بررسی تخصصی کولیوس 2011,نیمه فول نگین خودرو

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی رنو کولیوس,2011 نیمه فول نگین خودرو

/رنو کولیوس,2011 نیمه فول نگین خودرو

نیمه فول نگین خودرو 2011

  ۰   نقد و بررسی

ظرفيت تعداد سرنشین: ۵
(لیتر) مصرف سوخت: ۱۱.۸  
موتور: ۲۴۸۸
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۱۸۵
صفر تا صد (ثانیه): ۹.۳
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۶۵

معرفی خودرو

خودروی رنو کولیوس یک SUV کامپکت از شرکت رنو موتورز است که برای اولین بار در سال ۲۰۰۶ و در شهر پاریس به بازار معرفی شد. خودروی کولیوس توسط شرکت رنو طراحی شده و توسط شرکت نیسان توسعه یافته است و در نهایت در شرکت تولیدی Renault-Nissan  واقع در Oragadam تولید می‌شود. شرکت رنو تولید خودروی کولیوس را در سال ۲۰۱۱ در کشور هند آغاز کرد و ادعا کرد که این خودرو، ترکیبی از قدرت و لذت خواهد بود. این شرکت ادعا کرده است که کولیوس دارای فرمان دقیق، پایداری بسیار خوب، دید مناسب و سواری مشابه سدان می‌باشد. این خودرو در ایران در رنگ­های بژ، خاکستري، سفيد، قهوه اي، مشکي متاليک و نقره‌ای ارائه می‌شود.
رنو کولیوس,2011 نیمه فول نگین خودرو

نقد و بررسی فضای داخلی

داخل خودروی رنو کولیوس بسیار راحت است و نیازی نیست از آن بالا بروید تا سوارش شوید. هنگامی که سوار آن هستید حس می‌کنید که درون خودرویی معمولی نشسته‌اید و ویژگی خاصی وجود ندارد که حس مشخصی به شما دهد. با این حال چند امکان پیشرفته با کیفیت مناسب و قیمت خوب وجود دارد. طراحی داشبورد این خودرو به صورت پایه‌ای است اما ترکیب زمینه‌ی بژ و خاکستری تیره در آن مشاهده می‌شود. در بالای داشبورد نیز یک صفحه نمایش وجود دارد که البته می‌توانست کمی بزرگتر هم باشد. همچنین پریز برق و دریچه دو جهته هوا نیز در آن وجود دارد.
کنسول وسط رنو کولیوس به دلیل وجود بعضی دکمه‌ها، کمی به هم ریخته به نظر می‌رسد اما اگر با دقت بنگرید، خواهید دید که این دکمه‌ها کاملا سهل الوصول هستند. کنترل‌های کولر رنو کولیوس شبیه صفحه نمایش‌های دیجیتال لندرور می‌باشند. استفاده از کنسول پخش و چند رسانه‌ای و جفت کردن بلوتوث در این خودرو بسیار راحت است. این خودرو دارای پخش سی دی، خروجی AUX و USB به همراه ۵ باند، ساب ووفر و آمپلی‌فایر است. باس صدای این خودرو کوچک و آکوستیک آن شفاف است. در پایین کنسول وسط این خودرو یک سوئیچ کنترل شیب شدید، سوئیچ حالت دو دیفرانسیل، دکمه کروز کنترل، دکمه ایست-توقف و قسمتی برای گذاشتن کارت کلیدی خودرو قرار دارد. 
صندلی‌های رنو کولیوس راحت هستند و جایگاه مناسبی هم دارند. ردیف دوم صندلی‌ها می‌تواند برای نفر وسط تنظیم شود و برجستگی کف خودرو کوتاه بوده و صندلی‌های کناری آن پهن هستند. فضای جلوی پا در این خودرو کافیست اما ایده‌آل نیست. برای سرنشینان عقب خودرو نیز میز تاشو در پشت صندلی جلو و دریچه کولر بر روی ستون وسط خودرو قرار دارد. همچنین در زیر تشک صندلی‌های عقب، یک فضای مخفی نیز موجود است. درب صندوق رنو کولیوس به صورت برقی باز می‌شود و فضای صندوق آن حدود ۴۵۰ لیتر با دسترسی بسیار آسان است. سایر امکانات نیز شامل دسترسی به کلید هوشمند با کلید ایست – توقف، چراغ جلوی اتوماتیک، برف پاک‌کن دارای سنسور و ... می باشد.
رنو کولیوس,2011 نیمه فول نگین خودرو

نقد و بررسی بیرون خودرو


تغییرات ظاهر خودروی کولیوس ۲۰۱۴ به اندازه تغییرات در خودروی فلوئنس، رویایی نبوده است. سپر جلو کمی بالاتر رفته تا بتواند جلو پنجره پهن آن را نگه دارد و هم اکنون به چراغ‌های جلو رسیده و دارای سه میله‌ی رنگی می‌باشد. لوگوی رنو در جلوی این خودرو بزرگتر شده است. ترکیب رینگ چرخ‌های این خودرو جدید شده است و هم اکنون دو ترکیب برای آن موجود است و در کل چهره‌ای اسپرت‌تر و جذابتر دارد. محافظ‌های روی درب نیز دارای نوار رنگی جدیدی شده‌اند اما قسمت عقب خودرو بدون تغییر باقی مانده است. روی هم رفته، در مدل ۲۰۱۴ به بعد ظاهر رنو کولیوس ظریف‌تر و متعادل‌تر شده است.
رنو کولیوس,2011 نیمه فول نگین خودرو

نقد و بررسی رانندگی خودرو

شرکت رنو موفق شده است که تعادل خوبی را بین سواری و فرمان پذیری در مدل کولیوس بر قرار کند. کمک فنرهای این خودرو در سرعت‌های پایین، کمی سفت‌تر از داستر هستند اما با افزایش سرعت، سواری آن نیز بهتر می‌شود. رنو کولیوس نوسان‌های ناشی از پستی و بلندی‌های بزرگ را نیز  با نرمی می‌گیرد. این خودور در پیچ و خم‌های شدید نیز دارای کمترین میزان انحراف است. فرمان رنو کولیوس بسیار زنده است و مسیر خودرو کاملا قابل پیش‌بینی است. خودروی رنو کولیوس در بزرگراه و در سرعت‌های بالا نیز از پایداری بسیار خوبی برخوردار است.
برنامه حفظ پایداری (ESP) در مدل‌های قبلی رنو کولیوس موجود نبود اما مدل جدید آن دارای این برنامه است. در این مدل راننده قادر است سرعت خودرو را بدون نگرانی از عدم تعادل، افزایش دهد. فرمان این خودرو در هر دو مدل قبلی و کنونی دارای واکنش خوبی است. با این وجود در پیچ‌های تند بهتر است کمی سرعتتان را کاهش دهید تا فرمان نرم‌تر عمل کند و در این حالت باید فرمان را محکم نگه دارید. همچنین عملکرد ترمز رنو کولیوس بسیار چشمگیر است. این خودرو ۱۶۲۲ کیلوگرم وزن دارد و ترمز آن در سرعت‌های بالا، به راحتی خودرو را متوقف می‌کند.
رنو کولیوس,2011 نیمه فول نگین خودرو

نقد و بررسی موتور

رنو کولیوس از موتوری با حجم ۲۵۰۰ سی سی با قدرت ۱۷۰ اسب بخار و گشتاور ۲۲۶ واحد بهره می‌برد.  این نوع موتور دارای نیروی پیچشی فوق‌العاده و قدرتی زیاد است. هنگامی که دور موتور به ۳۰۰۰ می‌رسد، موتور کمی تاخیر در افزایش سرعت خواهد داشت و در این حالت صدای موتور بسیار زیاد می‌شود و تا دورهای بالاتر نیز ادامه دارد اما قدرت موتور کاهش نمی‌یابد. میزان نرمی و روانی موتور این خودرو بسیار خوب است و تا دور موتور ۶۰۰۰، کاملا نرم و روان کار می‌کند.

رنو کولیوس,2011 نیمه فول نگین خودرو

نقد و بررسی ايمنی

رنو کولیوس در تست NCAP نمره بسیار خوب ۵ ستاره را کسب کرد. امکانات ایمنی موجود در کولیوس شامل برنامه حفظ پایداری (ESP)، کمک حرکت در شیب‌های بسیار تند (HSA)، حفظ پایداری در شیب‌های تند (HDC)، ترمز ضد قفل، EBD و شش کیسه هوا می‌باشد.
رنو کولیوس,2011 نیمه فول نگین خودرو

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو

همراه مکانیک مجموعه ای بینظیر از نقد و بررسی انواع خودروهای موجود در ایران را فراهم نموده است. با انتخاب نوع خودرو قادر هستید به محـتوای نقد و بررسی تخـصصی خودروها، قیمت کارشـناسی شده خـودروها، گالری تصاویر، مشخصات فنی و نظرات کابران در مورد هر خودرو دسترسی داشته باشید