بررسی تخصصی IS C 2010,300 وارداتی

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی لکسوس IS C,2010 300 وارداتی

ظرفيت تعداد سرنشین:
(لیتر) مصرف سوخت:  
موتور:
حداکثر سرعت خودرو (Km/h):
صفر تا صد (ثانیه):
حجم مخزن سوخت (لیتر):

معرفی خودرو

خودرو لکسوس  IS ۳۰۰ کروک ترکیبی از راحتی و بی سقفی یک خودروی کروک و کارایی بالای یک خودروی کوپه است بگونه ای که این خودرو مورد پسند همگان قرار می‏گیرد. این خودرو از نوع کروک سقف فلزی است که شرایط بسیار خوبی را فراهم کرده و یکی از بهترین‌های نوع خود در دنیاست. 
سقف فلزی در مقایسه با سقف غیرفلزی خودروهای کروک از عایق هوای بهتری برخوردار است ولی در مورد صدای جاده اینطور نیست. همچنین سقف فلزی از ایمنی بهتری در برابر سرقت برخوردار است. با اینکه شرایط فروش این خودرو خوب است ولی اکثر مردم با فضای صندوق این خودرو به هنگام بستن سقف خودرو مشکل خواهند داشت. البته جمع شدن سقف متحرک خودروی IS در بالای سر صندلی‌‌های عقب، مقداری از زیبایی این خودرو کاسته است. با  همه این اوصاف، سقف این خوردو در مدت ۲۰ ثانیه جمع می‌شود که در نوع خود سرعت خوبی محسوب می‌شود.
 
لکسوس IS C,2010 300 وارداتی

نقد و بررسی بیرون خودرو

مدل کروک خودروی لکسوس IS ۳۰۰ کم و بیش به مدل سدان این خودرو شباهت دارد هرچند که شرکت لکسوس معتقد است که تنها کاپوت این دو خودرو یکسان است. ظاهر این خودرو به همان زیبایی است که انتظارش می‌رود حتی اگر کاپوت این خودرو برجسته و گنبدی باشد. هنگامی که سقف خودرو بسته است، سایه خوبی درون خودرو وجود دارد اما درپوش‌های مشکی بین پنل‌ها در کنار رنگ‌های روشن دیگر، کمی متضاد به نظر می‌رسد.
لکسوس IS C,2010 300 وارداتی

نقد و بررسی رانندگی خودرو

چه سقف خودوری لکسوس IS ۳۰۰  کروک را ببندید و چه باز بگذارید، سواری این خودرو بسیار راحت است. ساختار بدنه این خودرو طوری است که حتی در جاده‌های بسیار ناهموار نیز بدون تکان است و هنگامی که سقف آن را ببندید، عایق صوتی بسیار خوبی ایجاد می‌کند. اگر گیربکس اتوماتیک داشته باشید، شتاب خودرو به میزان کافی موجود است و پیشنهاد ما، ترجیح آن نسبت به مدل دستی است که از دقت و لذت کمتری در رانندگی برخوردار است. 
علاوه بر فرمان‌پذیری خودروی لکسوس IS ۳۰۰ کروک، سیستم تعلیق نرم و فرمان این خودرو بیشتر برای راحتی طراحی شده‌اند تا رانندگی با روح، اما افرادی که دوست دارند لذت بیشتری از خودوریشان ببرند بهتر است که پکیج تیونینگ F Sport را انتخاب کنند تا سیستم تعلیق سفت‌تر و عملکرد بهتری را در بخش خروج گازها از خودرو داشته باشند.
 
لکسوس IS C,2010 300 وارداتی

نقد و بررسی موتور

خودروی لکسوس IS ۳۰۰ کروک مدل ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ دارای موتور ۳۰۰۰  سی سی V۶ با قدرت ۲۲۸ اسب بخار و ۱۸۵ واحد گشتاور است. گیربکس استفاده شده در این خوردو، ۶ دنده دستی و یا ۶ دنده اتوماتیک (اختیاری) است. 
شرکت لکسوس تخمین زده است که سرعت ۰ تا ۱۰۰ این خودرو در عرض ۸.۱ ثانیه اتفاق می‌افتد. میزان مصرف سوخت خودروی لکسوس IS ۳۰۰  کروک به ترتیب در شهر، جاده و ترکیبی برابر با ۱۱.۷، ۸.۲ و ۹.۷ لیتر بر صد کیلومتر برآورد شده است. این ارقام برای خودروهای دارای دنده دستی به ترتیب برابر ۱۲.۴۵، ۸.۶ و ۱۰.۹ برآورد شده است. 
 
لکسوس IS C,2010 300 وارداتی

نقد و بررسی ايمنی

خودروی لکسوس IS به دلیل جدید بودن هنوز مورد تست تصادف قرار نگرفته است و چون کروک است، میزان فروش کمتری در مقایسه با سایر مدل‌ها دارد و ممکن است هرگز تست تصادفی از آن گرفته نشود. متاسفانه تست سدان این خودرو را نمی‌توان به کروک آن تعمیم داد زیرا ساختار آنها اساسا متفاوت است. 
اما امکانات ایمنی استاندارد این خودرو عبارتند از کیسه هوای جلو و کیسه هوای ضربات کناری موجود در صندلی که برای محافظت سر و بالا تنه سرنشینان تعبیه شده است. دیگر امکانات استاندارد این خودرو ترمز ضد قفل به همراه توزیع نیروی ترمز بر روی چهار چرخ و ترمز کمکی و سیستم حفظ پایداری الکترونیک می‌باشد. این سیستم حفظ پایداری شامل کشش سطحی و یک وضعیت Snow (برفی) است که کمک می‌کند در سطوح بسیار لیز، چرخ‌ها چرخش هرز نداشته باشند. 
 
لکسوس IS C,2010 300 وارداتی

نقد و بررسی ارزش خرید

خودروهای لوکس آلمانی عموما قیمت بالاتر و امکانات استاندارد کمتری را ارائه می‌دهند و اگر بی ام دبلیو ۳۲۸i کروک را با لکسوس IS ۳۰۰  کروک مقایسه کنید، متوجه این موضوع خواهید شد. امکانات استاندارد لکسوس IS  کروک شامل روکش چرمی صندلی‌ها، استارت دکمه‌ای، تار شدن خودکار آیینه وسط خودرو، سی دی چنجر شش تایی و امکان بلوتوث می‌باشد. همه این امکانات بر روی خودروی بی ام دبلیو ۳۲۸i به صورت اختیاری وجود دارند اما بر روی ۳۲۸i نیز امکاناتی مثل حافظه‌ی تنظیمات صندلی، چراغ جلوی زنون و برف پاک‌کن خودکار موجود است. در مجموع لکسوس IS ۳۰۰ از امکانات بهتری برخوردار است. 
نقطه ضعف این خودرو این است که AWD نیست. با اینکه خودروی لکسوس IS ۲۵۰ سدان AWD است، مدل کروک آن با چالش وزن روبروست و حدود ۹۰ کیلوگرم وزن اضافه برای این خودرو خیلی خوب نیست. ممکن است بگویید که AWD بودن برای خودورهای کروک مهم نیست اما سقف متحرک برای خودروهای چهار فصل بسیار حیاتی است و مساله اینجاست که دیفرانسیل عقب مناسب جاده‌های برفی نیست. این امتیاز بزرگ خودروی ولوو C۷۰ است که هم سقف متحرک دارد و هم دیفرانسیل جلو است. 

 

لکسوس IS C,2010 300 وارداتی

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو

همراه مکانیک مجموعه ای بینظیر از نقد و بررسی انواع خودروهای موجود در ایران را فراهم نموده است. با انتخاب نوع خودرو قادر هستید به محـتوای نقد و بررسی تخـصصی خودروها، قیمت کارشـناسی شده خـودروها، گالری تصاویر، مشخصات فنی و نظرات کابران در مورد هر خودرو دسترسی داشته باشید