بررسی تخصصی ماکان 2015,9 کلید

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی پورشه ماکان,2015 9 کلید

ظرفيت تعداد سرنشین:
(لیتر) مصرف سوخت:  
موتور:
حداکثر سرعت خودرو (Km/h):
صفر تا صد (ثانیه):
حجم مخزن سوخت (لیتر):

معرفی خودرو

هرچند پورشه دارای سابقه طولانی در مسابقات اتوموبیل‌رانی بوده و برای سالیان متمادی نشان آن بر روی خودروهای مسابقه‌ای بوده است ولیکن پورشه ماکان ۲۰۱۶ اثباتی برای جدی گرفتن پورشه در زمینه خودروهای شهری و جاده‌ای فارغ از خودروهای مسابقه‌ای است. ماکان کراس‌اوری پنج نفره، با ارتفاع تقریبا زیاد و صندوق عقب جادار است. 
در بین کراس‌اورهای کامپکت مجلل (لاکچری) ماکان سریعترین خودروی موجود بوده و می¬توان گفت که باارزش‌ترین آن‌ها نیز است. ماکان S و ماکان توربو به ترتیب مجهز به موتورهایی با توان ۳۴۰ و ۴۰۰ اسب بخار بوده و نه تنها به لحاظ شتاب‌گیری در رده بسیار بالایی قرار دارند بلکه از این منظر در رده سدان‌های اسپورت با عملکرد بسیار بالا نیز قرار می‌گیرند. همچنین ماکان دارای مشخصات پایداری بسیار خوبی بوده و همین امر خنده رضایت را بر لب‌های شما خواهند نشاند زمانیکه در پیچ‌ها چون باد می‌رانید. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که ماکان چابکی و پایداری سدان‌های پورشه را ندارد ولیکن عملکرد بهتری نسبت به سایر رقبای خود در بازارو حتی برادر بزرگتر خود یعنی کاین دارد. همچنین ماکان کیفیت سواری بسیار خوبی دارد و با وجود عملکرد متمرکز خود موجب ناراحتی سرنشینان نمی‌گردد.
 
پورشه ماکان,2015 9 کلید

نقد و بررسی فضای داخلی

طراحی داخلی ماکان، آینه تمام‌نمای طراحی پورشه است به طوریکه در جای‌جای آن می‌توان ردپای طراحی‌های خاص و چشم‌نواز این کمپانی را دید. با وجود آنکه دکمه‌های بسیار زیادی بر روی داشبورد دیده می‌شود ولیکن مدت زمان بسیار اندکی طول می‌کشد راننده با آن‌ها ارتباط برقرار کند و این امر نیز به دلیل طراحی معقول و جانمایی مناسب آن‌ها است. کابین ماکان نیز خارق‌العاده بود و مواد مورد استفاده در طراحی آن از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. 
نمای داخلی به سبک کابین هواپیما بوده و همین امر فضایی زنده و فعال را برای راننده فراهم آورده است. فرمان ماکان نیز الهامی از دیگر خودروی اسپورت کمپانی یعنی اسپایدر ۹۱۸ است. ماکان با داشتن صندلی‌های بزرگ و راحت؛ سواری دلچسبی را برای سرنشینان به وجود می‌آورد. 
 
پورشه ماکان,2015 9 کلید

نقد و بررسی رانندگی خودرو

موتور توربور V۶ سه لیتری ماکان S پایه نیروی قابل توجهی را تولید می‌نماید و با همکاری سیستم انتقال PDK، رانندگی سرزنده‌ای را خلق می‌کند و بر اساس تصمیم راننده، خودرو به سرعت برق و باد، واکنش نشان می‌دهد. مدل توربوی۴۰۰ اسب بخار به مراتب سرزنده‌تر و سریعتر از ماکان S پایه است ولیکن این امر قیمت بالای مدل مذکور را به هیچ وجه توجیح نمی‌کند چراکه ماکان S پایه با همین مشخصات نیز بسیار ارزشمند است. به گفته کارشناس همراه مکانیک، هرچند فرمانپذیری ماکان به خوبی و دلچسبی کایمن یا ۹۱۱ نیست، عملکرد بهتری نسبت به بسیاری از خودروهای سدان موجود در بازار دارد چه برسد به کراس‌اورها. در مورد پایداری و هندلینگ خودرو نیز همین بیان را می‌توان داشت. محرک بودن تمامی چرخ‌ها به شما این اجازه را می‌دهد که به سادگی توان را کاهش دهید. 
پورشه ماکان,2015 9 کلید

نقد و بررسی موتور

 ماکان S مجهز به موتور ۳ لیتری V۶ توربو بوده و قادر به تولید ۳۴۰ اسب  بخار توان و ۴۶۰ نیوتن‌متر گشتاور است. سیستم انتقال قدرت ۷ سرعته (PDK) بوده و تمامی چرخ‌ها نیز به صورت استاندارد محرک هستند. شتاب صفر تا ۱۰۰ این خودرو برابر با ۵.۶ ثانیه است که حداقل ۱ ثانیه سریعتر از سایر کراس‌اورهای لاکچری بازار است. 
ماکان توربو دارای موتور ۳.۶ لیتر V۶ توربو بوده و قدرت تولیدی آن ۴۰۰ اسب بخار و گشتاور تولیدی نیز ۵۵۰ نیوتن‎‌متر است. ماکان توربو نیز همانند مدل قبلی به صورت استاندارد دارای سیستم ۷ سرعته بوده و تمامی چرخ‌های نیز محرک هستند. شتاب صفر تا ۱۰۰ این خودرو برابر با ۴.۴ ثانیه است. همین امر باعث شده که این خودرو لقب سریعترین کراس‌اور کامپکت بازار را با خود یدک بکشد، حتی می‌توان ماکان توربو را از این حیث در رده برخی خودروهای اسپورت مسابقه‌ای دونفره دانست. 
مصرف سوخت ماکان براساس اعلام کارشناس همراه مکانیک در جاده، شهر و ترکیبی به ترتیب برابر با ۱۰.۲، ۱۳.۸ و ۱۲.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. سیستم اتوماتیک استارت- استاپ موتور به صورت استاندارد بر روی هر دو مدل موجود ماکان نصب می‌گردد
 

 
پورشه ماکان,2015 9 کلید

نقد و بررسی ايمنی

تجهیزات ایمنی که به صورت استاندارد بر روی ماکان S نصب می‌شوند عبارتند از: ترمز ضدقفل، کیسه‌های ایمنی جلو و عقب، کیسه‌های ایمنی سرتاسری پرده‌ای (محافظ سر) و کیسه هوای محافط زانوی سرنشینان جلو. ماکان توربو نیز تمامی این تجهیزات را دارا بوده و روتور ترمز جلو و عقب آن نیز بزرگتر است. سنسورهای پارک جلو و عقب، دوربین دید عقب، دوربین پارک ۳۶۰ درجه، کروز کنترل، سیستم هشدار برخورد جلو، سیستم مشاهده نقطه کور و سیستم هشدار خرج از خط  از دیگر تجهیزات ایمن ماکان هستند که به صورت آپشن قابل نصب هستند. 
در تست انجام شده توسط کارشناس همراه مکانیک، خط ترمز ماکان S و توربو برای سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به ترتیب برابر با ۳۶.۸ و ۳۶.۵ متر است که برای خودروهایی در این کلاس اعداد بسیار خوبی هستند. 
 
پورشه ماکان,2015 9 کلید

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو

همراه مکانیک مجموعه ای بینظیر از نقد و بررسی انواع خودروهای موجود در ایران را فراهم نموده است. با انتخاب نوع خودرو قادر هستید به محـتوای نقد و بررسی تخـصصی خودروها، قیمت کارشـناسی شده خـودروها، گالری تصاویر، مشخصات فنی و نظرات کابران در مورد هر خودرو دسترسی داشته باشید