بررسی تخصصی سراتو سایپا 1393,2000 اتومات

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی سایپا سراتو سایپا,1393 2000 اتومات

ظرفيت تعداد سرنشین: ۵
(لیتر) مصرف سوخت: ۹  
موتور: ۱۹۹۸
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۱۹۷
صفر تا صد (ثانیه): ۱۰.۵
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۵۰

معرفی خودرو

سایپا با توجه به مشکلات تحریم، مونتاژ کیا سراتو را که قرار بود از سال ۱۳۹۱ در ایران آغاز شود، در سال ۱۳۹۳ شروع کرد. این خودرو که نسل دوم خودرو سراتو در کشور کره می‌باشد در بین سال­های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ در این کشور تولید شد و با نام کیا فورت (Forte) در بیشتر کشورها به جز ایران، استرالیا، برزیل و آفریقای جنوبی شناخته می‌شود. سراتوی مونتاژ سایپا در ایران در دو نمونه با موتور ۱.۶ لیتری و ۲ لیتری در بازار عرضه می شود که نمونه ۱.۶ لیتری با گیربکس دستی و نمونه ۲ لیتری گیربکسی اتوماتیک دارد. مونتاژ این خودروها با ارسال پک‌هایی توسط کیا و سرهم کردن این قطعات توسط سایپا انجام می‌شود و ظاهرا تمامی قطعات توسط کیا تامین می شوند. البته در روزهای اخیر اخباری مبنی بر داخلی کردن برخی قطعات این خودرو به شرط حفظ کیفیت آن به نقل از برخی از مدیران سایپا به گوش می­رسد که باید امیدوار بود این اتفاق در عمل نیز کیفیت قطعات این خودرو را کاهش ندهد.
سایپا سراتو سایپا,1393 2000 اتومات

نقد و بررسی فضای داخلی

کیفیت و راحتی کابین از نگاه سایت CarAdvice.com متوسط رو به بالا توصیف شده و این خودرو نمره ۶ از ۱۰ را گرفته است. کیفیت کابین در حد متوسط رو به بالا ارزیابی می‌شود و فضای کابین به لطف طراحی منطقی، مناسب و راحت است. صندلی‌های این خودرو نرم و راحت و طراحی آن نیز خوب توصیف شده‌اند. داشبورد و کنسول میانی این خودرو نیز طراحی جالبی دارد و در نگاه کلی می‌توان آن را شبیه یک ربات انسان نما دانست که کنسول میانی بدن، نمایش‌گر ساعت و محفظه آن چشم‌ها و سر و دو دریچه تهویه هوا در دو سمت آن، دست‌های ربات هستند! با این حال برخی از مشتریان از کیفیت برخی از قطعات داخلی این خودرو گله‌مند هستند که این ممکن است به کیفیت مواد اصل کره­ای برگردد و شاید به دلیل جایگزینی برخی از قطعات توسط سایپا باشد که در کیفیت مورد نظر مشتریان نباشد
سایپا سراتو سایپا,1393 2000 اتومات

نقد و بررسی بیرون خودرو

نسل دوم خودرو سراتو شرکت کیا که در ایران مونتاژ می شود از پلت فرم مشترک با هیوندای الانترا استفاده می‌کند با این تفاوت که سیستم فنربندی عقب آن با الانترا متفاوت است. نمای ظاهری این خودرو را می‌توان خوب توصیف کرد اما زمانی که آن را با مدل‌های جدیدتر این خودرو که در سال‌های اخیر وارد بازار شده‌اند مقایسه کنیم، می توان آن را کمی از مد افتاده دانست. چراغ‌های کشیده و نسبتا باریک جلو تناسب خوبی را با جلو پنجره کشیده و سپر تقریبا یکپارچه با بدنه خودرو به وجود آورده است. به نظر     می‌رسد طراحان این خودرو با دقت خاصی در استفاده از خطوط و انحنا در تمامی قسمت‌های بدنه عمل کردند تا حتی الامکان از برآمدگی و فرورفتگی‌های اضافی جلوگیری شود. در نمای عقب نیز سپر برجسته­، در کنار چراغ‌های به مراتب بزرگ‌تر از چراغ‌های جلوی خودرو خودنمایی می‌کند.  
سایپا سراتو سایپا,1393 2000 اتومات

نقد و بررسی رانندگی خودرو

با توجه به اسپرت بودن سراتو این خودرو سواری تند و با شتاب اما خشکی را برای راننده به همراه دارد، به همین دلیل برای افرادی که به دنبال خودروهایی نرم و راحت برای رانندگی هستند توصیه نمی‌شود و بیشتر به کار جوانان که به دنبال خودروهای اسپرت هستند، می‌آید.
سایپا سراتو سایپا,1393 2000 اتومات

نقد و بررسی موتور

خوردو سراتو مونتاژ شرکت سایپا در دو مدل با موتور ۱.۶ لیتری و ۲ لیتری در بازار عرضه می‌شود. در جدول زیر که از سایت شرکت سایپا استخراج شده است، برخی از مشخصات این دو مدل با هم مقایسه شد‌ه‌­اند. مدل ۱.۶ لیتر ۲ لیتر نوع گیربکس دستی-۶ سرعته اتوماتیک ۶ سرعته نوع موتور ۱.۶ DOHC MPI ۲ DOHC MPI تعداد سیلندر - تعداد سوپاپ ۴ سیلندر خطی-۱۶ سوپاپ حجم موتور cc ۱۶۰۰ ۲۰۰۰ حداکثر قدرت ۱۲۴ hp@۶۳۰۰rmp ۱۵۶ hp@۶۲۰۰rmp حداکثر گشتاور ۱۵۶ Nm@۴۲۰۰rmp ۱۹۴.۲ Nm@۴۳۰۰rmp   مصرف سوخت ترکیبی ۶.۴ لیتری برای مدل با موتور ۱.۶ لیتری و ۷.۷ لیتری برای مدل با موتور ۲ لیتری این خودرو ثبت شده است و شتاب آن­ها نیز به ترتیب ۱۰.۵ و ۱۰.۳ ثانیه اندازه‌گیری شده است.
سایپا سراتو سایپا,1393 2000 اتومات

نقد و بررسی ايمنی

برای آگاهی از ایمنی خودروهای مختلف می‌توان به تست‌های انجام‌شده بر روی آنها مراجعه کرد. سراتو مدل ۲۰۱۰ توانسته در آزمون ایمنی موسسه NHTSA آمریکا ۴ ستاره و همچنین در آزمون موسسه ایمنی ANCAP  استرالیا نیز ۴ ستاره کسب کند و علاوه بر این‌، این خودرو در تست موسسه ایمنی بزرگراه‌های آمریکا (IIHS) همه موارد از جمله مقاومت سقف، تصادف از نیمه جلو و کنار و ضربه به ناحیه سر، بالاترین نمره را دریافت کرده است. با این حال با توجه به تغییراتی که شرکت سایپا در خودرو ایجاد کرده است می‌تواند کمی از اطمینان به ایمنی این خودرو بکاهد. حذف ۴ کیسه هوای بدنه و سیستم کنترل پایداری (ESP) از جمله این موارد می‌باشد. 
سایپا سراتو سایپا,1393 2000 اتومات

نقد و بررسی ارزش خرید

قیمت سراتو مونتاژ کارخانه ای برای مدل دستی و اتوماتیک به ترتیب حدود ۷۰ و ۹۰ میلیون توسط سایپا تعیین شده است (آبان ۹۴) که این اعداد در بازار حدود ۲ تا ۳ میلیون بالا و پایین می‌شود. علی­رغم قیمت بالای این خودرو در ایران در مقایسه با کشورهای دیگر، این خودرو طرفداران نسبتا زیادی پیدا کرده و فروش قابل قبولی را برای سایپا به ارمغان آورده است.
سایپا سراتو سایپا,1393 2000 اتومات

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو

همراه مکانیک مجموعه ای بینظیر از نقد و بررسی انواع خودروهای موجود در ایران را فراهم نموده است. با انتخاب نوع خودرو قادر هستید به محـتوای نقد و بررسی تخـصصی خودروها، قیمت کارشـناسی شده خـودروها، گالری تصاویر، مشخصات فنی و نظرات کابران در مورد هر خودرو دسترسی داشته باشید