بررسی تخصصی سورن 1388,معمولی

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی ایران خودرو سورن,1388 معمولی

ظرفيت تعداد سرنشین: ۵
(لیتر) مصرف سوخت: ۱۲.۴  
موتور: ۱۷۶۱
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۱۸۵
صفر تا صد (ثانیه): ۱۴.۵
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۷۰

معرفی خودرو

سمند سورن در بهمن ماه سال ۱۳۸۵ برای اولین بار در کشور رونمایی شد. این محصول ایران خودرو با نام تجاری سورن با هدف ارائه سطح بالاتری نسبت به سمند معمولی وارد بازار شد. این خودرو در ابتدا با تغییر در شکل ظاهری درون و بیرون اتومبیل و همچنین اضافه کردن برخی امکانات ایمنی مانند کیسه هوا برای راننده و بدون تغییر قابل توجه در موتور خودرو وارد بازار شد. در ادامه بهبود سطح کیفی این خودرو سورن ELX در سال ۸۸ طراحی شد. تغییرات این مدل در نمای ظاهری چندان زیاد نبوده و فقط جلو پنجره خودو تغییر کرده اما در نمای داخلی تغییرات زیادی صورت پذیرفته است. داشبورد جلو و کنسول میانی از جمله تغییرات اساسی داخلی این خودرو هستند. در مدل‌های جدیدتر این خودرو که با نام سورن ELX-EF۷ و ELX جدید ارائه شدند از موتور EF۷ ملی با حجم ۱۶۴۵ سی‌سی استفاده شده است. در برخی از این مدل‌ها نیز دو عدد کیسه هوا برای سرنشینان جلو در نظر گرفته شده است. در مجموع می‌توان گفت که خودروی سورن برای جلب رضایت بیشتر مشتری و نزدیک شدن به طراحی روز دنیا تغییرات زیادی را نسبت به سمند معمولی تجربه کرده است و از شواهد امر پیداست که در این راه نسبتاً موفق بوده است.
ایران خودرو سورن,1388 معمولی

نقد و بررسی فضای داخلی

مهم ترین تفاوت ایجاد شده در سورن نسبت به مدل‌های قبلی سمند در طراحی داخلی به خصوص در مدل‌های جدید تر سورن است. مدل اولیه سمند سورن با همان مدل داشبورد سمند معمولی و LX روانه بازار شد اما خیلی زود با تولید سورن ELX نمای داخلی آن تغییر زیادی کرد. مدل داشبورد امروزی‌تر با جانمایی متفاوت و به روز تر نسبت به مدل‌های قبلی و همچنین کنسول میانی با طراحی دقیق‌تر از تغییرات اساسی این مدل است. فرمان تلسکوپی و کلید بالابر برقی در جانمایی جدید شیشه ها از دیگر تغییراتی است که در سورن ELX ایجاد شده اند. روکش چرمی صندلی‌ها و همچنین تنظیم برقی حالت صندلی نیز در این خودرو در نظر گرفته شده است. از امکانات ویژه‌ای که برای سورن ELX-Ef۷ در نظر گرفتند سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک در این خودرو است که رفاه و آسایش بیشتری را برای سرنشینان آن فراهم می آورد.
ایران خودرو سورن,1388 معمولی

نقد و بررسی بیرون خودرو

در طراحی ظاهری این خودرو سعی شده تا ضعف‌های مدل قبلی بر طرف شود. چراغ­‌های جلو از آن حالت کلاسیک خارج شده و با باریک شدن آن ها در نزدیکی نمای جانبی و پهن‌تر شدن آن در کنار جلو پنجره جلوه ای امروزی‌تر به خودرو داده است. جلو پنجره کوچک و نه چندان زیبای آن جای خود را به جلو پنجره ای بزرگ­تر داده که صلابت و قدرت و زیبایی بیشتری به خودرو داده است. البته ظاهر این جلو پنجره در مدل­‌های جدیدتر ELX و ELX-EF۷ دوباره تغییر کرده و از حالت پنجره‌ه­ای به جلو پنج‌ه­ای با خطوط افقی تبدیل شده تا هم خوانی بیشتری با طراحی خودرو داشته باشد. در نمای عقب هم ظاهر چراغ عقب تغییر کرده است و به قولی مدل پله‌ای برای آن در نظر گرفته شده که نسبت به مدل‌های قبلی سمند نمای بهتری دارد اما باز هم خالی از اشکال نیست.
ایران خودرو سورن,1388 معمولی

نقد و بررسی رانندگی خودرو

سواری مدل‌های قبلی سمند هم به دلیل فرمان پذیری و کنترل خوب آن مناسب توصیف شده بود و با اضافه شدن امکانات و تجهیزات جدید و بهتر به سمند سورن برخی از مشکلات قبلی مانند خشک بودن خودرو در برخی مسیرها هم تا حدی برطرف شد.
ایران خودرو سورن,1388 معمولی

نقد و بررسی موتور

این خودرو در ابتدا با موتور ۴ سیلندر و ۸ سوپاپ با حجم حدودی ۱.۸ لیتری وارد بازار شد. قدرت این موتور ۱۰۰ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه و مصرف سوخت ترکیبی آن ۸.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. اما در مدل‌های جدید  ELX با موتور EF۷ تعداد سوپاپ ها ۱۶ عدد و توان خودرو نیز ۱۱۴ اسب بخار در ۶۵۰۰ دور در دقیقه شده است. این موتور با مصرف سوخت ۷.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف کمتری نیز نسبت به موتور قبلی خودرو دارد. شتاب ۰ تا ۱۰۰ اتومبیل با حدود ۲.۵ ثانیه بهبود با استفاده از موتور جدید در حدود ۱۲ ثانیه شده است. هر دو موتور از سیستم انتقال قدرت ۵ دنده دستی استفاده می کنند. البته گفتنی است که صحبت از تولید خودروی سورن با موتور توربوشارژ EF۷ با قدرت ۱۵۵ اسب بخار هم هست که هنوز به تولید انبوه نرسیده است و گمانه زنی‌ها نشان    می دهد که این خودرو به زودی وارد بازار می شود. 
ایران خودرو سورن,1388 معمولی

نقد و بررسی ايمنی

اضافه شدن کیسه هوا برای راننده در مدل های اولیه سورن و سرنشین جلو در مدل‌های جدیدتر، یکی از امکاناتی است که برای افزایش سطح ایمنی خودرو انجام شده است. این امکانات در کنار بدنه محکم و قرص خودرو در کنار ترمز ضد قفل ABS به همراه سیستم EBD و همچنین فرمان هیدرولیک می‌توانند ایمنی خودرو را تا حد زیادی‌بالا ببرند.  برخی مدل‌های سورن دارای استاندارد آلایندگی یورو ۳ و برخی مدل‌های جدیدتر دارای استاندارد یورو ۴ هستند.
ایران خودرو سورن,1388 معمولی

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو

همراه مکانیک مجموعه ای بینظیر از نقد و بررسی انواع خودروهای موجود در ایران را فراهم نموده است. با انتخاب نوع خودرو قادر هستید به محـتوای نقد و بررسی تخـصصی خودروها، قیمت کارشـناسی شده خـودروها، گالری تصاویر، مشخصات فنی و نظرات کابران در مورد هر خودرو دسترسی داشته باشید