بررسی تخصصی ام جی GS 2016,اتوماتیک

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی ام جی ام جی GS,2016 اتوماتیک

ظرفيت تعداد سرنشین: ۵
(لیتر) مصرف سوخت: ۹.۱  
موتور: ۱۹۹۵
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۲۰۸
صفر تا صد (ثانیه): ۷.۹
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۵۵

معرفی خودرو

کمپانی ام جی که هم اکنون سایه مالکین چینی را بر خود می بیند اصالتا شرکتی بریتانیایی است که کارکنان آن نیز انگلیسی بوده و با بیش از ۵۰۰ نیروی کاری در شهر بیرمنگام قرار دارد. قطعات و قسمت های مختلف در قالب کیت هایی از SAIC چین وارد انگلستان شده و عمل مونتاژ در بیرمنگام انجام می گیرد. MG Motors یکی از بهترین داستان های موفقیت در بریتانیا به شمار می رود. سوالات متعددی در مورد اینکه این داستان تا چه حد انگلیسی است وجود دارد چراکه موفقیت های شرکت های انگلیسی ویژگی های خاص خود را دارد، بااین‌حال شاید نکته پتانسیل های بالقوه این کسب‌وکار است که روزبه‌روز بیشتر آشکار می شود. خرید مواد اولیه  مختلف به قیمت چین، مونتاژ و اتمام آن در انگلستان، فروش آن ها با سود مناسب و درعین‌حال به‌اندازه کافی ارزان، همگی دست در دست هم داده اند تا ام جی رقبا را به زیر کشیده و پیروز میدان باشد. 
ام جی ام جی GS,2016 اتوماتیک

نقد و بررسی فضای داخلی

کیفیت کابین ام جی نسبت به سال ۲۰۱۱ که ام جی۶ تولید شد و در ادامه که ام جی۳ تولید گردید به نحو چشمگیری بهبود یافته است. هرچند این پیشرفت به‌صورت تمام و کمال در GS تجلی نیافته است. در حالت کلی می توان گفت که تلاش برای استفاده از مواد باکیفیت بالا و چینش و طراحی زیبا تا حدودی موفق بوده است و می تواند خود را در قواره یک کراس اور اروپایی معرفی نماید. افزون بر این قیمت ام جی GS نیز نسبت به سایر رقبای خود پایین تر بوده و همین امر خود یک مزیت رقابتی برای GS است. 
صندلی راننده بسیار راحت بوده و روکش های صندلی ها نیز زیبا و جذاب هستند. یکی از نقاط ضعف صندلی ها، فلت و صاف بودن آن ها است که در حین تست مشاهده گردید در حین رانندگی و در مواقع ترمز شدید، سرنشینان به‌راحتی به سمت جلو حرکت می نمایند و به عبارتی صندلی ها سر و لغزنده هستند. در ساخت داشبورد از ماژول های پلاستیکی استفاده شده است که حالت دانه دانه داشته و هیچ قسمت از داشبورد احساس نرمی هنگام لمس به شما نخواهد داد. 
 
ام جی ام جی GS,2016 اتوماتیک

نقد و بررسی بیرون خودرو

گوشه های گرد، ستون های شیب‌دار و خط پنجره بالا به‌خوبی در GS طراحی و اجرا شده اند و همین امر ظاهری جذاب و متمایز به آن داده است و در نگاه اول به نظر می رسد که ماشین بسیار گران‌قیمتی باشد. شاید بتوان گفت که این امر اولین هدف تیم طراحی GS بوده است که در آن موفق نیز بوده اند. 
اکثر کارشناسان از دیدگاه ها و زوایای مختلف نمای ظاهری GS را تحسین نموده¬اند به‌جز یک مورد که به قسمت عقب خودرو مربوط است جایی که طراحی ام¬جی باعث شده تا عقب خودرو در ظاهر به دو قسمت تقسیم شود. این تقسیم چنان است که تصور می شود دو خودرو هاچبک با همدیگر به‌صورت عمودی و البته در ارتفاع بالا ترکیب شده اند. نگاهی دقیق و عمیق به بدنه خودرو بیانگر برخی نقاط ضعف در آن بوده و تا حدودی قیمت اقتصادی آن را به چالش می کشد. خط شکاف بین بدنه و درب ها دارای فواصل متغیری بوده و گهگاه این شکاف به حدی می رسد که می توان یک سکه را در آن قرار داد. اختلاف در رنگ سپر و بال های اطراف آن، از دیگر نقاط ضعف GS است. هرچند موارد یادشده نمی¬توانند نقاط ضعف بزرگی برای GS باشند ولیکن اگر ام¬جی می¬خواهد با بزرگان خودروسازی رقابت نماید و به دنبال تولید مجدد GS است بایستی مشتریان را اقناع کند که این امر بخصوص در بازارهای اروپایی بسیار مهم است. 
 
ام جی ام جی GS,2016 اتوماتیک

نقد و بررسی موتور

ام جی GS که اساسا نسبت به کیفیتی که ارائه می دهد دارای قیمت پایین تری است با استفاده از موتور توربو ۱.۵ لیتری بسیار پویا و دینامیک عمل می کند که حدود ۲۵% توان و گشتاور بیشتری نسبت به موتورهای عادی تولید می نماید. 
به تایید کارشناس همراه مکانیک در تست انجام شده مقدار شتاب صفر تا ۱۰۰ این خودرو نیز ۹.۶ ثانیه بود که برای این خودرو عدد خوبی است چراکه رقبای مستقیم آن کمتر از ۱۰.۵ ثانیه را برای شتاب صفر تا ۱۰۰ دارند. 
ام جی GS قسمتی از مسیر را پیموده است و گام های مهمی در جهت خلق یک کراس اور کامل برداشته است. می توان گفت که خودرو چه در حالت توقف و چه حرکت بی‌سروصدا است و نویز محسوسی داخل کابین وجود ندارد. این خودرو به لطف گشتاور  ۲۲۲ نیوتن¬متری که در ۲۰۰۰ دور بر دقیقه قابل دسترس است، شتاب پذیری خوبی را به خودرو در دنده های بالا داده است. اما موتور ۱.۵ موتور مورد استفاده عملکرد نرمی ندارد و این موضوع یکی دیگر از ضعف های این کراس اور چینی- بریتانیایی است. زمانی که موتور قصد رفتن به دورهای بالاتر و تحت توان کامل را دارد در حوالی ۳۰۰۰ دور در دقیقه موتور برای اندک زمانی گرفتار می شود و همین امر نیز بر عملکرد خودرو تاثیر منفی دارد؛ هرچند این موضوع برای مدت‌زمان بسیار کوتاهی است ولی ازآنجاکه در هر بار رانندگی رخ خواهد داد می¬تواند در درازمدت برای خودرو مضر باشد
 
ام جی ام جی GS,2016 اتوماتیک

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو

همراه مکانیک مجموعه ای بینظیر از نقد و بررسی انواع خودروهای موجود در ایران را فراهم نموده است. با انتخاب نوع خودرو قادر هستید به محـتوای نقد و بررسی تخـصصی خودروها، قیمت کارشـناسی شده خـودروها، گالری تصاویر، مشخصات فنی و نظرات کابران در مورد هر خودرو دسترسی داشته باشید