بررسی تخصصی سرانزا 1384,-

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی نیسان سرانزا,1384 -

ظرفيت تعداد سرنشین: ۵
(لیتر) مصرف سوخت: ۱۴  
موتور: ۲۴۰۰
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۱۵۵
صفر تا صد (ثانیه): ۱۵
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۶۰ لیتر

معرفی خودرو

نیسان سرانزا یکی دیگر از خودروهایی است که در اوایل سال ۸۰ شمسی روی خط تولید شرکت پارس خودرو قرار گرفت. این SUV  سایز متوسط که از ساختاری مشترک با نیسان پیک آپ و نیسان سرانزا بهره می‌برد، یکی دیگر از خودروهای پر فروش و محبوب در این بازه قیمت است. رونیز در واقع نیسان Xterra است. نیسان سرانزا توانست در دهه ۸۰ به فروش خوبی در ایران دست پیدا کند و درآن زمان یک خودروی محبوب برای سازمان ها و ارگان های دولتی به حساب می آمد و حتی نسخه مجهز به آمبولاس و مدلی دیگری نیز در پارس خودرو مونتاژ شد که اکثرا بانک ها برای حمل و نقل پول از آن استفاده می کردند.  نام اين اتومبيل برگرفته از روستايي با همين اسم در استان خراسان است در ادامه اين خودرو ۷ نفره را مورد برسي فني و آزمايش رانندگي قرار مي دهيم.

نیسان سرانزا,1384 -

نقد و بررسی فضای داخلی

 وقتی داخل کابین خودرو می شویم و با دقت بیشتری نگاه کنیم. اولین نکته ای که به آن پی خواهید برد کیفیت پائین مواد بکار رفته در کابین نیسان سرانزا است. دومین نکته منفی نیز هنگام استفاده از کلیدهای داشبورد خودرو است که  ارگونومیک خوبی را برای استفاده راننده از آنها را ندارد. از نکات مثبت کابین خودروی نیسان سرانزا باید گفت که در زمان خودش به امکانات رفاهی مناسبی مثل سیستم صوتی با قابلیت پخش MP۳، شیشه های بالابر برقی، آینه های جانبی با قابلیت تنظیم الکتریکی، فرمان هیدرولیک، قفل مرکزی مجهز است.
نیسان سرانزا,1384 -

نقد و بررسی بیرون خودرو

از همان ابتدا كه وانتهاي نيسان سرانزا به بازار ايران ارائه شد به دليل عد م وجود يك خودرو suv مناسب در بين محصولات خودروسازان داخلي بسياري ا زخريداران وانتهاي پيكاپ اقدام به نصب انواع مد لهاي اتاق در قسمت بار اين خودرو تبديل نمودن خودرو به صورت استيشن نمودند اگر چه ا نجام اين عمل با ارائه خودرونيسان رونيز تا حد ودي كاهش يافت اما همچنان اختلاف مدل پيكاپ و رونيز و همچنين طراحي قسمت جلوي نيسان رونيز كه مورد پسند برخي افراد نبود موجب گشت تا هنوز هم عده اي مدل پيكاپ اتاق دار را به رونيز ترجيح دهند به همين جهت سازنده در پي آن بر آمد تا يك suv هفت نفره را بر اساس مدل پيكاپ ارائه نماييد و اين خودرو را سرانزا ناميد.رونیز علاوه بر شکل عجیب چراغ‌ها، ویژگی‌های خاص دیگری هم دارد از جمله محل قرارگیری دستگیره درهای عقب که بر روی ستون C قرار گرفته‌اند. بدون شک دلیل نیسان برای این جانمایی، حفظ ابعاد کوچک درهای عقب است.

نیسان سرانزا,1384 -

نقد و بررسی رانندگی خودرو

اگر برای اولین بار سوار بر نیسان سرانزا شوید، با احساس خشکی بیش از حد تعلیق آن حتما به این فکر می‌روید که آیا بر روی خودرو کمک فنری نصب شده یا نه ؟! برای آنهایی که بیشتر جابجایی هایشان در مسیرهای نسبتا هموار شهری است خشکی تعلیق این خودرو تاحدودی آزار دهنده خواهد بود، اما درعوض برای افرادی که می‌خواهند حمل بار را در مسیرهای آفرود انجام دهند، این ویژگی تا مقدار زیادی کمک کار آنان خواهد شد. بنابراین برای خریداری آن می‌بایست از قبل توقعات خود را کاملا مشخص سازید.  این کلاس از خودروها بیشتر در شرایط سخت و ناهموار خارج از جاده مورد استفاده قرار می گیرند و توانایی عبور از مسیرهای صعب‌العبور نیز گشتاور بالایی را می‌طلبد که با توجه به وزن کم سرانزا ۲۰۸ نیوتن‌متر بایستی کافی به نظر بیاید و نمی‌شود از آن توقع خودروهایی مثل تویوتا را داشت! تجیهزات جانبی و ایمنی خوب و مناسبی هم به همراه دارد و فراموش نکنیم که سرانزا را برای قابلیت چهارچرخ متحرک آن انتخاب کرده‌ایم و بایستی از تمامی قابلیت‌های آفرود آن نهایت استفاده را برد. ترمزها خیلی پاسخگوی نیاز خودرو نیستند و بهتر است هنگام رانندگی با آن، حتماً به این موضوع توجه نمایید.

نیسان سرانزا,1384 -

نقد و بررسی موتور

موتور به کار رفته در نیسان سرانزا حجمی معادل ۲.۴ لیتر و ۴ سیلندر دارد و قادر است ۱۳۳ اسب بخار قدرت و ۱۹۷ نیوتن متر گشتاور تولید کند.  برای انتقال این قدرت به چرخ‌های عقب، یک جعبه دنده ۵ سرعته دستی در نظر گرفته شده که با جعبه دنده کمکی همراه شده است. این جعبه دنده کمکی به نیسان سرانزا کمک می‌کند در مسیرهای صعب‌العبور راحت‌تر حرکت‌ کند.  نیسان سرانزا عملکرد آفرود خوبی دارد و تنظیمات سیستم تعلیق در کنار ویژگی‌های فنی دیگر، آن را به یک گزینه آفرودی برای آفرودسوارها تبدیل می‌کند.
نقاط ضعف سرانزا:
کیفیت ساخت پایین، ضربه گیرهای درب خودرو و ایجاد ظاهری بدفرم بر روی خودرو،طراحی ضعیف چراغ های عقب از لحاظ ظاهری مشکل در نحوه ی اتصال بچه گلگیرها
نقاط قوت سرانزا:
پوشش کروم بر روی آینه های بغل خودرونحوه ی طراحی اصولی سپرهای عقب زاپاس بند لاستیک خودرو

نیسان سرانزا,1384 -

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو