بررسی تخصصی پراید 132 1389,SL

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی سایپا پراید 132,1389 SL

ظرفيت تعداد سرنشین: ۵
(لیتر) مصرف سوخت: ۸.۸  
موتور: ۱۳۲۳
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۱۷۰
صفر تا صد (ثانیه): ۱۴.۵
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۳۷.۰

معرفی خودرو

 سایپا از سال ۱۳۸۷ آغاز به عرضه خودرویی با نام پراید ۱۳۲ در بازار کرد که از لحاظ ظاهری تفاوت نسبتا زیادی با انواع دیگر پرابد موجود در بازار داشت. تغییرات در شکل چراغ­‌های عقب و جلو، سپر و صندوق عقب و بسیاری از قسمت‌­های داخلی این خودرو به وجود آمد. این تغییرات ظاهری گسترده با هدف ارضای حس تنوع طلبی قشری از جامعه که فقط توانایی خرید پراید را داشتند صورت گرفت و تا حد قابل قبولی نیز در جذب مشتری موفق بود. این خودرو از لحاظ موتوری تفاوت چندانی با مدل­‌های قبلی ندارد و همانند سایر انواع پراید با توجه به امکانات و آپشن‌­های مختلف، در چندین تیپ مختلف عرضه می‌شود که تیپ SE آن با دو کیسه هوا، ترمز ABS و فرمان هیدرولیک در بازار موجود است.
سایپا پراید 132,1389 SL

نقد و بررسی فضای داخلی

داخلی برخی از انواع آنها نیز تغییر کرد. تغییر داشبورد جلو، کنسول میانی، کلید کولر و بخاری، دریچه کولر، غربیلک فرمان و ... ازجمله این موارد است. در پراید ۱۳۲ رنگ صندلی و داشبورد هم رنگ انتخاب شده تا تناسب بهتری را در داخل خودرو ایجاد کند. اندازه کوچک صندلی‌های این خودرو اگر چه خیلی راحت نیستند اما اندازه کوچک اما نسبتا مناسب آن ها فضای کافی اما نه خیلی راحتی را برای نشستن سرنشینان ایجاد کرده اند. البته گودی کمر صندلی‌های جلو این خودرو قابلیت تنظیم دارد تا بتواند شرایط راحت­‌تری را برای راننده فراهم کند. 
سایپا پراید 132,1389 SL

نقد و بررسی بیرون خودرو

پراید ۱۳۲ با بیشترین تغییرات نسبت به نمونه‌­های قبلی پراید وارد بازار شد. تغییر در شکل کاسه داخلی چراغ جلو که به صورت چهار چراغ دایره شکل در اندازه‌­های مختلف شامل یک چراغ کوچک، استپ پایین، استپ بالا و چراغ راهنما در آمده است. قوس مربوط به بزرگترین دایره چراغ جلو بر روی سپر نیز جانمایی شد و تغییرات آن نیز اعمال شد. جلو پنجره با طرح کرکره­‌ای با فواصل کم خطوط نسبت به همدیگر و تغییر شکل سپر و اسپرتی­‌تر شدن و همرنگ شدن با بدنه از دیگر تغییرات اعمال شده بر روی پراید ۱۳۲ است. در قسمت صندوق نیز با تغییر مکان جایگاه پلاک از روی صندوق به روی سپر و همچنین هم رنگ­شدن سپر عقب با بدنه، چهره پراید تا حد زیادی با پراید شناخته شده تا آن زمان متفاوت گشت. همچنین در نمای جانبی نیز نوار ضربه‌­گیر روی درب خودرو با بدنه هم­رنگ شده است.
سایپا پراید 132,1389 SL

نقد و بررسی رانندگی خودرو

با اضافه شدن فرمان هیدرولیک و ترمز ABS در برخی از تیپ های جدید، کمی هندلینگ و رانندگی با این خودرو بهتر و راحت تر شده است و البته وزن پایین این خودرو نیز می تواند سرعت و شتاب خوبی به آن بدهد، اما با توجه به سیستم ترمز نه چندان خوب و جلوبندی ضعیف آن، رانندگی با سرعت بالا بسیار خطرناک به نظر می­رسد.
سایپا پراید 132,1389 SL

نقد و بررسی موتور

موتور انژکتوری این خودرو ۴ سیلندر، ۸ سوپاپ و حجم آن ۱۳۲۳ لیتر است و مصرف سوخت ترکیبی آن حدود ۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. البته برخی از کاربران این خدرو معتقدند که مصرف این خودرو نسبت به پراید ۱۳۱ بالاتر است. این موتور می تواند حداکثر قدرتی معادل ۶۳ اسب بخار در ۵۲۰۰ دور در دقیقه را تولید کند. حداکثر سرعت پراید ۱۳۱، ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت است. وزن این خودرو ۸۵۰ کیلوگرم یعنی هم وزن با خودرو سایپا ۱۱۱ اعلام شده است که البته کمی عجیب به نظر می رسد و وزن دوگانه سوز این خودرو ۹۲۰ کیلوگرم است. گیربکس این خودرو ۵ دنده و شتاب صفر تا صد آن حدود ۱۴.۵ ثانیه است.
سایپا پراید 132,1389 SL

نقد و بررسی ايمنی

همان طور که گفته شد تیپ های مختلف پراید ۱۳۲ امکانات متفاوتی دارند. تیپ SE پراید ۱۳۲ که فول آپشن محسوب می شود، دارای ترمز ABS، کیسه هوا راننده و فرمان هیدرولیک است که می تواند کمک زیادی به کمی ایمن شدن این خودرو بکند. در مجموع ایمنی خودروی پراید چیز قابل بحثی نیست و بهتر است قضاوت را به خوانندگان عزیز واگذار کرد!
سایپا پراید 132,1389 SL

نقد و بررسی ارزش خرید

با توجه به تغییر شکل ظاهری این خودرو و اسپرت­تر شدن آن، هر چند برخی از فعالان در حوزه خودرو این تغییرات را منفی نیز ارزیابی کرده اند، اما ظاهرا این تغییرات به مزاق مشتری خوش آمده و فروش نسبتا خوبی را در بازار داشته است. قیمت این خودرو طبق اخرین اعلام سایپا حدود ۲۰ میلیون تومان است.
سایپا پراید 132,1389 SL

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو