بررسی تخصصی سورنتو 2008,فول شرکتی

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی کیا سورنتو,2008 فول شرکتی

ظرفيت تعداد سرنشین: ۵
(لیتر) مصرف سوخت: ۱۵.۷  
موتور: ۳۳۴۲
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۱۹۲
صفر تا صد (ثانیه): ۹.۲
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۷۹.۹

معرفی خودرو

خودروی سورنتو اولین شاسی‌بلند متوسط شرکت کیا می‌باشد. این خودرو که کمتر از ۴۶۳ سانتیمتر طول دارد یک شاسی‌بلند کامپکت محسوب می‌شود که ابعاد داخل آن در مقایسه با شاسی‌بلند‌های متوسطی از قبیل نیسان مورانو، هیوندای سانتافه و تویوتا پرادو کوچکتر است. شرکت کیا در سال ۲۰۰۷، این خودرو را هم از لحاظ فنی و هم ظاهری باز طراحی کرد و موتور این خودرو را تا ۳۸۰۰ سی‌سی افزایش داد. این موتور بر روی مدل‌های EX هنوز موجود است اما مدل‌های LX آن فقط دارای موتور V۶ ۳۳۰۰ سی‌سی می‌باشند. در کشور ما، مدل دو دیفرانسیل با حجم موتور ۳۳۵۰ سی‌سی موجود می‌باشد. 
کیا سورنتو,2008 فول شرکتی

نقد و بررسی فضای داخلی

داشبورد خودروی سورنتو در قسمت‌های صوتی و دریچه‌های هوا و همچنین کیلومترشمارها تغییر داشته است. مدل LX این خودرو دارای سیستم برقی به صورت استاندارد، باز و بست درب با دزدگیر و سیستم صوتی ۱۰ باند است. بسته EX Luxury، شامل دریچه هوای دو جهته اتوماتیک و روکش چرمی و همچنین مونروف می‌باشد. صندلی‌های عقب این خودرو به نسبت ۴۰ به ۶۰ تا می‌شوند و فضای صندوق آن تا حدود ۸۸۰ لیتر می‌رسد که البته این فضا به میزان قابل توجهی کمتر از فضای موجود در هیوندای سانتافه و نیسان مورانو است. هر دو رقیب خودروی سورنتو به صورت سفارشی دارای ردیف سوم صندلی هم هستند که سورنتو این امکان را ندارد.
کیا سورنتو,2008 فول شرکتی

نقد و بررسی بیرون خودرو

بیرون خودروی سورنتو شباهت بسیار زیادی به شاسی‌بلند کوچکترش، یعنی اسپورتیج دارد. در این دو خودرو، ویژگی‌هایی مانند جلوپنجره چند تکه، ورودی هوای باریک و چراغ جلوهای بزرگتر با قاب‌های نارنجی مشترک است. هر دو مدل LX و EX دارای رینگ چرخ ۱۶ اینچ بوده ولی برای آنها رینگ ۱۷ اینچ نیز موجود است. همچنین مدل  EX سورنتو دارای چراغ مه‌شکن می‌باشد.
کیا سورنتو,2008 فول شرکتی

نقد و بررسی موتور

موتور ۳۸۰۰ سی‌سی V۶ کیا سورنتو قدرتی برابر ۲۶۲ اسب بخار و ۲۶۰ واحد گشتاور را تولید می‌کند. موتور ۳۳۰۰ سی‌سی آن نیز ۲۴۲ اسب بخار قدرت و ۲۲۸ واحد گشتاور دارد. مدل LX ۲۰۰۸ تنها موتور ۳۳۰۰ را دارد. خودروی سورنتو در دو نوع دیفرانسیل عقب(در دنیا) و مدل دو دیفرانسیل (در ایران) موجود است. هنگامی که بسته EX Luxury بر روی این خودرو نصب باشد، خودرو دارای سیستم Torque-on-Demand کیا خواهد بود. این سیستم شبیه سیستم AWD، اگر لغزش چرخ‌ها را شناسایی کند آنگاه نیرو را به صورت اتوماتیک منتقل خواهد نمود.  همچنین در این خودرو از گیربکس پنج دنده دستی استفاده نشده و بجای آن گیربکس پنج دنده اتوماتیک به کار رفته است که تعویض دنده را به خوبی انجام می‌دهد. 
کیا سورنتو,2008 فول شرکتی

نقد و بررسی ايمنی

خودروی سورنتو از موسسه IIHS بالاترین نمره ممکن یعنی خوب را در بخش تصادف از جلوکسب کرد، و در قسمت تصادف کناری، کمترین نمره ممکن یعنی ضعیف را گرفت. سورنتو کیسه هوای ضربات کناری ندارد که امروزه یکی از امکانات ایمنی رایج است. در این خودرو، ترمز ضد قفل چهار چرخ و بالشت پشت سری متحرک به صورت استاندارد موجود است. همچنین در هر دو ردیف خودرو، کیسه هوای پرده‌ای وجود دارد و وجود کیسه هوای جلوی پای راننده در زیر فرمان باعث می‌شود که در هنگام تصادف از روبرو، راننده از زیر کمربند ایمنی سر نخورد.
کیا سورنتو,2008 فول شرکتی

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو

همراه مکانیک مجموعه ای بینظیر از نقد و بررسی انواع خودروهای موجود در ایران را فراهم نموده است. با انتخاب نوع خودرو قادر هستید به محـتوای نقد و بررسی تخـصصی خودروها، قیمت کارشـناسی شده خـودروها، گالری تصاویر، مشخصات فنی و نظرات کابران در مورد هر خودرو دسترسی داشته باشید