بررسی تخصصی SL 2013,500 فول

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی بنز SL,2013 500 فول

ظرفيت تعداد سرنشین: ۲
(لیتر) مصرف سوخت: ۱۳.۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر  
موتور: ۴۶۶۳ cc
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت
صفر تا صد (ثانیه): ۵ ثانیه
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۸۰ لیتر

معرفی خودرو

بنز SL ۵۰۰ را می­توان خودرویی کامل، بی­نقص، با ایمنی بالا و اسپرت دانست که در توانسته است برای خود طرفداران زیادی داشته باشد. ما در همراه مکانیک در این مقاله به بررسی بنز SL ۵۰۰ مدل سال ۲۰۱۳ میلادی خواهیم پرداخت. این خودرو را می­توان انقلابی برای ظاهر کوپه­ها دانست که در بخش­های بعدی به آن خواهیم پرداخت. البته حضور چندان زیادی در بازارهای ایران نداشته است اما با همین حضور کم، کمتر کسی است که با این خودرو آشنایی نداشته باشد. در ادامه با همراه مکانیک همراه باشید تا به نقد و بررسی بنز SL ۵۰۰ بپردازیم.

بنز SL,2013 500 فول

نقد و بررسی فضای داخلی

هنگامی که وارد خودروی بنز SL ۵۰۰ خواهید شد جذبه این خودرو که در داخل نیز نفوذ کرده است را حس خواهید کرد. طراحی داخلی این خودرو از هر نمره­ای که بخواهید حساب کنید سقف نمره را دریاف خواهد کرد و حرف و حدیثی نگذاشته است. طراحی ساده و اما کاربردی و زیبای داشبورد حس خوبی به راننده و سرنشینان خواهد داد. این کوپه قدرتمند آلمانی حس قدرتمند بودن خود را در کناره درها نیز منتقل کرده است و با خط­های متعدد بر روی درها، زیبایی خود را دو چندان کرده است. البته مانیتوری که در مابین داشبورد قرار داده شده است نیز با توجه به دریچه ­های هوای کناری­اش جنبه اسپرت بودن این کروک بی­نظیر آلمانی را در کنار ظاهر کلاسیک خود دربر دارد. طراحی فرمان­ها و طرز قرارگیری کلیدها روی فرمان نیز بدون ایراد هست و هیچ ایرادی نمی­توان برای نقد و بررسی بنز SL ۵۰۰ از لحاظ  ظاهر فضای داخلی گرفت.

بنز SL,2013 500 فول

نقد و بررسی بیرون خودرو

نقطه عطف و متمایز کننده بنز SL ۵۰۰ نسبت به سایر رقبا که کروک هستند در ظاهر بیرونی خودرو است که نمایی بی­نظیر دارد. ظاهر بنز SL ۵۰۰ توانسته است کروکی باشد که در کنار اصالت کروک­ ها یعنی اسپرت بودن، ظاهری کلاسیک نیز به خود ببخشید تا جلوه بسیار خاصی داشته باشد. اگر بخواهیم این کروک موفق آلمانی را از قسمت جلو بررسی کنیم، نقطه اوج درهم آمیختگی کلاسیک و اسپرت هست که نتیجه خوبی نیز دربر داشته است. چراغ­ های نسبتاٌ درشت و کوچک بنز SL ۵۰۰ که مابین این چراغ­ها لوگوی شرکت بنز بصورت درشت آمده است جلای بسیار زیبایی به این خودرو داده است. البته از خط­ های روی کاپوت نیز نمی­توان گذر کرد که ظرافت و حساسیت طراحان این خودرو را نشان می­دهد. اگر بخواهیم قسمت کناری بنز SL ۵۰۰ را بررسی کنیم، مانند دیگر خودروهای خانواده بنز SL، نسبت به سایر قسمت­های خودرو از زیبایی کمتری داشته است. اما بنز SL ۵۰۰ با زیبایی که در گلگیرهای خود ایجاد کرده است ظاهر اسپرت و کلاسیک بودن خود را نیز بار دیگر نشان داده است.این خودرو از قسمت پشتی نیز کمی با دیگر اعضای خانواده خود فرق دارد و زیبایی چراغ­های عقب توانسته است ظاهر دلنشینی به بنز SL ۵۰۰ منتقل کند. در کل برای نقد و بررسی بنز SL ۵۰۰ از لحاظ ظاهر خودرو می­توان حداکثر امتیاز را بدون شک به این کروک قدرتمند آلمانی داد.

بنز SL,2013 500 فول

نقد و بررسی رانندگی خودرو

بنز SL ۵۰۰ در مقابل با سایر رقبا و حتی مدل­های دیگ بنز SL، امتیاز کمتری دریافت خواهد کرد. شاید یکی از دلایل آمیخته شدن کلاسیک و اسپرت باهم است ولی با همه این حال نمی­توان امتیاز بدی به این خودرو داد. اما نکته­ای که نمی­توان از آن گذر کرد این است که به دلیل خاص بودن این کروک قدرتمند، تجربه رانندگی تا حدی سلیقه­ای می­شود. اما نکات مثبت این بخش نیز لذت رانندگی و گاز دادن با بنز SL ۵۰۰ است که در تمامی کروک­های مرسدس بنز مشترک است.

بنز SL,2013 500 فول

نقد و بررسی موتور

موتوری که در بنز SL ۵۰۰  تعبیه شده است، موتورV-۸   است که با حجم ۴.۷ لیتری وارد بازار ایران شده است. این موتور توربو با ۴۲۹ اسب بخار قدرت فوق­العاده ای از خود بجا گذاشته است. قدرت موتور بنز SL ۵۰۰  ۶۳۰۰ دور در دقیقه است که باعث شتاب و قدرت عجیب این کروک اسپرت و کلاسیک می­شود. مرسدس بنز در ۴.۵ثانیه با سرعت ۰-۶۰ مایل در ساعت، تقریبا یک ثانیه از نسخه قبلی خود سریع­تر است و سرعت بالای این مدل تا ۱۳۰ مایل در ساعت محدود شده است.  گیربکس این بنز ۷ دنده اتوامتیک و دستی است. بنز SL ۵۰۰  دست و پنجه نرم می­کند تا بتواند چرخ­های عقب اس ال را با توجه به خروجی عظیم و  EPRحفظ کند. البته استفاده از حالت دستی آن چنان چنگی به دل نمی­زند اما بازهم نمی­توان نهایت نمره را برای نقد و بررسی بنز SL ۵۰۰ در بخش بررسی موتوری این کروک قدرتمند داد.

بنز SL,2013 500 فول

نقد و بررسی ايمنی

بنز کلاس اس ال همه استانداردهای لازم و کیسه هوایی که بتواند جان سرنشینان را نجات دهد دارد؛ به اضافه کیسه­های هوای جانبی برای محافظت از سر و قفسه سینه سرنشینان، کمربند ایمنی زانو و پنجره های پاپ آپ که در حادثه رانندگی فعال می­شوند از دیگر نکات مثبت بنز SL ۵۰۰ است. ترمز های ضد قفل(ABS)، کنترل پبات و کشش نیز استاندارد هستند. چراغ­های ال ای دی در ساعات روز در سربالایی ها فعال و تیغه های برف پاک کن و سیستم خنک کننده مرطوب که راننده را برای خواب آلودگی کنترل می­کندد و یک نماد قهوه فنجان را روشن میکند. در میان گزینه های امنیت بنز SL ۵۰۰، حداقل یک دوربین عقب، سنسور پارکینگ و کمک پارک برای راحتی راننده و کنترل او بر ترمز استفاده می­شود.کنترل کروز فعال با سیستم ترمز به منظور تشخیص زمان یک تصادف قریب الوقوع و اعمال ترمز برای محدود کردن آسیب یا جلوگیری از آن مورد استفاده قرار گرفته است.

بنز SL,2013 500 فول

نقد و بررسی ارزش خرید

با توجه به همه مواردی که در این مقاله از همراه مکانیک گفته شد این خودرو هم برای کسانی که کروک اسپرت دوست دارند متناسب است و هم برای کسانی که می­خواهند کروکی کلاسیک سوار شوند اما امکانات یک کروک اسپرت را نیز داشته باشد. اگر تأمین قطعات در ایران را نادیده بگیریم این خودرو در این بخش نیز امتیاز مناسبی می­گیرد اما در بازار ایران مقداری تفاوت وجود دارد.

بنز SL,2013 500 فول

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو