بررسی تخصصی RD 1382,RDI

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی ایران خودرو RD,1382 RDI

ظرفيت تعداد سرنشین: ۵
(لیتر) مصرف سوخت: ۱۳  
موتور: ۱۶۰۰
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۱۷۵
صفر تا صد (ثانیه): ۱۵
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۶۰

معرفی خودرو

پژو RD برای اولین با در سال ۷۸ تولید شد ولیکن به دلیل برخی مشکلات بالاخص نبود کولر، فرمان هیدرولیک و سیستم انژکتوری با استقبال خوبی مواجه نشد؛ به همین دلیل ایران‌خودرو به صرافت بهبود این خودرو افتاد تا اینکه با ایجاد تغییراتی خودرو پژو RDi در سال ۱۳۸۲ روانه بازار شده و تولید آن تا سال ۱۳۸۵ ادامه پیدا کرد. مدل ۱۳۸۵ این خودرو در محدوده قیمت ۸ میلیون تومان قرار داشته و در صورت برخورداری از سلامت فنی می‌تواند صرفا برای جابجایی در مسافات کوتاه استفاده شود.

ایران خودرو RD,1382 RDI

نقد و بررسی فضای داخلی

این خودرو دارای کابینی ساده، خسته‌کننده و ملال‌آور بوده و قطع به یقین تحمل طولانی‌مدت آن امری طاقت‌فرسا خواهد بود. فرمان خودرو به صورت دوپره بوده و حالت زمختی دارد. در طراحی داشبورد از پلاستیک سخت استفاده شده است که دارای کیفیت پایینی بوده و سروصدای آن امری قابل انتظار است. صندلی‌های خودرو تا حدودی راحت هستند ولیکن نسبت به استانداردها البته نه استاندارهای جهانی بلکه داخلی فاصله قابل تاملی دارند. شاید یکی از مزیت‌های این خودرو را اتاق بزرگ و جادار آن است که در ردیف جلو و عقب فضای مناسبی را برای سرنشینان فراهم می‌آورد. 

ایران خودرو RD,1382 RDI

نقد و بررسی بیرون خودرو

از یک خودروی ایرانی تولید دهه ۸۰ نباید انتظار ظاهری اغواکننده و هیجان‌انگیز داشته باشیم. در نمای روبرو با چراغ‌هایی تقریبا مستطیل‌شکل مواجه هستیم که در طرفین جلوپنجره‌ای که صرفا شامل دو خط موازی است؛ تعبیه شده‌اند. بر روی کاپوت خودرو هیچ‌گونه برجستگی دیده نشده و دارای سطحی هموار و صاف است. در نمای جانبی خطی نه برجسته بلکه به حالت فرورفتگی از چراغ‌های عقب شروع شده و تا جلوپنجره ادامه دارد. استفاده از پنل پلاستیکی مشکی‌رنگ روی درب که شاید خاصیت ضربه‌گیری! نیز داشته باشد از دیگر المان‌های نمای جانبی است. در نمای عقب با چراغ‌های مستطیل‌شکل و صندوقی ساده مواجه هستیم که هیچگونه جذابیت بصری ندارد. طول، عرض و ارتفاع این خودرو به ترتیب ۴۴۰.۸، ۱۶۹.۴ و ۱۴۱۰ میلی‌متر است. 

ایران خودرو RD,1382 RDI

نقد و بررسی موتور

این خودرو مجهز به موتو ۱۶۰۰ سی‌سی بنزین‌سوز انژکتوری است که قادر به تولید ۶۶ اسب بخار توان در ۵۰۰۰ دور در دقیقه و ۱۱۰ نیوتن متر گشتاور در ۳۷۵۰ دور در دقیقه است. انتقال توان از طریق گیربکس دستی صورت می‌پذیرد. حداکثر سرعت خودرو ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت و شتاب صفر تا ۱۰۰ خودرو ۱۵ ثانیه است. مصرف سوخت خودرو در جاده، شهر و حالت ترکیبی به ترتیب ۸، ۱۳ و ۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. شایان ذکر است استاندارد آلایندگی خودرو یورو ۴ است. 

ایران خودرو RD,1382 RDI

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو