بررسی تخصصی پیکان وانت 1390,دنده ای

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی ایران خودرو پیکان وانت,1390 دنده ای

ظرفيت تعداد سرنشین: ۲
(لیتر) مصرف سوخت: ۱۴  
موتور: ۱۵۹۸
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۱۶۰
صفر تا صد (ثانیه): ۱۴
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۴۵

معرفی خودرو

وانت پیکان یا به اسم جدید وانت باردو درحقیقت همان وانت پیکان یا پیکان وانت دهه ۵۰ خورشیدی است که با تغییراتی روی قوای محرکه برای کاهش مصرف و آلودگی روبرو شده است. نزدیک به نیم‌قرن این رخش ایرانی توسط ایران‌خودرو تولید و به بازار عرضه شده است ؛ پیکان وانت پس از سال‌ها همنشینی با ایرانیان، در سال ۱۳۹۳ به ایستگاه آخر رسید وجای خود را به وانت آریسان داد.


ایران خودرو پیکان وانت,1390 دنده ای

نقد و بررسی فضای داخلی

داخل کابین پیکان وانت بسیار ساده و خالی از هرگونه تشریفات و تکلف! است. همه چیز مکانیکی است و بارزترین آن نیز بالابر شیشه‌ها است که اگر شما نیز سوار پیکان وانت  شده باشد احتمالا با این بالابرها به مشکل برخورده‌اید. در طراحی داشبورد از پلاستیک سخت استفاده شده است که کیفیت بالایی نسبت به محصولاتی مثل آریسان و و وانت پراید ۱۵۱ دارد . کابین پیکان وانت  نسبت به پراید جادارتر است و قطع به یقین شما نیز دیده و یا شنیده‌اید که حتی ۷، ۸ نفر نیز داخل این خودرو جا شده‌اند. پیکان  وانت تقریبا فاقد هر گونه امکانات و تجهیزات رفاهی بوده و هدف از آن فقط حمل بار و اساسیه با حداکثر ۸۰۰ کیلوگرم است.

 ایران خودرو پیکان وانت,1390 دنده ای

نقد و بررسی بیرون خودرو

پیکان  وانت  یا وانت باردو در گذراین سال ها سال‌ها، تغییراتی هر چند اندک به خود دیده است و با وجود آنکه شاید به لحاظ ظاهری، در مقابل خودروهای روز حرفی برای گفتن نداشته باشد . در نمای روبرو جلوپنجره و چراغ‌های مستطیلی خودنمایی می‌کنند که نوار کرومی روکش مشکی  دورتادور آن را فرا گرفته است. سپر خودرو فلزی و به رنگ مشکی است که پف‌کرده و برجسته است. بر روی کاپوت خط نیز چند خط برجسته وجود دارد. در نمای جانبی یک خط افقی از چراغ عقب شروع و تا چراغ جلو ادامه می‌یابد و بقیه قسمت‌ها صاف و هموار است. نمای عقب نیز شبیه نمای جلو بوده، چراغ‌ها های ساده  و سپر عقب نیز دقیقا مثل سپر جلو به رنگ مشکی و از جنس  کروم مشکی  است.
ایران خودرو پیکان وانت,1390 دنده ای

نقد و بررسی رانندگی خودرو

فرمان بسیار سفت و عدم آپشن های ساده مثل شیشه بالا بر برقی و کولر از معایب همیشگی وانت پیکان هستند . کیفیت رانندگی با پیکان وانت بسیار پایین و اصلا لذت بخش نیست و تنها به لطف دید مناسب خودرو شما می توانید به تمام محیط خود تسلط داشته باشید . کم فرمانی شدید و ترمز گیری بد خودرو و عدم کنترل خودروبه دلیل بهره نبودن از فرمان هیدرولیک از مواردی هستندایران خودرو پیکان وانت,1390 دنده ای

نقد و بررسی موتور

پیکان وانت  مجهز به موتور ۱۵۹۸ سی‌سی، ۸ سوپاپه بوده که قادر به تولید ۴۸ اسب بخار توان و ۱۱۰ نیوتن‌متر گشتاور است. انتقال قدرت موتور به چرخ‌ها از طریق جعبه‌دنده ۴ سرعته دستی صورت می‌پذیرد. شتاب صفر تا ۱۰۰ خودرو ۱۴.۸ ثانیه و حداکثر سرعت آن نیز ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت است. مصرف سوخت خودرو شهر و جاده نیز تقریبا ۱۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.

ایران خودرو پیکان وانت,1390 دنده ای

نقد و بررسی ايمنی

پیکان وانت خودرویی که سال هاست در ایران تولید می شود از سال ۱۳۵۶ تا آخرین مدل این خودرو تا ۱۳۹۴ ساخت این وانت ارزان قیمت توسط ایران خودرو به طول انجامید. وانت پیکان هیچ گونه امکانات ایمنی نظیر کیسه هوا و ترمز ABS و  کولر ... نداشته و تنها امکانات ایمنی آن ترمز و کمربند است. بدنه و ستون‌های پیکان وانت محکم بوده و حداقل به زعم بسیاری از کارشناسان بدنه محکمتری نسبت به پراید داشته و از این حیث  کمی ایمن‌تر از پراید است.  

ایران خودرو پیکان وانت,1390 دنده ای

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو

همراه مکانیک مجموعه ای بینظیر از نقد و بررسی انواع خودروهای موجود در ایران را فراهم نموده است. با انتخاب نوع خودرو قادر هستید به محـتوای نقد و بررسی تخـصصی خودروها، قیمت کارشـناسی شده خـودروها، گالری تصاویر، مشخصات فنی و نظرات کابران در مورد هر خودرو دسترسی داشته باشید