بررسی تخصصی سورنتو 2013,فول شرکتی

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی کیا سورنتو,2013 فول شرکتی

ظرفيت تعداد سرنشین: ۷
(لیتر) مصرف سوخت: ۱۳.۱  
موتور: ۳۴۷۰
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۲۰۰
صفر تا صد (ثانیه): ۸.۵
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۶۸.۱

معرفی خودرو

سورنتو خودروی شاسی‌بلندی است که نسبت به مدل قبلی آن، پیشرفت چشمگیری داشته است. منتقدان به دلیل کارایی و عملکرد بسیار خوب این خودرو و همچنین گارانتی ۵ ساله‌اش، تحت تاثیر آن قرار گرفته‌اند. این خودرو در صدر لیست بهترین خودروهای شاسی‌بلند ۷ نفره­ قرار دارد. شرکت کیا در بهبود طراحی و کیفیت داخل این خودرو نسبت به مدل قبلی، تلاش‌های زیادی کرده است. اما بیشترین ضعف را هم در همین نقطه می‌توان دید که کیفیتش نسبت به قیمت این خودرو، کمی پایین­تر می‌باشد. البته خبر خوب برای دوستداران سورنتو این است که جدیدترین مدل این خودرو به طور کلی پیشرفت بسیار خوبی داشته است. 
کیا سورنتو,2013 فول شرکتی

نقد و بررسی فضای داخلی

در درون این خودرو، شاهد یک شیفتر جدید، کنترل‌های HVAC و یک صفحه نمایش ۸ اینچی هستیم. نشانگرها، ظاهری جدید دارند و یک صفحه الکترونیکی نیز برای نمایش سرعت قرار داده شده است. داخل این خودرو برای راننده خوب است اما برخی می‌گویند که افراد قد بلند در عقب خودرو فضای جلوی پای خوبی ندارند. همچنین آنها بر این باورند که دو صندلی ردیف آخر این خودرو، فقط برای کودکان مناسب است. اما وقتی صندلی‌های عقب را بخوابانید، صندوق این خودرو بسیار جادار می‌شود. اصلاح این خودرو باعث شده که داخل آن به طور کلی از نزدیکترین رقیبش یعنی هیوندا سانتافه جادار­تر باشد. خود کابین خوب طراحی شده است، اما برخی کارشناسان معتقدند که از مواد با کیفیت خوب در مقایسه با رقبایش، استفاده نشده است.
کیا سورنتو,2013 فول شرکتی

نقد و بررسی بیرون خودرو

سورنتوی جدید دارای سپرها و چراغ های جلو و عقب جدید و همچنین یک جلو پنجره کوچک­تر می‌باشد ولی اجزای بدنه و شیشه‌ها نسبت به مدل قبلی تغییری نکرده‌اند.
کیا سورنتو,2013 فول شرکتی

نقد و بررسی رانندگی خودرو

همانطور که انتظار می­رود، سورنتو خودرویی نیست که بتوان با آن در جاده‌های پیچ در پیچ رانندگی کرد. با این حال کارشناسان بیان داشته‌اند که رانندگی با این خودرو به دلیل وجود بسیاری از امکانات، راحت است و به خوبی کنترل می­شود. دو محوره بودن این خودرو باعث شده در مسیرهای ناهموار بهتر عمل کند. برخی منتقدان هم بر این باورند که سیستم تعلیق این خودرو در مسیرهای سفت، بخصوص در پستی و بلندی‌ها کمی خشک عمل می‌کند. ولی در جاده‌های هموار، چرخ‌ها بخاطر داشتن رینگ آلیاژی و کوچک، بسیار نرم و راحت است. خودرو سورنتو در مسیرهای سفت قابلیت تغییر مسیر را دارد. اما قطعا نمی‌توان از آن بعنوان یک خودرو مخصوص زمین‌های ناهموار و سفت یاد کرد. البته این موضوعی است که برای خریداران خیلی مهم نیست. 
کیا سورنتو,2013 فول شرکتی

نقد و بررسی موتور

مدل‌های ۲۰۱۳ کیا سورنتو دارای موتور ۳۳۰۰ سی­سی می‌باشند و ۲۷۶ اسب بخار قدرت تولید می‌کنند که نشان می‌دهد، سورنتو خودروی پرقدرتی است و شتاب صفر تا صد را در ۸.۲ ثانیه طی می‌کند. اما بعد از ممنوعیت ورود خودروهای حجم موتور بالای ۲۵۰۰، مدل‌های ۲۰۱۴ آن با حجم موتور ۲۴۰۰ سی‌سی وارد ایران شد که ۴ سیلندر خطی بوده و از سیستم تزریق مستقیم، برای بهره‌وری بالا استفاده می‌گردد. قدرت موتور ۱۸۲ اسب بخار با گشتاور  ۱۷۸ پوند بر فوت است. منتقدان معتقدند که گیربکس اتوماتیک ۶ دنده این اتومبیل، به نرمی و با اطمینان کامل دنده‌ها را تعویض می­کند و هیچ گونه صدای اضافی ندارد.
کیا سورنتو,2013 فول شرکتی

نقد و بررسی ايمنی

همه خودروهای سورنتو از سال ۲۰۱۲ به بعد دو محوره بوده که برای کسانی که دست فرمان خوبی ندارند، اطمینان بیشتری را به همراه دارد. این خودرو در تست تصادف Euro NCAP نمره پنج ستاره را کسب کرد. همچنین در قسمت جای گذاری صندلی کودک دارای Isofix است. سطح امکانات استاندارد ایمنی این خودرو بالاست. شش کیسه هوا، پشت سری متحرک برای صندلی‌های جلو که آسیب ناشی از ضربات از پشت سر را به حداقل می­رساند و سیستم الکترونیکی کنترل پایداری حتی در مدل‌های پایه این خودرو وجود دارند. 
کیا سورنتو,2013 فول شرکتی

نقد و بررسی ارزش خرید

خودروی سورنتو قیمتی رقابتی دارد. هنگامی که این خودرو را با برند­های سرشناسی از قبیل هیوندا و با در نظر گرفتن فاکتورهایی از قبیل گارانتی ۵ سال و داشتن ۷ صندلی مقایسه می‌کنید، متوجه خواهید شد که چرا کارشناسان نمی‌توانند در مورد قیمت بهترین خودروهای هم تراز سورنتو راحت قضاوت کنند.
کیا سورنتو,2013 فول شرکتی

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو