نسبت به صبا در بخش نمای پشت و صندوق عقب این خودرو بوده است. صندوق جادارتر با طراحی متفاوت با پراید صبا می­تواند از ویژگی­‌های مثبت این خودرو باشد. اما عدم عایق­‌بندی درست و نفوذ آب به صندوق عقب امتیاز منفی این اتومبیل به خصوص در سال­‌های اول تولید محسوب می­‌شود. تغییر چراغ عقب، تغییر طراحی کاپوت، هم رنگ شدن سپر با بدنه، طراحی جدید جلو پنجره و تغییر شکل نوار ضربه گیر نصب ­شده روی درب­‌ها از دیگر تغییرات مهم نمای بیرونی خودروی پراید ۱۴۱ محسوب می­شود.
سایپا پراید 141,1387 معمولی

نقد و بررسی رانندگی خودرو

با توجه به سیستم ترمز نه چندان خوب، جلوبندی ضعیف آن و وزن کم خودرو، رانندگی با سرعت بالا در مسیرهای بین شهری و به خصوص کوهستانی بسیار خطرناک به نظر می رسد و کنترل این اتومبیل با توجه به این شرایط دشوار به نظر می­رسد. انتقال سر و صدا از بیرون و کاپوت به داخل خودرو نیز می­‌تواند شرایط را برای یک سواری راحت سخت کند.
سایپا پراید 141,1387 معمولی

نقد و بررسی موتور

موتور پراید ۱۴۱ همانند پراید صبا ۴ سیلندر، ۸ سوپاپ و حجم آن ۱۳۲۳ لیتر است و مصرف سوخت ترکیبی آن حدود ۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. این موتور می تواند حداکثر قدرتی معادل ۶۳ اسب بخار در ۵۲۰۰ دور در دقیقه را تولید کند. حداکثر سرعت پراید ۱۴۱، ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت است. گیربکس این خودرو ۵ دنده و شتاب صفر تا صد آن حدود ۱۴.۵ ثانیه است.
سایپا پراید 141,1387 معمولی

نقد و بررسی ايمنی

سایپا ۱۴۱ به طور کلی در مدل­های  EX، SX ، SL ، و SE عرضه می­شود که همگی از لحاظ فنی در یک سطح هستند اما از لحاظ امکانات و ایمنی متفاوتند. با توجه به مطالبی که ذکر شد و تست­‌های انجام‌­شده بر روی این خودرو، امنیت و ایمنی در آن همانند انواع دیگر پراید در سطح پایینی قرار دارد و بهتر است این خودرو در مسیرهای شهری مورد استفاده قرار گیرد و برای تردد در مسیرهای بین شهری بکار گرفته نشود.

با هدف بالا بردن ایمنی خودرو در برخی از تیپ­های آن از جمله تیپ SE، از فرمان هیدرولیک، کیسه هوا و ترمز ضد قفل ABS استفاده شده است.

سایپا پراید 141,1387 معمولی

نقد و بررسی ارزش خرید

با توجه به تقاضای کم، چه برای خودروی بدون کارکرد و چه برای خودروی دست دوم پراید ۱۴۱ و همچنین با توجه به شرایط ضعیف­تر این خودرو در مقایسه با پراید ۱۳۱ و ۱۳۲، قیمت آن در رنج پایین‌­تری قرار دارد و تیپ فول آپشن آن که همان تیپ SE است با قیمتی حدود ۱۸ میلیون تومان در بازار معامله می شود.(آبان ۱۳۹۴)

سایپا پراید 141,1387 معمولی

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو

همراه مکانیک مجموعه ای بینظیر از نقد و بررسی انواع خودروهای موجود در ایران را فراهم نموده است. با انتخاب نوع خودرو قادر هستید به محـتوای نقد و بررسی تخـصصی خودروها، قیمت کارشـناسی شده خـودروها، گالری تصاویر، مشخصات فنی و نظرات کابران در مورد هر خودرو دسترسی داشته باشید