بررسی تخصصی سورنتو 2011,فول وارداتی

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی کیا سورنتو,2011 فول وارداتی

ظرفيت تعداد سرنشین: ۷
(لیتر) مصرف سوخت: ۱۳.۱  
موتور: ۳۴۷۰
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۲۰۰
صفر تا صد (ثانیه): ۸.۵
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۶۸.۱

معرفی خودرو

خودروی سورنتو در عین حال که دارای قیمتی بسیار مناسب می‌باشد، از امکانات زیادی هم بهره می‌برد. این خودرو در یک خانواده‌ی خودرویی با تنوع بسیار زیاد قرار داشته و برای رانندگی بسیار لذتبخش است. خودرو مورد تست کارشناس، دارای موتور پرقدرتی می‌باشد، یک موتور ۳۵۰۰ سی سی V۶ که به راحتی در جاده جولان داده و قدرت بسیار زیادی دارد. 
کیا سورنتو,2011 فول وارداتی

نقد و بررسی فضای داخلی

داخل خودروی سورنتو به ویژه در مقایسه با قیمت این خودرو، بسیار جذاب است. این خودرو دارای تودوزی‌های طرح چوب به رنگ زغالی است که با ظرافتی خاص و با صرف کمترین میزان فضا در اتاق جاسازی شده‌اند. حتی با اینکه مقداری هم پلاستیک مشکی در اتاق آن استفاده شده است، اما باز هم سطح بالا به نظر می‌آید. پنل کلید‌ها و کنترل‌های وسطی خودرو، دارای دسترسی بسیار راحتی است و کل سیستم آن به راحتی قابل استفاده می‌باشد. سیستم UVO کیا که در این خودرو به کار رفته، باعث می‌شود که حتی ابزارهایی با تکنولوژی‌های بسیار ضعیف هم بتوانند کار کنند. این سیستم به شما اجازه می‌دهد که از صدای خود برای کنترل همه چیز در خودرو استفاده کنید، که البته به کودکان این اجازه را نمی‌دهد. با استفاده از این سیستم می‌تواند به راحتی گوشی موبایل خود را به خودرو وصل کنید و بدون استفاده از دست، با تلفن صحبت کنید و یا موزیک را کم و زیاد کنید. صندلی‌های این خودرو نیز بسیار راحت هستند، صندلی‌های قابل تنظیم ردیف دوم دارای  فضایی در بین خود هستند که می‌توان یک کودک خردسال را با صندلی مخصوصش در آن جای داد. البته اگر صندلی مخصوص کودک را در ردیف سوم هم بگذارید، فضای جلوی پای او به اندازه کافی خواهد بود، اگرچه این موضوع برای افراد بزرگسال صادق نیست. تعدادی هم فضای اضافی برای گذاشتن اشیائی از قبیل تلفن همراه، خوراکی، اسباب بازی و ... در زیر پنل وسط خودرو طراحی شده است. همچنین در این خودرو برای صندلی‌های ردیف دوم، توری پشت صندلی، جا پول خردی کنار درب‌ها قرار دارد. علاوه بر اینها، تعداد ۵ عدد جا لیوانی و ۴ عدد جای بطری هم در درون درب‌های این خودرو جایگذاری شده است یعنی به راحتی می‌توانید در این خودرو چای بنوشید!
کیا سورنتو,2011 فول وارداتی

نقد و بررسی بیرون خودرو

در قسمت عقب یک اسپویلر وجود دارد که به این خودرو چهره‌ای اسپرت بخشیده است. درب‌های این خودرو با ریموت باز و بسته می‌شود که این گزینه نسبت به باز و بست درب با کلید، بسیار بهتر و راحت‌تر است. زمانی که درب‌ها قفل نباشند، حتی کوچکترین کودک هم قادرخواهد بود تا آن درب ها را باز کند (البته اگر قدشان به دستگیره برسد). کودکان کم سن و سال برای بالا رفتن از رکاب خودرو و سوار شدن به آن نیازمند کمک بزرگترها هستند. در قسمت زیرین صندوق به دلیل اینکه جعبه کمک‌های اولیه و لاستیک زاپاس بیشتر فضای آن را می‌گیرد، فقط می‌توان اجسام کوچک را جا داد. از طرف دیگر بر اساس اینکه چه تعداد از ردیف‌های صندلی‌ها در حال استفاده هستند، فضای صندوق می‌تواند از کم تا زیاد متغیر باشد. ردیف سوم انتخابی به نسبت ۵۰-۵۰ و ردیف دوم آن نیز ۶۰-۴۰ تا می‌شوند و این باعث افزایش فضا در صندوق خودرو می‌شود. در زمانی که ردیف سوم مورد استفاده قرار گیرد، فضای صندوق به ۲۵۶ لیتر می‌رسد که تقریبا غیرقابل استفاده می‌شود. البته هنگامی که ردیف سوم را بخوابانید، فصای صندوق حدود ۱۰۴۷ لیتر و وقتی که ردیف دوم هم خوابیده باشد، این فضا برابر با ۲۰۵۲ لیتر خواهد شد. 
کیا سورنتو,2011 فول وارداتی

نقد و بررسی ايمنی

خودروی سورنتو توانست از موسسه IIHS نمره TSP یعنی دومین نمره برتر در ایمنی خودرو را دریافت کند. این بدان معنی است که این خودرو در تست تصادف از جلو، کنار، عقب و استحکام سقف موفق شد نمره "خوب" را بدست آورد. البته خودروی سورنتو هنوز مورد تست اوورلپ جلو قرار نگرفته است. همچنین این خودرو از موسسه NHTSA نیز نمره کلی ۴ ستاره را دریافت کرد. سورنتو در تست تصادف روبرو و چپ کردن این موسسه نمره ۴ از ۵ و در قسمت تصادف از کنار نیز نمره ۵ از ۵ ستاره ممکن را کسب کرد. همچنین در ردیف دوم این خودرو، دو ست قلاب کمربند وجود دارد که از بین پشتی و کفی صندلی قابل دسترس هستند. همچنین در میانه پایینی از قسمت پشتی صندلی‌های ردیف دوم نیز قلاب کمربند وجود دارد اما در ردیف سوم انتخابی صندلی‌ها، این گونه قلاب‌ها وجود ندارد. خودروی سورنتو به صورت استاندارد دیفرانسیل جلو بوده (در دنیا) و دارای ترمز ضد قفل چهار چرخ به همراه ترمز کمکی، بالشت پست سری متحرک، کنترل حرکت در سربالایی، سیستم حفظ پایداری الکترونیک و کشش سطحی، دوربین پشت و تعدادی سنسور پارک و ۶ عدد کیسه هوا شامل کیسه هوای کنار پنجره برای ردیف اول و دوم می‌باشد. البته کیسه هوای کنار پنجره برای ردیف سوم انتخابی می‌باشد. 
کیا سورنتو,2011 فول وارداتی

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو

همراه مکانیک مجموعه ای بینظیر از نقد و بررسی انواع خودروهای موجود در ایران را فراهم نموده است. با انتخاب نوع خودرو قادر هستید به محـتوای نقد و بررسی تخـصصی خودروها، قیمت کارشـناسی شده خـودروها، گالری تصاویر، مشخصات فنی و نظرات کابران در مورد هر خودرو دسترسی داشته باشید