بررسی تخصصی RD 1380,معمولی

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی ایران خودرو RD,1380 معمولی

ظرفيت تعداد سرنشین: ۵
(لیتر) مصرف سوخت: ۱۱.۵  
موتور: ۱۵۹۸
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۱۷۵
صفر تا صد (ثانیه): ۱۵
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۶۰.۰

معرفی خودرو

پژو آر- دی ،  خودرویی است که در اصل،  شکل ظاهری بدنه و تقویت پوسته آن مطابق پژو ۴۰۵ است و عمده قطعات نیروی محرکه آن مطابق پیکان ۱۶۰۰ و تزئینات آن عمدتا” مطابق پژو RD مدل D۷۳  سال ۱۹۹۲ می باشد .  در واقع پژو RD مدل ارزان تر شده  پژو ۴۰۵  است  و تنها مدل دیفرانسیل عقب ساخته شده  ۴۰۵ می باشد. 
همچنین نام این این خودرو براساس دو حرف نام لاتین دیفرانسیل عقب ( Rear wheel drive ) دوحرف RD ا نتخاب و در کنار نام پژو قرا ر گرفت و به این ترتیب خودرویی با نام پژو RD نام گذاری شد .

ایران خودرو RD,1380 معمولی

نقد و بررسی فضای داخلی

این خودرو دارای کابینی ساده، خسته‌کننده و ملال‌آور بوده و قطع به یقین تحمل طولانی‌مدت آن امری طاقت‌فرسا خواهد بود. فرمان خودرو به صورت دوپره بوده و حالت زمختی دارد. در طراحی داشبورد از پلاستیک سخت استفاده شده است که دارای کیفیت پایینی بوده و سروصدای آن امری قابل انتظار است. صندلی‌های خودرو تا حدودی راحت هستند ولیکن نسبت به استانداردها البته نه استاندارهای جهانی بلکه داخلی فاصله قابل تاملی دارند. شاید یکی از مزیت‌های این خودرو را اتاق بزرگ و جادار آن است که در ردیف جلو و عقب فضای مناسبی را برای سرنشینان فراهم می‌آورد. 

ایران خودرو RD,1380 معمولی

نقد و بررسی بیرون خودرو

از یک خودروی ایرانی تولید دهه ۸۰ نباید انتظار ظاهری اغواکننده و هیجان‌انگیز داشته باشیم. در نمای روبرو با چراغ‌هایی تقریبا مستطیل‌ شکل مواجه هستیم که در طرفین جلوپنجره‌ای که صرفا شامل دو خط موازی است؛ تعبیه شده‌اند. بر روی کاپوت خودرو هیچ‌گونه برجستگی دیده نشده و دارای سطحی هموار و صاف است. در نمای جانبی خطی نه برجسته بلکه به حالت فرورفتگی از چراغ‌های عقب شروع شده و تا جلوپنجره ادامه دارد. استفاده از پنل پلاستیکی مشکی‌رنگ روی درب که شاید خاصیت ضربه‌گیری! نیز داشته باشد از دیگر المان‌های نمای جانبی است. در نمای عقب با چراغ‌های مستطیل‌شکل و صندوقی ساده مواجه هستیم که هیچگونه جذابیت بصری ندارد. طول، عرض و ارتفاع این خودرو به ترتیب ۴۴۰.۸، ۱۶۹.۴ و ۱۴۱۰ میلی‌متر است. 

ایران خودرو RD,1380 معمولی

نقد و بررسی موتور

این خودرو مجهز به موتو ۱۶۰۰ سی‌سی بنزین‌سوز  است که قادر به تولید ۶۶ اسب بخار توان در ۵۰۰۰ دور در دقیقه و ۱۱۰ نیوتن متر گشتاور در ۳۷۵۰ دور در دقیقه است. انتقال توان از طریق گیربکس دستی صورت می‌پذیرد. حداکثر سرعت خودرو ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت و شتاب صفر تا ۱۰۰ خودرو ۱۵ ثانیه است. مصرف سوخت خودرو در جاده، شهر و حالت ترکیبی به ترتیب ۸، ۱۳ و ۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. شایان ذکر است استاندارد آلایندگی خودرو یورو ۳ است. 

ایران خودرو RD,1380 معمولی

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو

همراه مکانیک مجموعه ای بینظیر از نقد و بررسی انواع خودروهای موجود در ایران را فراهم نموده است. با انتخاب نوع خودرو قادر هستید به محـتوای نقد و بررسی تخـصصی خودروها، قیمت کارشـناسی شده خـودروها، گالری تصاویر، مشخصات فنی و نظرات کابران در مورد هر خودرو دسترسی داشته باشید