بررسی تخصصی مزدا 3 جدید 1390,اتومات تیپ3

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی مزدا مزدا 3 جدید ,1390 اتومات تیپ3

/مزدا مزدا 3 جدید ,1390 اتومات تیپ3

اتومات تیپ3 1390

  ۰   نقد و بررسی

ظرفيت تعداد سرنشین: ۵
(لیتر) مصرف سوخت: ۹.۴  
موتور: ۱۹۹۹
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۲۱۰
صفر تا صد (ثانیه): ۱۰.۶
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۵۴.۹

معرفی خودرو

نسل دوم مزدا ٣ که از سال ٢٠٠٩ در لیست فروش جهانی کمپانی مزدا قرار گرفته است، نسبت به نسل قبلی که در ایران نیز عرضه شد، دارای ارتفاعی بلندتر، پهن­تر و از نظر فضای داخلی جادارتر می‌باشد. نسل جدید علاوه بر تولید بدنه سدان، در نوع هاچ‌بک نیز تولید شده است. گیربکس پنچ دنده تیپ‌ترونیک، از جمله ویژگی­های مدل جدید مزدا ٣ می­باشد، ولی چیزی که بیش از همه به چشم می‌آید استفاده از تکنولوژی­های جدید مصرف سوخت در جدیدترین موتورهای چهار سیلندر است که در بزرگراه ۵.۹ لیتر بر صد کیلومتر مصرف سوخت دارد. سواری راحت مزدا ۳ نسبت به رقبای خود نظیر تویوتا کرولا و کیا سراتو نقطه مثبت بزرگی برای این خودرو به حساب می‌آید. مزدا ۳ در دو مدل سدان و هاچبک در بازار ایران وجود دارد.
مزدا مزدا 3 جدید ,1390 اتومات تیپ3

نقد و بررسی فضای داخلی

تغییرات داخل خودرو در مدل ۲۰۱۲ شامل رنگ نقره‌ای قسمت‌های لمسی مثل دستگیره‌ها و دریچه‌های هوا می‌باشد. کیلومتر شمار آن هم در روز و شب دارای نور پشت زمینه است. نمایشگر­های LCD داشبورد، دیگر قرمز نبوده و سفید هستند،. لوگوی SkyActiv هم در جاهایی مثل سری دنده دیده می‌شود. همچنین روکش پارچه‌ای صندلی در هر دو تیپ گران و ارزان­تر دارای الگوهای متفاوتی می‌باشد. کیفیت اتاق این خودرو در کل خوب و قابل رقابت با سایر خودروهای هم رده‌ی خود می‌باشد. پنل داشبورد خودروهای مزدا دارای جنسی خوب و سطوح نرم و برجسته می‌باشند. لیکن باید گفت که در­ها و قسمت‌های زیرین داشبورد که در این خودرو به کار رفته‌اند، کیفیت پایین‌تری دارند. با این حال، بیشتر قطعات با کیفیت بوده و چون داشبورد زیاد جلو نیامده است، موجب گردیده است که فضای داخلی خودرو جادارتر شود. روکش صندلی‌های این خودرو (مدل پارچه‌ای)  دارای برجستگی‌های زیادی بوده و مصرف کنندگان بعد چند ساعت نشستن پشت فرمان، احساس خستگی خواهند نمود. ابعاد فضای جلوی پا در مزدا ۳ حدود ۹۲ سانتی‌متر است که هم مدل سدان و هم هاچبک آن دارای فضای مساوی می‌باشند و البته تقریبا بیشترین فضا در این سطح خودرو می‎‌باشد. اما در عوض، صندلی عقب خودروهای هوندا سیویک و کیا سراتو جادار­تر و راحت‌تر است. حجم صندوق عقب مدل هاچبک این خودرو در میان همه خودروهای هاچبک، رقابتی است.
مزدا مزدا 3 جدید ,1390 اتومات تیپ3

نقد و بررسی بیرون خودرو

سپر جلوی مزدا ۳ نسبت به نسل قبلی زیباتر شده، جلو پنجره آن به صورت جزئی دچار تغییر گردیده و البته اندازه آن تغییر نکرده است. بیشتر تغییرات اتفاق افتاده در بیرون خودرو و زیربدنه خودرو به منظور بهبود وضعیت ایرودینامیک آن بوده که در هر دو نوع، ۷ درصد بهتر شده است.
مزدا مزدا 3 جدید ,1390 اتومات تیپ3

نقد و بررسی رانندگی خودرو

خودرو مزدا ۳ به خاطر برخورداری از سواری نرم در جاده، فرمان تیز و قابلیت تنظیم سیستم تعلیق آن، همه خریداران را متعجب خواهد کرد. این خودرو طوری طراحی شده است که در هنگام پیچیدن راننده بتواند به خوبی خودرو را در هنگام دور زدن کنترل کند. در مزدا ۳، وزن بیشتری روی اکسل جلو قرار دارد که جلوی انحراف خودرو را می‌گیرد. لاستیک‌های چسبنده این خودرو باعث می‌شود که چرخ‌های جلوی خودرو، اصطکاک کمتری ایجاد کند ولی در عوض چرخ‌های عقب اصطکاک بیشتری داشته، درنتیجه از لیز خوردن خودرو جلوگیری می‌شود. سواری مزدا ۳ در چاله‌ها کمی سفت می‌باشد. صدای باد و چرخ‌ها در داخل این خودرو بسیار کم است. اگر قصد مقایسه سواری و هندلینگ این خودرو را با هیوندا النترا دارید باید گفت که النترا نسبت به این خودرو سواری بهتر و خوش‌دست­تری دارد. مزدا ۳ خودروی خوبی می‌باشد، ولی کسانی که راحتی خودرو برایشان مهمترین مساله است، می‌توانند خودروهای بهتری نیز بیابند.
مزدا مزدا 3 جدید ,1390 اتومات تیپ3

نقد و بررسی موتور

موتور مزدا با حجم ۲۰۰۰ سی‌سی، ۱۴۸ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. صدای موتور در دورهای بالا نسبتا زیاد است و به دلیل عایق کاری نا‌مناسب این صدا به اتاق انتقال می‌یابد. صدای موتور از تندر و مگان بیشتر است. گیربکس ۵ سرعته اتوماتیک مزدا ۳ از نقاط قوت این خودرو است و دنده ها را به سرعت و خیلی نرم تعویض می‌کند. به نظر می‌رسد که تغییر گیربکس به خاطر کاهش مصرف سوخت بوده و تاثیری در شتاب گیری ندارد. مصرف سوخت مزدا جدید حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است.
مزدا مزدا 3 جدید ,1390 اتومات تیپ3

نقد و بررسی ايمنی

در تست تصادف گرفته شده از خودروی مزدا ۳ در موسسه IIHS بهترین نمره ممکن یعنی "خوب" را در بخش تصادف از جلو، کنار و استحکام سقف دریافت کرد. اما نمره این خودرو در تست ضربه کناری موسسه NHTSA به این خوبی نبود و فقط سه ستاره از پنج ستاره را کسب کرد. امکانات استاندارد این خودرو شامل شش کیسه هوا، ترمز ضد قفل و سیستم تعادل الکترونیک می‌شود. در تست ترمز Edmunds صورت گرفته از این خودرو، خط ترمز ایجاد شده در سرعت صد کیلومتر بر ساعت برابر ۴۱ متر بود.
مزدا مزدا 3 جدید ,1390 اتومات تیپ3

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو

همراه مکانیک مجموعه ای بینظیر از نقد و بررسی انواع خودروهای موجود در ایران را فراهم نموده است. با انتخاب نوع خودرو قادر هستید به محـتوای نقد و بررسی تخـصصی خودروها، قیمت کارشـناسی شده خـودروها، گالری تصاویر، مشخصات فنی و نظرات کابران در مورد هر خودرو دسترسی داشته باشید