بررسی تخصصی پیکان 1374,دنده ای

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی ایران خودرو پیکان,1374 دنده ای

ظرفيت تعداد سرنشین: ۵
(لیتر) مصرف سوخت: ۹.۱  
موتور: ۱۵۹۸
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۱۴۰
صفر تا صد (ثانیه): ۱۴.۸
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۴۵

معرفی خودرو

پیکان جوانان، قرمز گوجه‌ای، نوستالژی نسل پیشین که برخی از آن‌ها هنوز که هنوز هست پیکان را بهترین خودرویی می‌دانند که تا پا به عرصه خاکی نهاده است! نزدیک به نیم‌قرن این رخش ایرانی توسط ایران‌خودرو تولید و به بازار عرضه شد؛ خودرویی که یادآور خاطرات تلخ و شیرینی در تاریخ ایران است. پیکان پس از سال‌ها همنشینی با ایرانیان، در سال ۱۳۸۳ به ایستگاه آخر رسید، هر چند پس از مدتی پیکان دوباره و در قالب پیکان وانت تولید و روانه بازار شد. به نظر می‌رسد این یار غار، دوباره دل‌تنگ ما ایرانیان شده است!

ایران خودرو پیکان,1374 دنده ای

نقد و بررسی فضای داخلی

داخل کابین بسیار ساده و خالی از هرگونه تشریفات و تکلف! است. همه چیز مکانیکی است و بارزترین آن نیز بالابر شیشه‌ها است که اگر شما نیز سوار پیکان شده باشد احتمالا با این بالابرها به مشکل برخورده‌اید. در طراحی داشبورد از پلاستیک سخت استفاده شده است ولیکن برخی از پیکان‌ها هم‌اکنون نیز دیده می‌شوند که پس از سالیان سال نیز، داشبورد آن‌ها به صدا نیفتاده است. کابین پیکان نسبت به پراید جادارتر است و قطع به یقین شما نیز دیده و یا شنیده‌اید که حتی ۷، ۸ نفر نیز داخل این خودرو جا شده‌اند. پیکان تقریبا فاقد هر گونه امکانات و تجهیزات رفاهی بوده و هدف از آن فقط رسیدن به مقصد بوده است. 

ایران خودرو پیکان,1374 دنده ای

نقد و بررسی بیرون خودرو

پیکان در گذر سال‌ها، تغییراتی هر چند اندک به خود دیده است و با وجود آنکه شاید به لحاظ ظاهری، در مقابل خودروهای روز حرفی برای گفتن نداشته باشد ولیکن زمانی برای خود پادشاهی می‌کرد! در نمای روبرو جلوپنجره و چراغ‌های مستطیلی خودنمایی می‌کنند که نوار استیل دورتادور آن را فرا گرفته است. سپر خودرو فلزی و به رنگ استیل است که پف‌کرده و برجسته است. بر روی کاپوت خط نیز چند خط برجسته وجود دارد. در نمای جانبی یک خط افقی از چراغ عقب شروع و تا چراغ جلو ادامه می‌یابد و بقیه قسمت‌ها صاف و هموار است. نمای عقب نیز شبیه نمای جلو بوده، چراغ‌ها مستطیلی و سپر عقب نیز دقیقا مثل سپر جلو است. 

ایران خودرو پیکان,1374 دنده ای

نقد و بررسی موتور

پیکان مجهز به موتور ۱۵۹۸ سی‌سی، ۸ سوپاپه بوده که قادر به تولید ۴۸ اسب بخار توان و ۱۱۰ نیوتن‌متر گشتاور است. انتقال قدرت موتور به چرخ‌ها از طریق جعبه‌دنده ۴ سرعته دستی صورت می‌پذیرد. شتاب صفر تا ۱۰۰ خودرو ۱۴.۸ ثانیه و حداکثر سرعت آن نیز ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت است. مصرف سوخت خودرو شهر و جاده نیز تقریبا ۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. 

ایران خودرو پیکان,1374 دنده ای

نقد و بررسی ايمنی

پیکان خودرویی که شاید خاطراتی تلخ را برای بسیاری از ایرانیان رقم زده است هیچ گونه امکانات ایمنی نظیر کیسه هوا و ... نداشته و تنها امکانات ایمنی آن ترمز و کمربند است. بدنه و ستون‌های پیکان تقریبا محکم بوده و حداقل به زعم بسیاری از کارشناسان بدنه محکمتری نسبت به پراید داشته و از این حیث ایمن‌تر از پراید است.   

ایران خودرو پیکان,1374 دنده ای

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو

همراه مکانیک مجموعه ای بینظیر از نقد و بررسی انواع خودروهای موجود در ایران را فراهم نموده است. با انتخاب نوع خودرو قادر هستید به محـتوای نقد و بررسی تخـصصی خودروها، قیمت کارشـناسی شده خـودروها، گالری تصاویر، مشخصات فنی و نظرات کابران در مورد هر خودرو دسترسی داشته باشید