بررسی تخصصی سمند معمولی 1392,SE

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی ایران خودرو سمند معمولی,1392 SE

ظرفيت تعداد سرنشین: ۵
(لیتر) مصرف سوخت: ۱۱  
موتور: ۱۷۶۱
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۱۸۵
صفر تا صد (ثانیه): ۱۱.۹
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۶۶

معرفی خودرو

طرح ساخت خودروی ملی از اوایل دهه ۷۰ در صنعت خودرو مطرح شده بود و در نهایت در سال ۱۳۸۱ با تولید سمند این طرح به مرحله اجرا رسید. سمند یعنی اسبی که رنگش مایل به زرد باشد! از سال ۱۳۸۱ که ایران خودرو سمند به عنوان اولین خودروی ملی و جانشینی برای خودروی پیکان راهی بازار کرده است، همواره در تلاش بوده تا با ارائه محصولات جدید و به روزتر سطح مشتریان خود را افزایش دهد. سمند که برای اولین بار در بازار عرضه شد بر روی پلتفرم پژو ۴۰۵ طراحی شده بود. جالب اینجاست که بیشتر طراحی این خودرو در کشور انگلستان و ژاپن صورت گرفته است. موتور این خودرو نیز ساخت شرکت پژو فرانسه بود که البته با طراحی و ساخت موتور ملی EF۷، سمند با این موتور نیز تولید شده است. در سال‌های بعد خودروهای سریر، سمند ال ایکس، سمند ای ال و سمند ال ایکس ۸۵ بر پایه محصول اصلی تولید شدند.
ایران خودرو سمند معمولی,1392 SE

نقد و بررسی فضای داخلی

فضای داخلی این خودرو با در نظر گرفتن خانواده ایرانی طراحی شده و از این رو بسیار جادار است. صندوق عقب آن نیز به همین ترتیب فضای کافی را داراست. صندلی‌های خودرو به خصوص در نمونه‌های اولیه چندان راحت نبودند، اما بر طبق گفته شرکت ایران خودرو این ایراد در مدل‌های سال ۸۳ برطرف شده است. فرمان و داشبورد این خودرو دارای دو رنگ مختلف هستند. در کنسول میانی خودرو چهار ردیف تنظیمات مختلف دیده می‌شود که برای تهویه مطبوع، ساعت، سیستم صوتی و دیگر تنظیمات مورد نیاز در نظر گرفته شده است. جانمایی دسته دنده خودرو خیلی مناسب طراحی نشده است و محل آن بسیار نزدیک به کنسول میانی است که باعث می‌شود تا در هنگام تعویض دنده برای راننده مشکل ایجاد شود.
ایران خودرو سمند معمولی,1392 SE

نقد و بررسی بیرون خودرو

شرکت فرست اتومیتو انگلستان خودرویی را بر روی پلت فرم پژو ۴۰۵ طراحی کرده بود که این طرح پس از پیشنهاد به شرکت ایران خودرو مورد استقبال قرار گرفت. این طرح با همکاری مهندسان این صنعت از کشورهای مختلف از جمله ایران و انگلستان وآلمان اصلاح و وارد ایران شد. نوع طراحی این خودرو بیشتر به خودروهای خانوادگی شبیه است و ظاهر آن چندان به خودرو های اسپرت شباهت ندارد. بدنه سمند نسبتا حجیم و بزرگ است. چراغ‌های جلو نسبتا ساده طراحی شده‌اند و این سادگی در طراحی جلو پنجره و سایر قسمت‌ها نیز به چشم می خورد. چراغ عقب خودرو به نظر می‌رسد در هماهنگی با انحنای پایین لوگوی سمند (طرح سر اسب) طراحی شده باشد. نوار پلاستیکی محافظ خودرو در تمامی اطراف خودرو، حتی بر روی سپر جلو و عقب نیز دیده می‌شود. لاستیکی با ضخامت بیشتر می‌توانست نمای بهتری را برای به وجود آورد. 
ایران خودرو سمند معمولی,1392 SE

نقد و بررسی رانندگی خودرو

سواری مدل‌های قبلی سمند هم به دلیل فرمان پذیری و کنترل خوب آن مناسب توصیف شده است و به دلیل فضای مناسب سرنشین در داخل خودرو احساس راحتی بیشتری به سرنشین منتقل می‌شود. البته صندلی‌های نه چندان راحت این خودرو باعث شده تا هنگام سواری با سمند، خودرو خشک به نظر بیاد. دید کم به خصوص در قسمت عقب به دلیل مشکلات طراحی خودرو نیز کمی راننده را با مشکل مواجه می‌کند و دیدش را کور می‌کند.
ایران خودرو سمند معمولی,1392 SE

نقد و بررسی موتور

این خودرو در ابتدا با موتور ۴ سیلندر و ۸ سوپاپ با حجم حدودی ۱.۸ لیتری وارد بازار شد. قدرت این موتور ۱۰۰ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه، گشتاور ۱۵۳ نیوتن‌متر در ۳۰۰۰ دور در دقیقه و مصرف سوخت ترکیبی آن ۸.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. اما اخیرا این خودرو با موتور EF۷ که حجم آن ۱.۷ لیتر، تعداد سوپاپ‌ها به ۱۶ عدد و توان خودرو نیز ۱۱۴ اسب بخار در ۶۵۰۰ دور در دقیقه است، ارائه می‌شود. این موتور با مصرف سوخت ۷.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف کمتری نیز نسبت به موتور قبلی خودرو دارد. شتاب ۰ تا ۱۰۰ اتومبیل با استفاده از موتور جدید در حدود ۱۲ ثانیه شده است. هر دو موتور از سیستم انتقال قدرت ۵ دنده دستی استفاده می‌کنند.
ایران خودرو سمند معمولی,1392 SE

نقد و بررسی ايمنی

ایمنی این خودرو در بدنه قرص و محکم آن است به طوری که در تصادفات احتمال آسیب دیدگی سرنشینان را می‌تواند تا حدی کاهش دهد، هر چند که این خودرو فاقد تجهیزاتی چون کیسه هوا و ترمز ABS است و باید این امکانات به صورت سفارشی بر روی خودرو نصب کرد. ترمز جلو خودرو از نوع دیسکی تهویه شونده و ترمز عقب از نوع کاسه ای می‌باشد و یکی از مشکلات این خودرو مربوط به همین سیستم ترمز بود که در برخی موارد کارایی لازم را ندارد. البته گفته می‌شود این مشکل نیز از سال ۱۳۸۳ به بعد توسط ایران خودرو بر طرف شده است. 
ایران خودرو سمند معمولی,1392 SE

نقد و بررسی ارزش خرید

سمند معمولی یا X۷ که با موتور معمولی تولید می‌شده است از سال ۱۳۸۷ به بعد از خط تولید ایران خودرو خارج شده است و قیمت مدل های‌کارکرده آن در حدود ۱۵ میلیون تومان می‌باشد که البته با توجه به شرایط خودرو می‌تواند بیشتر یا کمتر از این عدد هم باشد. اما سمند با موتور EF۷ همچنان هم تولید می‌شود.
ایران خودرو سمند معمولی,1392 SE

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو

همراه مکانیک مجموعه ای بینظیر از نقد و بررسی انواع خودروهای موجود در ایران را فراهم نموده است. با انتخاب نوع خودرو قادر هستید به محـتوای نقد و بررسی تخـصصی خودروها، قیمت کارشـناسی شده خـودروها، گالری تصاویر، مشخصات فنی و نظرات کابران در مورد هر خودرو دسترسی داشته باشید