بررسی تخصصی Roa G2 1390,-

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی ایران خودرو Roa G2,1390 -

ظرفيت تعداد سرنشین: ۵
(لیتر) مصرف سوخت: ۱۱.۵  
موتور: ۱۶۹۶
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۱۸۷
صفر تا صد (ثانیه): ۱۲.۷
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۵۲

معرفی خودرو

پژو ROA G۲ که با نام ROA سال نیز شناخته می‌شود بهبودیافته پژو ROA است که برخی نقیصه‌های آن نظیر مصرف سوخت بالا، سیستم انتقال، لرزش، سروصدا و ... برطرف شده است. علاوه بر این تغییراتی در ظاهر خودرو به وجود آمده است که تا حد زیادی G۲ را شبیه ۴۰۵ می‌نماید. با وجود همه این تغییرات، نمی‌توان G۲ را یک خودروی جدید نامید موضوعی که ایران‌خودرو، بر آن اصرار دارند. تولید ROA در سال ۸۸ متوقف و ROA G۲ روانه بازار شده که تولید آن تا سال ۹۰ ادامه یافته است. 

ایران خودرو Roa G2,1390 -

نقد و بررسی فضای داخلی

کابین خودرو نیز همانند ظاهر آن شباهت زیادی به ۴۰۵ دارد. فرمان خودرو  دوپره بوده و در کنار آن کنسول مرکزی قرار دارد که بسیار ساده و خسته‌کننده به نظر می‌رسد. در طراحی داشبورد از پلاستیک سفت و خشک استفاده شده است که فاقد کیفیت لازم است. اتاق خودرو بزرگ و جادار بوده و این امر یکی از مزیت‌های نسبی ROA G۲ به شمار می‌آید. این خودرو دارای حتی امکانات اولیه نیز نیست و از این جهت ایران‌خودرو بسیار ضعیف عمل نموده است. 

ایران خودرو Roa G2,1390 -

نقد و بررسی بیرون خودرو

ظاهر خودرو بسیار شبیه ۴۰۵ بوده و تشخیص این دو از هم، امری دشوار است که تنها از عهده خریداران حرفه‌ای برمی‌آید. جلوپنجره خودرو بسیار ساده طراحی شده و از دو خط موازی تشکیل شده است که در میان آن لوگوی پژو قرار گرفته است. چراغ‌های جلو همانند چراغ‌های ۴۰۵ طراحی شده و در طرفین جلوپنجره تعبیه شده‌اند. کاپوت بسیار هموار و صیقلی! طراحی شده است و فاقد جذابیت‌های لازم است. در نمای جانبی خطی از چراغ‌های عقب شروع، تا چراغ‌های جلو ادامه داشته و امتداد آن نیز بر روی کاپوت دیده می‌شود. طراحی صندوق عقب و چراغ‌های عقب تا حدودی نمای عقب را شبیه یک قوطی کبریت کرده‌اند. 

ایران خودرو Roa G2,1390 -

نقد و بررسی موتور

موتور ROA G۲ نسبت به موتور ROA ساده دارای حجم بیشتری بوده و برابر با ۱۶۹۶ سی‌سی است. موتور خودور قادر به تولید ۸۸ اسب بخار توان در ۵۰۰۰ دور در دقیقه و ۱۳۵ نیوتن متر گشتاور در ۳۰۰۰ دور در دقیقه است. انتقال قدرت از طریق یک گیربکس ۵ دنده دستی صورت می‌پذیرد. شتاب صفر تا ۱۰۰ خودرو ۱۲.۷ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۱۸۷ کیلومتر بر ساعت است. مصرف سوخت خودرو در شهر و جاده به ترتیب ۱۱.۵ و ۶.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. 

ایران خودرو Roa G2,1390 -

نقد و بررسی ايمنی

به جز کمربندهای ایمنی، نمی‌توان امکانات ایمنی دیگری برای این خودرو متصور شد. هر چند بدنه خودرو تا حدودی محکم است ولی به دلیل نبود امکانات ایمنی، عملا باید این خودرو را، خودرویی ناایمن دانست؛ لذا اگر قصد خرید این خودرو را دارید و یا صاحب یکی از این پژوها هستید نهایت دقت و احتیاط را داشته باشید. 

ایران خودرو Roa G2,1390 -

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو