بررسی تخصصی جن تو 2008,اتومات

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی پروتون جن تو,2008 اتومات

ظرفيت تعداد سرنشین: ۵
(لیتر) مصرف سوخت: ۱۰.۱  
موتور: ۱۵۹۸
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۱۸۵
صفر تا صد (ثانیه): ۱۳.۷
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۵۰

معرفی خودرو

خودروی GEN۲ در ایران توسط شرکت زاگرس مونتاژ شده ولی در اصل به شرکت پروتون مالزی تعلق دارد. این خودروی یک لیفت بک دنده اتومات می‌باشد. لیفت بک در اصطلاح به خودروهایی گفته می‌شود که از لحاظ ابعاد و ظاهر مابین خودروهای هاچ بک و صندوق‌دار قرار دارد. در سال ۱۹۹۶ شرکت پروتون اقدام به خرید شرکت خودروسازی «لوتوس» نمود و این امر باعث بوجود آمدن تغییرات قابل توجهی در خودروی GEN۲ گردید. همچنین این خودرو، تغییرات زیادی نیز در سال ۲۰۰۴ داشت که البته چندان مثمر ثمر نبود. در هر صورت قیمت خودروی GEN۲ به نسبت پایین­ بوده و قابلیت رقابت قیمتی با محصولات داخلی را در بازار کشور دارد.
پروتون جن تو,2008 اتومات

نقد و بررسی فضای داخلی

از نقاط قوت GEN۲ این است که صداهای خارج از خودرو در داخل شنیده نمی‌شود ولی صدای موتور آن بخصوص در هنگامیکه موتور تحت فشار است براحتی در داخل اتاق به­ گوش می‌رسد. فضای صندوق این خودرو برابر ۴۶۰ لیتر می‌باشد. همچنین ارتفاع کف صندوق این خودرو بالاست و قرار دادن وسایل سنگین در آن کمی دشوار به نظر می‌رسد. با تا‌شدن صندلی‌های عقب، مشکل کم حجم بودن صندوق تا حدی رفع شده است و فضای بیشتری را در اختیار قرار می‌دهد. عقب GEN۲ به نسبت خودروهایی که در این کلاس قرار دارند، بسیار جادارتر است. فضای جلوی پا برای دو نفر، خوب بنظر می‌رسد ولی چون سقف آن شیب‌دار است، افراد بلند قد مشکل محدودیت فضای بالای سر را خواهند داشت. صندلی وسط آن برای افراد بزرگسال در سفرهای کوتاه مناسب می‌باشد و از فضای جلوی خوبی برخوردار است. صندلی‌های این خودرو بسیار راحت و جادار هستند. 
پروتون جن تو,2008 اتومات

نقد و بررسی بیرون خودرو

از آنجا که این خودرو یک لیفت بک بوده و البته بی‌شباهت به هاچبک نمی‌باشد، اما در هر حال می‌توان گفت تا حدود زیادی مشابه به یک خودروی سدان می‌باشد. رقبای این خودرو اکنون در بازار یاریس و زانتیا می‌باشند. خودروی GEN۲ چهار در بوده و تا حدودی طراحی آن اسپرت می‌باشد. همان طور که ذکر شد صندوق عقب GEN۲ به صورت لیفت بک بوده و شیشه عقب و درب صندوق به صورت یکپارچه می‌باشند.
پروتون جن تو,2008 اتومات

نقد و بررسی رانندگی خودرو

کمپانی لوتوس یک شرکت تولید کننده خودروهای اسپرت می‌باشد و با توجه به پیوستن آن به کمپانی پروتون در سال ۱۹۹۶ انتظار می‌رفت تغییرات قابل توجهی در کیفیت خودروی GEN۲ ایجاد شود اما چنین نشد. به همین دلیل خودروی تولیدی شرکت لوتوس (Lotus Exige) فرمان بسیار تیز و دقیقی داشته ولی فرمان خودروی GEN۲ برخلاف آن خیلی راحت نیست. در هر حال رانندگی خودروهای شرکت پروتون هرگز به خودروهای لوتوس شبیه نگردید.
پروتون جن تو,2008 اتومات

نقد و بررسی موتور

موتور GEN۲ در دو مدل ۱۳۰۰ و ۱۶۰۰ سی‌سی با قدرتی برابر ۹۵ و ۱۱۰ اسب بخار در جهان موجود می‌باشد که البته در ایران از موتور ۱۶۰۰ سی‌سی استفاده شده است. این خودرو در دو نوع گیربکس ۵ دنده دستی و ۴ دنده اتومات موجود می‌باشد. خودروهای تولیدی شرکت Lotus از نظر موتور، وضعیت بهتری داشت ولی کمی قدیمی بود و قدرت حرکت کمتر و سیستم ترمز ضعیف‌تری داشت بنابراین پروتون از موتور آن استفاده نکرد. شتاب صفر تا صد خودروی GEN۲ برابر ۱۲.۶ ثانیه است (برای گیربکس‌های اتوماتیک ۱۳.۶) و مصرف سوخت ترکیبی آن برای گیربکس‌های دنده‌ای ۷.۱ و برای اتومات ۸ لیتر در صد کیلومتر است.
پروتون جن تو,2008 اتومات

نقد و بررسی ايمنی

خودروی GEN-۲ مورد تست تصادف Euro NCAP قرار نگرفته است. البته همه مدل‌های این خودرو دارای کیسه هوای راننده و سرنشینان هستند و نیز دارای سیستم تقسیم نیروی ترمز ضد قفل، قسمت جمع شدگی خودرو (crumple zones)، محافظ ضربات کناری و محافظ چپ کردن می‌باشند. همچنین این خودرو دارای مشخصات ایمنی از قبیل، سیستم ضد سرقت ایموبلایزر و ریموت کنترل قفل مرکزی می‌باشد.
پروتون جن تو,2008 اتومات

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو